MIGRENA

Choroby nie mające związku z jelitami

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
julia
Początkujący ✽✽
Posty: 64
Rejestracja: 18 lip 2007, 22:51
Choroba: CU u partnera
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Olsztyn

MIGRENA

Post autor: julia » 01 sty 2008, 23:46

Mój narzeczony oprócz CU ma stwierdzone nadciśnienie i migrenę. Jak dopadała go migrena, to brał leki przeciwbólowe, np. Ibuprom zatoki. Niedawno jak poszedł do szpitala na badania (bo robił na rzadko ciągle), to lekarz stwierdził, że to przez to, że brał leki przeciwbólowe i powiedział, że przy CU nie można brać leków przeciwbólowych. Co nas zdziwiło, gdyż wcześniej nikt mu o tym nie mówił i ciągle brał. Jedynie co może brać, to Tramal na receptę, ale on nie pomaga za bardzo :mad:
Wy też nie bierzecie leków przeciwbólowych?
Przez chwilę było dobrze :(

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: MIGRENA

Post autor: ranka » 02 sty 2008, 00:05

ja biore ale rzadko,tylko jak musze.
ale mowinie ze CU jest przez srodki przciwbolowe to bez sensu bo czesciowo nie prawda,ewentualnie mozna by sie pokusic o stwierdzenie ze przyczynilo sie do uaktywnienia choroby.

ale odchodzac od CU to samo branie srodkow niestety ogolnie nie przyczynia sie do poprawy funkcjonowania organizmu..
Obrazek

Awatar użytkownika
manka
Aktywny ✽✽✽
Posty: 682
Rejestracja: 13 kwie 2006, 19:34
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: torun

Re: MIGRENA

Post autor: manka » 02 sty 2008, 09:35

Ranka oczywiście jak zwykle ma rację, muszę powiedzieć że też mam problem z migreną :( i niestety też łykam różne środki przeciwbólowe, na razie nie szkodzą mi zbyt poważnie, ale wiem że kiedyś może się to odbić nie tylko na flaczkach :( ale ci którzy mają problemy z bolami migrenowymi wiedzą że bez pomocy przeciwbólowców przeważnie nie można dać sobie rady :(
Julio, nie wiem jak twój narzeczony, ale ja jak mnie zaczyna ćmić i czuję pierwsze objawy migreny to kładę się z zimnym okładem na oczach i czasem pomaga, ale zareagować trzeba szybko + jakiś czasem nawet mały apap i można wytrzymać , ale reakcja musi być naprawdę szybka, bo jeżeli poczekam choćby 5-10 min za długo to już ... aż nie chcę o tym myśleć :(
RAZ JEST DOBRZE RAZ JEST ŹLE ALE ZAWSZE JEST JAKOŚ ;)

Awatar użytkownika
doelli
Aktywny ✽✽✽
Posty: 501
Rejestracja: 03 gru 2007, 17:20
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: MIGRENA

Post autor: doelli » 02 sty 2008, 09:42

Ja też słyszałam od reumatologa,żeby nie łykać leków przeciwbólowych, ale na stawy, bo to działa podobno pobudzająco na chorobę, ale ja mam takie migreny, że bez przeciwbólowych to bym chyba nie wytrzymała, raz albo i dwa razy w miesiącu konsumuje nurofen ultra forte, bo apap czy solpadeine nie działają na mnie. Aż się lekarza zapytam, bo do tej pory nie zastanawiałam się nad tym, ale ja nie dam rady bez przeciwbólowych w tym czasie, może są jakieś inne, ale mi nic na razie nie wiadomo.
I tak , jak manka pisze reagować trzeba bardzo szybko, bo inaczej dwa, trzy dni czujesz głowę i musisz łykać, a tak to jeden dzień lub półtora. Te leki przeciwbólowe mają być z grupy blokującej ból, tak mi mądrze poradził w internecie lekarz ze strony o migrenie. Ja mam migrenę zimną i muszę rozgrzewać głowę, śpię wtedy z opaską polarową na głowie i nie chodzę, jak jest zimno lub wieje wiatr bez czapki.
Twój narzeczony musi poobserwować siebie i sprawdzić też, co powoduje migrenę, a przyczyn może być wiele. On ma raczej migrenę gorącą czyli tak, jak manka, powinien stosować zimne okłady, boli go głowa bardziej z tyłu czy z przodu?
Może wizyta u neurologa coś, by pomogła?
doelli
Jak dobrze, że jesteście!

