MIGRENA

Choroby nie mające związku z jelitami

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Piciu
Znawca ❃❃
Posty: 2059
Rejestracja: 02 wrz 2006, 02:13
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: MIGRENA

Post autor: Piciu » 03 sty 2008, 14:21

Generalnie to na każdego działa dany lek inaczej.
Naproxen może podrażnić jelita i faktycznie stolec mam luźny po nim. A biore kiedy mnie głowa boli. Doskonale wiem że takie leki nie są wskazane dla nas. Ale co mam zrobić? Lekarz zapisał mi kiedyś tramal lecz mi nic nie pomógł.
Prawdopodobnie te częste bóle głowy w naszym przypadku powodują same jelita.

Tak jestem chory a jeszcze mam dodatkowo cierpieć?

Awatar użytkownika
manka
Aktywny ✽✽✽
Posty: 682
Rejestracja: 13 kwie 2006, 19:34
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: torun

Re: MIGRENA

Post autor: manka » 03 sty 2008, 17:18

Piciu pisze:Generalnie to na każdego działa dany lek inaczej.
no oczywiście chodzi mi tylko o jako takie rozeznanie :)
Piciu pisze:Prawdopodobnie te częste bóle głowy w naszym przypadku powodują same jelita.
w moim przypadku chyba nie bo mam je od zawsze a flaczki mi się posypały trochę poźniej ;)
Piciu pisze:Tak jestem chory a jeszcze mam dodatkowo cierpieć?
wiem doskonale jak to może boleć i to przez kilka dni a mój rekord to prawie dwa tygodnie bez przerwy :( więc nie ma wyjścia czymś trzeba sobie pomóc, a pozatym leki na jelitka też zostawiają negatywny ślad w organizmie a jednak musimy je brać
RAZ JEST DOBRZE RAZ JEST ŹLE ALE ZAWSZE JEST JAKOŚ ;)

julia
Początkujący ✽✽
Posty: 64
Rejestracja: 18 lip 2007, 22:51
Choroba: CU u partnera
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Olsztyn

Re: MIGRENA

Post autor: julia » 03 sty 2008, 23:13

Mój narzeczony pytał się innego lekarza o te tabletki i dowiedział się, że niby Paracetamol nie szkodzi na jelita. A tabletki typu Ibuprom szkodzą. :mad:
Przez chwilę było dobrze :(

Awatar użytkownika
doelli
Aktywny ✽✽✽
Posty: 501
Rejestracja: 03 gru 2007, 17:20
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: MIGRENA

Post autor: doelli » 03 sty 2008, 23:36

Czy Twój narzeczony próbował nurofen ultra forete, bo mi pomaga, ale ja mam migrenę zimną i nie wiem czy w jego wypadku te tabletki byłyby skuteczne, są one bez recepty.
Jest jeszcze septolette bez recepty, rozpuszczalne, ale mi nie pomagały.
Apap łykałam jedynie w ciąży, bo jest kiepski. Zwykle kończyło się ręcznikiem na głowie i zgaszonym światłem. 17 będę u specjalisty, to się zapytam na pewno o te sprawy i otrzymam wyczerpującą odpowiedź.
Migrena często wystepuje nawet po zjedzeniu czekolady, niech się poobserwuje, kiedy i po czym następuje atak. Jazda samochodem w nocy i mrugające z naprzeciwka samochody, to też może być przyczyna wystąpiena migreny, także mocne słońce czy w zimie patrzenie na śnieg, nieregularny tryb życia, stress, jest ich mnóstwo.

Ważne, żeby się poobserwował, co ewentualnie powoduje wystąpienie migreny i w miarę możliwości tego unikać.
doelli
Jak dobrze, że jesteście!

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: MIGRENA

Post autor: Raysha » 04 sty 2008, 10:56

Mój narzeczony pytał się innego lekarza o te tabletki i dowiedział się, że niby Paracetamol nie szkodzi na jelita. A tabletki typu Ibuprom szkodzą. :mad:
też to słyszałam to samo :)
ale czytałam w gazecie dzisiejszej że paracetamol szkodzi w wiekszej dawce ;] także juz sama nie wiem..

Awatar użytkownika
aleksandra12
Aktywny ✽✽✽
Posty: 959
Rejestracja: 07 lut 2006, 22:09
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: MIGRENA

Post autor: aleksandra12 » 04 sty 2008, 11:30

Szczerze z tym szkodzeniem, to też jest różnie. Ja się po Paracetamolu przez parę lat źle czułam i zaczęłam brać wszystko na ibuprofenie. I może mi w teorii szkodzi, ale działa i ja się dobrze czuję.
Pozdrawiam, Aleksandra

julia
Początkujący ✽✽
Posty: 64
Rejestracja: 18 lip 2007, 22:51
Choroba: CU u partnera
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Olsztyn

