Spanie

Choroby nie mające związku z jelitami

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
hotie
Debiutant ✽
Posty: 17
Rejestracja: 17 cze 2012, 17:28
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Spanie

Post autor: hotie » 25 cze 2012, 22:57

;/ Na początku przeszkadzał mi hałas, nowe miejsce i wszystko wokół było nie takie.
Przywykłam i dalej mam problem z zasypianiem, w sumie rzadko się budzę w nocy więc gdy zasnę to już śpię :wink:
AZS, astma alergiczna

Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃
Posty: 1414
Rejestracja: 24 mar 2010, 19:44
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Spanie

Post autor: mgiełkaa » 26 cze 2012, 14:03

Jestem na etapie spania non-stop. Mój sen jest tak głęboki, że można mnie wynieść z łóżkiem... . Tłumaczę to niskim żelazem itd. W domu są obowiązki więc trzeba się zmobilizować, do pracy nie chodzę więc jak już pokręcę się trochę w domu to jak mogę idę poleżeć i zasypiam natychmiast.
Wzrost 167cm, waga 64kg, ASAMAX 500mg 3x2tabl. AZATHIOPRINE 75mg

Leczenie: MSWiA Warszawa

Awatar użytkownika
hotie
Debiutant ✽
Posty: 17
Rejestracja: 17 cze 2012, 17:28
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Spanie

Post autor: hotie » 26 cze 2012, 18:17

Może to działanie leków?
Też bym tak chciała. :smutny:

Awatar użytkownika
Lemoni
Doświadczony ❃
Posty: 1499
Rejestracja: 06 sty 2008, 14:34
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Newbury
Kontakt:

Re: Spanie

Post autor: Lemoni » 26 cze 2012, 20:43

ja przedtem ciągle mogłam spać, dzień i noc.
teraz... tylko dzień :/. mimo WIELKIEGO zmęczenia i problemów z kojarzeniem (generalnie: padaniem) nie mogę zasnąć przed 4 :(. zaczyna mnie to bardzo męczyć :/. melatoninę znowu brać? nie wiem, czy będę w stanie się przestawić sama :/.

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Spanie

Post autor: Natalka » 26 cze 2012, 21:49

Corleone pisze:Wydaje się, że zaostrzenie choroby może mieć jakiś związek z sennością i nie chodzi tu raczej o niedobory tylko sam stan zapalny.
organizm oszczędza energię podczas snu, regeneruje się, więc to nic dziwnego że podczas zaostrzenia więcej chce się spać, choroba męczy to i zmęczenie i senność ogarnia.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Posty: 1030
Rejestracja: 05 kwie 2008, 12:53
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Nibylandii:)

Re: Spanie

Post autor: ewkunia » 27 cze 2012, 11:31

Coś jest na rzeczy:) Ja od ok 2 miesięcy śpię po ok 10h,wstaję zmęczona. Badałam się-żelazo ok, tarczyca ok. Jelita w porządku nawet. Magnezuję się-wypijam sobie codziennie. Nie mam pojęcia,o co chodzi. Nie mogę zorganizować sobie dnia, bo ciagleee jestem śpiąca. Aha-ciśnienie też ok.;/
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

Awatar użytkownika
hotie
Debiutant ✽
Posty: 17
Rejestracja: 17 cze 2012, 17:28
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Spanie

Post autor: hotie » 28 cze 2012, 00:20

Lemoni pisze:ja przedtem ciągle mogłam spać, dzień i noc.
teraz... tylko dzień :/. mimo WIELKIEGO zmęczenia i problemów z kojarzeniem (generalnie: padaniem) nie mogę zasnąć przed 4 :(. zaczyna mnie to bardzo męczyć :/. melatoninę znowu brać? nie wiem, czy będę w stanie się przestawić sama :/.
Odradzono mi melatoninę jako że wcale nie jest polecana dla ludzi młodych, nie pamiętam już co z nią jest nie tak ale dostałam obszerny elaborat na ten temat, szkoda że wywaliłam, przydałby się teraz. :smutny:

[ Dodano: 28-06-2012 ]
Corleone pisze:Ja przy ostatnim zaostrzeniu cały czas spałem. Rano brałem leki, szedłem do ubikacji i znów spałem. Często do popołudnia przez co nie spałem w nocy. Raz postanowiłem, że przestawię swój organizm i nie spałem całą noc, potem cały dzień żeby zasnąć jak człowiek wieczorem. Jak położyłem się spać o 21 to obudziłem się znowu popołudniu :lol: Teraz po operacji niby cały czas jestem senny ale budzę się rano i zasypiam wieczorem. Wydaje się, że zaostrzenie choroby może mieć jakiś związek z sennością i nie chodzi tu raczej o niedobory tylko sam stan zapalny.
Organizm sam się domaga regeneracji.
To naturalne.