fiesta
Początkujący ✽✽
Posty: 104
Rejestracja: 18 maja 2007, 10:49
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Chełm Śl.

Re: MIGRENA

Post autor: fiesta » 02 sty 2008, 15:05

Te leki przeciwbólowe mają być z grupy blokującej ból, tak mi mądrze poradził w internecie lekarz ze strony o migrenie. - Jakie to leki? i jaka to strona?

Mnie głowa boli od dziecka. Całe dzieciństwo biegali rodzice ze mną po specjalistach ale nic nie wykryli poza torbielą w zatokach. Nawet nie konwencjonalne metody próbowalismy.
Głowa naparza mnie ostatnio coraz częściej. Skronie przód ponad czołem i z tyłu głowy. Mam chłodne ręce i stopy, nawet latem. Beż środka p/bólowego nie daje rady. Nie wyobrażam sobie nie brać nic bo prócz migren miewam też bardzo silne miesiączki ale to inny temat. zaskoczyliście mnie że przy CU nie należy ich brać. Coż zatem robić?

Awatar użytkownika
doelli
Aktywny ✽✽✽
Posty: 501
Rejestracja: 03 gru 2007, 17:20
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: MIGRENA

Post autor: doelli » 02 sty 2008, 15:49

fiesta pisze:Jakie to leki? i jaka to strona?
MIGRENA.COM.PL
A jakie masz ciśnienie?
Leków mi nie podał. Zalecił wizytę u neurologa. W telewizji, chyba "W dzień dobry TVN" był lekarz i mówił o metodach leczenia migreny, chorzy dostają serię zastrzyków, ale czy to jest kuracja dobra dla tego typu chorób, jak nasze to nie wiem.
Mnie głowa boli od średniej szkoły nad oczami, skronie i potem promieniuje do tyłu głowy i mam wrażenie jakby ktoś przy każdym gwałtowniejszym ruchu wbijał gwożdzie do głowy. Przed okresem to mur beton, że będę mieć, a i często jeszcze z raz mam powtórkę z rozrywki między. Zmiana ciśnienia, duży wiatr-halny, gwałtowne burze, jak nie w kilka dni wcześniej to na pewno w momencie gwałtownej zmiany pogody, teraz też mnie leciutko łupie, ale da się wytrzymać, powód zmiana ciśnienia.
fiesta pisze:Mam chłodne ręce i stopy
To może być skutek złego krążenia i nie jest to dobre, ja zwykle śpię w skarpetkach, bo mam takie zimne stopy, że bym nie zasnęła.
doelli
Jak dobrze, że jesteście!

fiesta
Początkujący ✽✽
Posty: 104
Rejestracja: 18 maja 2007, 10:49
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Chełm Śl.

Re: MIGRENA

Post autor: fiesta » 02 sty 2008, 16:36

ja nie śpię w skarpetkach ale jak nie wymoczę nóg przed snem w cieplej wodzie to tez nie usnę, dostałam nawet w prezencie taka mała miseczkę z masażem do stop , w media markt była za 60 zł.
Ten program z tvn widziałam ale sceptycznie podchodzę do zastrzyków na bole głowy. Nie wiem, może ranka się wypowie. Wiem jedno że jak mnie dopada to już po mnie. głowa mi pęka , ból jak napisałaś, przesuwa się od przodu do tyłu głowy. Po każdym wstaniu kręci się przed oczami i miewam mroczki. Mam tez mdłości i światłowstręt. Stronkę o migrenie odwiedzę. dzieki