Re: MIGRENA

Post autor: julia » 04 sty 2008, 21:35

doelli pisze:Czy Twój narzeczony próbował nurofen ultra forete, bo mi pomaga, ale ja mam migrenę zimną i nie wiem czy w jego wypadku te tabletki byłyby skuteczne, są one bez recepty.
Jest jeszcze septolette bez recepty, rozpuszczalne, ale mi nie pomagały.
Apap łykałam jedynie w ciąży, bo jest kiepski. Zwykle kończyło się ręcznikiem na głowie i zgaszonym światłem. 17 będę u specjalisty, to się zapytam na pewno o te sprawy i otrzymam wyczerpującą odpowiedź.
Migrena często wystepuje nawet po zjedzeniu czekolady, niech się poobserwuje, kiedy i po czym następuje atak. Jazda samochodem w nocy i mrugające z naprzeciwka samochody, to też może być przyczyna wystąpiena migreny, także mocne słońce czy w zimie patrzenie na śnieg, nieregularny tryb życia, stress, jest ich mnóstwo.

Ważne, żeby się poobserwował, co ewentualnie powoduje wystąpienie migreny i w miarę możliwości tego unikać.
A te tabletki Nurofen Ultra Forte nie sa takie jak Ibuprom? Ciekawe czy można takie brać przy CU.Może spróbujemy, ale lepiej najpierw sie zapytamy lekarza czy można. Ale pewnie każdy lekarz co innego powie :neutral: Zauważyliśmy, że jak wstaje o wiele później niż zwykle (np.w niedzielę) to migrena sie u niego pojawia. A z tą jazdą po ciemku, jak samochody z naprzeciwka mrugają, to tez prawda - wtedy tez jak przyjeźdżamy, to sie źle czuje. A po czekoladzie nic mu nie jest. A je ją dosyć często i dużo. By bez niej nie przeżył :razz: :razz:
Przez chwilę było dobrze :(

Awatar użytkownika
doelli
Aktywny ✽✽✽
Posty: 501
Rejestracja: 03 gru 2007, 17:20
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: MIGRENA

Post autor: doelli » 05 sty 2008, 00:03

julia pisze:A te tabletki Nurofen Ultra Forte nie sa takie jak Ibuprom?
Z ulotki wynika, że jest to ibuprofen. I są to kapsułki elastyczne.
Pisze też, że trzeba się skonsultować z lekarzem przy Crohnie i nie wskazane jest przy lekach na nadciśnienie, ale jako przykład podane są leki moczopędne. Wiesz, co dzięki temu tematowi zaczęłam się zastanawiać, co nam wolno w ogóle łykać?
Ja go biorę, bo mi pomaga, zobaczę, co mi powie lekarz. Wychodzi na to, że nie obejdzie się i u Was bez specjalistycznej wizyty.
julia pisze: Zauważyliśmy, że jak wstaje o wiele później niż zwykle (np.w niedzielę) to migrena sie u niego pojawia.
Często tak jest i będzie lepiej, żeby wstawał tak, jak zwykle, a może popołudniu
położył się na chwilę. Niech spróbuje, zobaczy czy warto? To jest zmora, ja też jak zrobię sobie dłuższe spanie często mam potem "problemy z głową"
julia pisze:t;] A z tą jazdą po ciemku, jak samochody z naprzeciwka mrugają, to tez prawda - wtedy tez jak przyjeźdżamy, to sie źle czuje.
Są podobno specjalne dla kierowców okulary do jazdy w nocy, nie próbowałam, bo nie mam prawa jazdy, ale jak jadę w nocy, to staram się, żeby unikać tego światła.
A z tą czekoladą to bym uważała :wink: :lol:
doelli
Jak dobrze, że jesteście!

kaszka
Debiutant ✽
Posty: 7
Rejestracja: 26 maja 2004, 17:11
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląsk

Re: MIGRENA

Post autor: kaszka » 31 mar 2008, 18:47

Witam serdecznie....
Ja też mam częste i silne migrny. Zimny ręcznik na głowę i ciche ciemne pomieszczenie jest jak zbawienie. Niestety jedynym lekiem jaki mi pomaga jest Saridon. Przez pewien czas pomagał mi Ketonal, ale zauważyłam zaostrzenia ze strony jelit jak go brałam....

Awatar użytkownika
Terry
Debiutant ✽
Posty: 9
Rejestracja: 20 lip 2007, 11:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Bytów
Kontakt:

Re: MIGRENA

Post autor: Terry » 22 kwie 2008, 21:36

Witam!
Czytam watek z zaciekawieniem, ze znajde kogos kto ma podobny problem do mojego. Migrena to bardzo niewdzieczna przypadlosc, a przy naszych chorobach- tragedia. Ja mecze sie juz wiele lat, ale od kiedy w maju zeszlego roku urodzilam syna to migreny staly sie nie do zniesienia. Pare lat temu bylam u neurologa, dostalam lek do brania przez kilka miesiecy-divascan. Nie jest to lek przeciwbolowy, ale dziala profilaktycznie. I pomoglo, na dlugo uwolnilam sie od bolow glowy. Po porodzie zaczal sie horror, najgorzej, ze mialam pod opieka przeciez dziecko. Moje jelita juz w ciazy sie zaleczyly. Bylam dlugo w remisji. Lykalam leki przerozne:paracetamol, ibubrom, nurofen, nawet etopiryne, bo juz nie wyrabialam, nic jednak nie pomagalo. Szkodzilo? A i owszem...Domowe sposoby ani troche nie przynosily ulgi. Ataki migreny mialam... moze inaczej, bez migreny mialam czasem 2-3 dni... trulam sie swinstwami, a w koncu i tak musialam jechac na pogotowie... pyralgina w zastrzyku nigdy mi nie pomagala wiec dostawalam tramal. Bylam potem troche pijana ale w koncu bez bolu. Lekarz zapisal mi tramal w tabletkach, niestety w bolu wymiotowalam. Niedawno znow bylam u neurologa, diagnoza: Migrena gigant (tak okreslila to neurolog). Mam wszelkie objawy migreny. Ze wzgledu na jelita zapisala mi tylko dorazne leki: jeden to mieszanka taka:paracetamol+tramal i drugi taki bloker bolu migrenowego, bardzo drogi, bo za dwie tabletki ok 50zl. Najpierw mialam wyprobowac pierwszy i brac go juz przy aurze, ale strasznie zle sie po nim czulam, a bol ustepowal nieznacznie. Bloker tez bierze sie przy pierwszych objawach, ale wzielam jedna tabletke juz przy silnym bolu i... po 15 min przeszlo jak reka odjal!! W koncu! Wiecie jaka ulga! I teraz jesli mam juz aure to biore tabletke i ani sladu po migrenie. I chyba nawet mam mniej atakow. Teraz moge sie opiekowac bez przeszkod moim synem. Wczesniej w atakach byl problem, bo ja tracilam swiadomosc. Najlepsze jest to ze moja gastroenterolog powiedziala ze ten bloker mi nie szkodzi na jelita i moge go brac spokojnie. Niestety tramal jest niewskazany.

Tak wiec wyrzucilam troche z siebie. A Wy jesli macie migreny to skonsultujcie sie z neurologiem. Nie trujcie sie zwyklymi pigulami przciwbolwymi! Moje jelita na szczescie nie ucierpialy za bardzo, ale czuje skutek tych pigul... Neurolog dobierze lek skuteczny.
Pozdrawiam!
Terry

Awatar użytkownika
doelli
Aktywny ✽✽✽
Posty: 501
Rejestracja: 03 gru 2007, 17:20
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: MIGRENA

Post autor: doelli » 14 maja 2008, 00:18

Słyszałam właśnie, że najważniejsze jest zablokowanie bólu już na samym początku, jak tylko zaczynają się mroczki przed oczami, bo potem to już tylko horror i trzyma pomimo przeciwbólowych i trzy dni...
doelli
Jak dobrze, że jesteście!

Awatar użytkownika
manka
Aktywny ✽✽✽
Posty: 682
Rejestracja: 13 kwie 2006, 19:34
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: torun

Re: MIGRENA

Post autor: manka » 14 maja 2008, 20:47

doelli pisze:trzyma pomimo przeciwbólowych i trzy dni...
no a czasem ponad tydzień
RAZ JEST DOBRZE RAZ JEST ŹLE ALE ZAWSZE JEST JAKOŚ ;)

Awatar użytkownika
doelli
Aktywny ✽✽✽
Posty: 501
Rejestracja: 03 gru 2007, 17:20
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: MIGRENA

Post autor: doelli » 14 maja 2008, 23:22

Tydzień, to takie lekkie przymulenie już..., a wiesz, co się dzieje w koło Ciebie czy tak jak byś oglądała film ze swoim udziałem...przewalone :smutny:
doelli
Jak dobrze, że jesteście!

Cogitus Nocens

Re: MIGRENA

Post autor: Cogitus Nocens » 15 maja 2008, 13:13

Ja miałem tak po Remicad`dzie, że dostawałem takich potwornych boleści migrenowych, że nic mi nie pomagało. Słownie nic :cry:

Takie "cukiereczki" jak panadole, naprokseny czy jakieś ibupromy - śmiechu warte! :/

Nawet taki opioidowy lek, nieco silniejszy - Tramal w sporej dawce, nie pomagał! :cry:

Nie wiem czy jest coś mocniejszego na bóle głowy, co by lekarze mogli zapisać
:cry: :cry: :oops:

Na szczęście minęło. Ale jakby powrócily takie migreny,to nie życzę tego nikomu z Was :smutny: :evil:

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
manka
Aktywny ✽✽✽
Posty: 682
Rejestracja: 13 kwie 2006, 19:34
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: torun

Re: MIGRENA

Post autor: manka » 15 maja 2008, 21:22

ten ból ciągnący się przez tydzień to nie przymulenie tylko okrutny ból aż mdli i nic nie jesteś w stanie zrobić, poprostu ciebie niema :( naszczęście dawno tak długo mi się nie ciągną najwyżęj dwa trzy dni ostatnio :/ ale dobre określenie "przewalone" :/
RAZ JEST DOBRZE RAZ JEST ŹLE ALE ZAWSZE JEST JAKOŚ ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne choroby”