Awatar użytkownika
hotie
Debiutant ✽
Posty: 17
Rejestracja: 17 cze 2012, 17:28
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Spanie

Post autor: hotie » 28 cze 2012, 00:28

Możliwe, ja się naczytałam jakiś dziwacznych historii że to emerytom zalecane bo z wiekiem spada poziom tego hormonu a młodzi powinni leczyć i zapobiegać w inny sposób. :oops:

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3162
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:26
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: obywatel świata
Kontakt:

Re: Spanie

Post autor: maggie0278 » 28 cze 2012, 16:49

Klaudia nie może zasnąć w nocy, za to spałaby do południa.
Za to jak jest zaostrzenie, lub jakaś infekcja to od razu widzę, że się coś dzieje bo posypia w ciągu dnia. Raz tak na oddziale przespała dwa dni i dwie noce i wszystko jej się potem kićkało - jaki jest bieżący dzień i która godzina.
Często jak się źle czuje i boli ją brzuch to snuje się po domu i się pokłada.
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Awatar użytkownika
hotie
Debiutant ✽
Posty: 17
Rejestracja: 17 cze 2012, 17:28
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Spanie

Post autor: hotie » 28 cze 2012, 17:17

majka83 pisze:
Nie podaje się preparatu z melatoniną dzieciom i młodym ludziom przed 30. rokiem życia, gdyż ich organizm wytwarza wystarczającą ilość tego hormonu i w tym wieku nie powinno się mieć kłopotów z zasypianiem. Osoby w wieku 40–44 lat mogą zażywać 0,4–1,0 mg przed snem, w wieku 45–54 lat – 1–2 mg, w wieku 55–64 lat – 2 mg, w wieku 65–75 lat – 2,5 – 5 mg, a powyżej 75 lat od 3,5 do 5 mg.
za: http://www.poradnia.pl/melatonina-hormo ... leczy.html

O właśnie, coś mniej więcej podobnego tylko bardzo obszerne z uzasadnieniem :mrgreen:
Dziękuję. :smile:

[ Dodano: 28-06-2012 ]
maggie0278 pisze:Klaudia nie może zasnąć w nocy, za to spałaby do południa.
Za to jak jest zaostrzenie, lub jakaś infekcja to od razu widzę, że się coś dzieje bo posypia w ciągu dnia. Raz tak na oddziale przespała dwa dni i dwie noce i wszystko jej się potem kićkało - jaki jest bieżący dzień i która godzina.
Rozregulowała sobie biologiczny zegar, w takich wypadkach nie ma co się dziwić.

Awatar użytkownika
milko
Początkujący ✽✽
Posty: 229
Rejestracja: 21 lut 2008, 12:56
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

Re: Spanie

Post autor: milko » 28 cze 2012, 19:40

Ja nawet nie muszę sobie niczym pomagać, od pewnego czasu mogłabym spać non stop... Bywa że śpię po 10-12 godz. na dobę a mimo to wstaję zmęczona... W ciągu dnia myślę tylko o tym, kiedy będę mogła się położyć...
"Aby zrozumieć ludzi trzeba starać się usłyszeć to, czego nigdy nie mówią i być może nigdy nie powiedzieliby"

Awatar użytkownika
hotie
Debiutant ✽
Posty: 17
Rejestracja: 17 cze 2012, 17:28
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Spanie

Post autor: hotie » 29 cze 2012, 15:28

Zazdroszczę Wam takiego spania :lol: .
U mnie problem ze snem może mieć też chorobowe podłoże. :neutral: Pewnie dlatego mało śpię a jeśli już to się nie wysypiam.
AZS, astma alergiczna

revers

Re: Spanie

Post autor: revers » 29 cze 2012, 17:54

Przyjmując sterydy , spałem w nocy od sikania do sikania.
Zazwyczaj budziłem się co dwie godziny , by odsypiać w dzień.
Po odstawieniu sterydów , wszystko wróciło do normy.

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3162
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:26
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: obywatel świata
Kontakt:

Re: Spanie

Post autor: maggie0278 » 29 cze 2012, 18:15

Na sterydach też u nas spania nie było, tylko ogólne pobudzenie.
Może taki stan odrobinę zelżał po odstawieniu ale generalnie nadal się utrzymuje problem z zasypianiem
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

kasinp
Znawca ❃❃
Posty: 2418
Rejestracja: 19 cze 2007, 17:48
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Spanie

Post autor: kasinp » 30 cze 2012, 17:08

A u mnie ze spaniem teraz na metypredzie jest tak, wieczorem z racji zmęczenia padam i nie pamietam kiedy zasypiam , po prostu jak dotknę głowa poduszki to już mnie nie mam około 23.00 ) natomiast o 5.00 rano chociażbym chciała bardzo jeszcze spać to oczy mam jak 5 zlotych i ni chu chu , wiec do 8.00 mam juz wysprzątane całe mieszkanie i nie wiem co mam robic dalej , ręce mi sie trzęsą i cały dzien na szybkich obrotach .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne choroby”