Awatar użytkownika
doelli
Aktywny ✽✽✽
Posty: 501
Rejestracja: 03 gru 2007, 17:20
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: MIGRENA

Post autor: doelli » 02 sty 2008, 17:13

To typowe przy migrenie objawy, ja też, jak mam taki mocny atak, to wyłączam światło i nie ma mowy o oglądaniu telewizora, jak wychodzisz na dwór to nie wychładzaj głowy, chyba masz niskie ciśnienie?
doelli
Jak dobrze, że jesteście!

fiesta
Początkujący ✽✽
Posty: 104
Rejestracja: 18 maja 2007, 10:49
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Chełm Śl.

Re: MIGRENA

Post autor: fiesta » 02 sty 2008, 18:05

tak jestem niskociśnieniowcem. uwielbiam ciepło a zimna nie znoszę.

julia
Początkujący ✽✽
Posty: 64
Rejestracja: 18 lip 2007, 22:51
Choroba: CU u partnera
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Olsztyn

Re: MIGRENA

Post autor: julia » 02 sty 2008, 19:56

manka pisze:Ranka oczywiście jak zwykle ma rację, muszę powiedzieć że też mam problem z migreną :( i niestety też łykam różne środki przeciwbólowe, na razie nie szkodzą mi zbyt poważnie, ale wiem że kiedyś może się to odbić nie tylko na flaczkach :( ale ci którzy mają problemy z bolami migrenowymi wiedzą że bez pomocy przeciwbólowców przeważnie nie można dać sobie rady :(
Julio, nie wiem jak twój narzeczony, ale ja jak mnie zaczyna ćmić i czuję pierwsze objawy migreny to kładę się z zimnym okładem na oczach i czasem pomaga, ale zareagować trzeba szybko + jakiś czasem nawet mały apap i można wytrzymać , ale reakcja musi być naprawdę szybka, bo jeżeli poczekam choćby 5-10 min za długo to już ... aż nie chcę o tym myśleć :(
Lekarz powiedział mu, że branie tabletek przeciwbólowych nasila chorobę - że od tego na pewno miał biegunki. Bardzo mnie to zastanowiło, bo on odkąd pamiętam brał leki przeciwbólowe. A on ma wysokie ciśnienie.Ale teraz bierze codziennie też tabletki od nadciśnienia. On przynajmniej raz na 2 tygodnie ma migrenę.I też głowa mu cała promieniuje i z tyłu. Kiedyś jak go dopadała migrena i żadne leki nie pomagały, to przyjeżdżało pogotowie i dostawał zastrzyk dwuskładnikowy jakiś i zaraz przechodziło. Ale w Olsztynie nie kwapią się, żeby przyjechać dać zastrzyk :mad:
Jak zaczyna go boleć głowa to smaruje głowę Amolem albo taką malutką maścią jakąś tajwańską...Czasami pomaga. Lekarz pozwolił mu brać tylko Tramal, ale mimo, że ten lek jest robiony na morfinie, to jak miał migrenę mu nie pomógł. A sami wiecie, ze bez tabletek przeciwbólowych cięzko wytrzymać. Myślałam, że tylko my nie wiemy, ze nie można brać leków przeciwbólowych.Albo ta lekarka sie myli. Dla niego najlepszy był Ibuprom zatoki, bo inne jak Apap nie działały niekiedy. Jeszcze Ketonal jest dobry, ale jest silny i na receptę. Sama nie wiem co tu robić. Trzeba iść chyba do innego lekarza.
Przez chwilę było dobrze :(

Awatar użytkownika
manka
Aktywny ✽✽✽
Posty: 682
Rejestracja: 13 kwie 2006, 19:34
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: torun

