MIGRENA

Choroby nie mające związku z jelitami

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
doelli
Aktywny ✽✽✽
Posty: 501
Rejestracja: 03 gru 2007, 17:20
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: MIGRENA

Post autor: doelli » 18 wrz 2011, 12:45

Magdula,
mnie w Twoim wieku, tez dopadał ból z różnego powodu,jak chodziłam do szkoły, to w pewnym momencie stało się to powodem,że przestałam chodzić do szkoły,bo nie dawałam sobie rady,przychodził ból głowy i nie było mowy o nauce, na początku wystarczyło pójść spać, nakryć się kołdrą i rano było ok.,niestety z czasem bolało już dwa, trzy,cztery dni i nic nie pomagało...do dziś nie daj boże,żeby mi ktoś zaświecił światło, jak śpię...do :wc:w nocy chodzę po ciemku...swego czasu byłam też na akupunkturze,jak miałam atak migreny, nie wiem czy to siła sugestii czy coś w tym jest,,ale ból ustąpił i nie męczyło mnie już na drugi dzień,niestety prywatnie, to bardzo kosztowne zbiegi...a jak chodzi o zimno, to bardzo ważne jest,żeby nie schładzać głowy, ja jak tylko się kapłam,że boli, jak mi głowa zmarznie,obowiązkowo jak robi się chłodniej ubieram przynajmniej polarowa opaskę i kiedy mnie boli bardzo mocno do spania tez zakładam opaskę,żeby rozgrzać głowę(jest migrena zimna-wtedy bolą skronie i gorąca-wtedy boli tył głowy),to przy migrenie zimnej, a jak tylko robi się chłodniej obowiązkowo skarpetki na nogach, oczywiście obowiązkowo do spania też, bo jak mam zimne nogi nie zasnę :lol:
doelli
Jak dobrze, że jesteście!

Magdula
Początkujący ✽✽
Posty: 68
Rejestracja: 10 mar 2005, 11:35
Choroba: CU
Lokalizacja: Wrocław

Re: MIGRENA

Post autor: Magdula » 19 wrz 2011, 13:36

Też zauważyłam że zimno na skroniach wywołuje natychmiastowy ból. Dodatkowo zmiany pogody (jak dzisiaj w nocy) to murowany ból. Próbowałam kiedyś akupunktury z powodu bólu stawów i ścięgien, wtedy efekt był mierny bo jak się okazało to atakował nieznany mi jeszcze wtedy CU, ale może spróbuję teraz i z migreną będzie lepiej.
Przy okazji sprawdziłam sobie dzisiaj ulotki Salofalku (niby tyle razy czytane a zawsze coś nowego, jak najlepsza literatura :wink: ) i Helicidu (omeprazol) i na jednym i drugim w skutkach ubocznych są wymienione bóle głowy.
Tak z nowinek słyszeliście o leczeniu migren botoxem? Oczywiście sprawa nie jest tania a o refundacji nie ma co marzyć.

Awatar użytkownika
doelli
Aktywny ✽✽✽
Posty: 501
Rejestracja: 03 gru 2007, 17:20
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: MIGRENA

Post autor: doelli » 04 paź 2011, 22:34

Z tymi zębami,to może być prawda, bo mnie mega bolała głowa, właśnie w tym czasie, a teraz jak pozbyłam si takiego jednego krzywego, w którym, jak się okazało korzeń był zrośnięty z kością żuchwy, to bóle ograniczają się na całe szczęście do "okresu okresowego". To raczej pewne na bank, ale łykam No-spę i nurofen ultra forte z ekspress i jakoś da się przeżyć, choć po takich dawkach chodzę z lekka na mniejszym kontakcie z rzeczywistością :lol:
doelli
Jak dobrze, że jesteście!

Awatar użytkownika
hotie
Debiutant ✽
Posty: 17
Rejestracja: 17 cze 2012, 17:28
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: MIGRENA

Post autor: hotie » 17 cze 2012, 18:32

Mam "migrenę inaczej"czyli samą aurę, bóle skończyły się na szczęście kilka lat temu, teraz miałam kilka ataków i myślę że mogą mieć związek z przeprowadzką bo wszystkie były już po niej. Nie wiem czy to stres czy może hałas w miejscu gdzie mieszkam jest czynnikiem wywoławczym ale wiele bym dała żeby wszystko wróciło do normy. Samą aurę da się wytrzymać, ból nie koniecznie, jak zacznie się w dzień może skończyć wieczorem i bez tabletki nie ma szans ustąpić. :cry:
AZS, astma alergiczna

Emilder
Początkujący ✽✽
Posty: 93
Rejestracja: 20 cze 2022, 11:43
Choroba: nie ustalono
województwo: opolskie

Re: MIGRENA

Post autor: Emilder » 10 maja 2023, 17:23

Ja czuję niepokój, rozbicie, rozdrażnienie i otępienie. Dodatkowo senność, ziewam co chwile i mam gigantyczną ochotę na czekoladę ;)

Ogólnie sposobów na radzenie sobie z migreną jest wiele, na pewno warto jest poczytac sobie o ziołach:
https://loremvit.pl/ziola-na-bol-glowy/

Na stronie opisane jest, jakie zioła mogą pomóc na ból glowy.

andrzaj
Debiutant ✽
Posty: 23
Rejestracja: 16 cze 2022, 12:23
Choroba: nie ustalono
województwo: podlaskie

Re: MIGRENA

Post autor: andrzaj » 19 sty 2024, 13:36

Siostrze na migreny pomógł osteopata. Też tabletki nie pomagały cierpiała kilka dni aż do wymiotów z każdym razem gdy przychodził tam migreny. Od ponad pół roku ma spokój . Wcześniej warto jest jednak skonsultować to z neurologiem. Neurolog powinien dać skierowanie na badania, które będą w stanie wykluczyć poważniejsze przyczyny migreny:
https://rcmniepolomice.pl
Jeśli ktoś jest z Niepołomic, daję namiar na przychodnię, w której mozna zapisać się do lekarza oraz wykonać badania.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne choroby”