Re: MIGRENA

Post autor: manka » 02 sty 2008, 20:16

no tak właściwie to wiem że nie mogę brać przeciwbólowych bo rzeczywiście może się to odbić na jelitach, ale jak sama wiesz i piszesz że ciężko bez tego wytrzymać, więc jak już nic innego mi nie pomaga to muszę sobie pomóc i nie myślę w tym momencie o innych konsekwencjach i muszę przyznać że takowych poważniejszych na szczęście nie mam,
może u twojego narzeczonego te biegunki też nie są wywołane bezpośrednio przez te tabletki.
RAZ JEST DOBRZE RAZ JEST ŹLE ALE ZAWSZE JEST JAKOŚ ;)

Piciu
Znawca ❃❃
Posty: 2059
Rejestracja: 02 wrz 2006, 02:13
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: MIGRENA

Post autor: Piciu » 02 sty 2008, 22:58

Mnie głowa często boli i to od dziecka. I tylko z tyłu. Ciśnienie w normie.
Prawie zawsze zimne ręce. W sumie to wskazuje na problemy z krążeniem. Lekarz natomiast twierdzi że mam taką urode -????!!!! Bólom głowy oczywiście towarzyszy światłowstręt.
Na początku lekiem który mi służył była PYRALGINA. Ale zbiegiem lat odkryłem NAPROKSEN 500. Jest bardzo skuteczny i szybki. Apap i jemu podobne środki przeciwbólowe nic mi nie pomagają .
Zawsze tabletke krusze i rozpuszczam w letniej wodzie w kieliszku i oczywiście dodatkowo popijam wodą. A przed wypiciem mikstury zjem coś aby nie brać jej na pusty żołądek.
Ważne aby tabletke wziąść szybko , gdy czuje się że nadchodzi ból. Wsumie chodzi aby ból się nie rozbójał. Bo wtedy jedna tabletka mi nie pomaga.
Na pewno tabletki nie wywołują CU/CD. Mogą natomiast podrażnić żołądek.

Awatar użytkownika
manka
Aktywny ✽✽✽
Posty: 682
Rejestracja: 13 kwie 2006, 19:34
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: torun

Re: MIGRENA

Post autor: manka » 03 sty 2008, 11:37

Piciu pisze:Na pewno tabletki nie wywołują CU/CD. Mogą natomiast podrażnić żołądek.
i jelitka
a powiedz ten naproksen 500 to bez recepty? bo muszę przyznać że nie słyszałam o nim nigdy a może bym spróbowała, bo już te moje sposoby czasem też zawodzą :(
RAZ JEST DOBRZE RAZ JEST ŹLE ALE ZAWSZE JEST JAKOŚ ;)

Piciu
Znawca ❃❃
Posty: 2059
Rejestracja: 02 wrz 2006, 02:13
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: MIGRENA

Post autor: Piciu » 03 sty 2008, 13:21

Ups moja nieuwaga.Masz racje,zapomniałem dopisać, że tabletki również mogą podrażnić jelita.
Ale gdy czujesz ,że głowa ma Ci eksplodować , to wszystko zrobisz ,aby ból zniknął.
Dlatego też napisałem aby, coś zjeść przed tabletkami.

PABI-NAPROXEN 500 mg -Polfa Pabianice - uważam za najlepsze.
NAPROXEN 500 mg - Polfarmex S.A.
Tabletki są na recepte.

Awatar użytkownika
manka
Aktywny ✽✽✽
Posty: 682
Rejestracja: 13 kwie 2006, 19:34
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: torun

Re: MIGRENA

Post autor: manka » 03 sty 2008, 13:36

to racja że jak ci głowa odpada to nic się nie liczy tylko żeby przestało boleć :/ a miałeś jakieś większe konsekwencje jelitowe po tych tabletkach? i jeszcze jak często je łykasz?
RAZ JEST DOBRZE RAZ JEST ŹLE ALE ZAWSZE JEST JAKOŚ ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne choroby”