HELICOBACTER PYLORI

Choroby nie mające związku z jelitami

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Olimpijka

Re: HELICOBACTER PYLORI

Post autor: Olimpijka » 02 wrz 2009, 23:29

No i z gastro wynika, ze moj J ma refluksowe zapalenie przelyku, postac ciezka czy cos takiego. Na razie nie wiem, czego nie wolno, co sie zaleca, jaka dieta itp.
Zamierzamy przegrzebac net.

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3162
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:26
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: obywatel świata
Kontakt:

Re: HELICOBACTER PYLORI

Post autor: maggie0278 » 28 sty 2010, 14:58

Troszkę odświeżę temat :

U mojej córki przy okazji ostatniej gastroskopii ( było to pod koniec pażdziernika 2009r ) wyszło zapalenie żołądka i 12-stnicy - zakażenie HP i włączono jej leczenie eradykacyjne :

Helicid 2x20mg przez 7 dni i potem 1x20mg
Metronidazol 1tabl. +1tabl.+1/2tabl. przez 7 dni
Amotaks 3x500mg przez 7 dni

a probiotyki yo bierze praktycznie na stałe - sanprobi.

była poprawa ale teraz na nowo wróciły objawy : pieczenie w przełyku, bóle żołądka i nawet wymioty.
IPP bierze cały czas, do teraz a następną wizytę mamy w lutym, ale lekarz mówi, że szkoda dziecka męczyć i robić kolejną gastro , tylko po to, żeby sprawdzić czy wyjdzie dodatni test urazowy. W pełni się z tym zgadzam, tylko, że jak teraz jest coś nie tak, to może warto sprawdzić, czy na nowo to paskudztwo mi dziecka nie męczy.

Z tego co tu wyczytałam, to lepszy na tym etapie jest test oddechowy niż serologiczny.
Tylko gdzie takowy można wykonać ? Czy trzeba mieć skierowanie, a jeśli to czy wystarczy od pediatry czy trzeba od gastro ?
Słyszałam, że w aptece można kupić jakiś test i samemu go zrobić w domu ( nie mylić z ciążowym :wink: ) i podobno wychodzi, czy ma się HP czy nie ? Słyszał coś-ktoś na ten temat ? Godne polecenia, czy mało miarodajne ?
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

kasinp
Znawca ❃❃
Posty: 2418
Rejestracja: 19 cze 2007, 17:48
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: HELICOBACTER PYLORI

Post autor: kasinp » 28 sty 2010, 16:25

maggie0278, moja kolezanka miała problemy gastro, kupila ten test zrobila wyszlo ze nie ma HP i byla zadowolona przez trzy dni do momentu zrobienia gastroskopii ktora potwierdzila u niej Helikoptera, niestety , test to moim zdaniem śmieć , ( to nie jest odosobniony przypadek ) rozmawialam na ten temat z znajomą mgr farmacji z apteki.

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3162
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:26
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: obywatel świata
Kontakt:

Re: HELICOBACTER PYLORI

Post autor: maggie0278 » 29 sty 2010, 11:54

kasinp pisze:test to moim zdaniem śmieć , ( to nie jest odosobniony przypadek )
ano właśnie, też tak słyszałam, ale pomyślałam , że u nas więcej ludzi jest doświadczonych i dopytam.
Z tego wynika, że lepszy będzie test oddechowy, zasięgnę języka u pediatry i "wywiem" się co i jak.

[ Dodano: 29-01-2010 ]
hej !
za bardzo to się nie wywiedziałam co i jak , bo lekarka=pediatra nie wiedziała co to test oddechowy, na czym polega ( SERIO ) ale pokornie mi dała skierowanie.

Tylko ,że ja ( tak jak ta pani doktor) nie wiem gdzie mam to badanie wykonać.
Chyba obdzwonię parę przychodni, albo w necie coś znajdę, a może ktoś z Was wie i podrzuci jakiś namiar ?
Byłabym wdzięczna :roll:
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃
Posty: 1262
Rejestracja: 18 mar 2008, 18:24
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: ....

Re: HELICOBACTER PYLORI

Post autor: leila » 02 lut 2010, 15:47

mam pytanie boli mnie w zoładku miedzy piersiami od dwoch dni moze wrzódy ,czy helicid i ranigast pomoze jakie jeszcze leki znacie bez pojscia do lekarza?
helicid wyleczy wrzody?został mi po encortonie
zepchnac chorobe na dalszy plan
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: HELICOBACTER PYLORI

Post autor: ranka » 02 lut 2010, 23:32

pare stron wczesniej bylo tu ladnych pare zdan o tym ze test serologiczny jest lipny..

fajnie byloby jakby ktos moje wypociny albo innych czytal czasami inaczej to jest bez sensu.

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3162
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:26
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: obywatel świata
Kontakt:

Re: HELICOBACTER PYLORI

Post autor: maggie0278 » 03 lut 2010, 11:26

ranka pisze:fajnie byloby jakby ktos moje wypociny albo innych czytal czasami inaczej to jest bez sensu.
ja czytałam cały wątek i swoim 1-szym poście napisałam :

"Z tego co tu wyczytałam, to lepszy na tym etapie jest test oddechowy niż serologiczny. "

Póżniej zapytałam też o test z apteki, i po raz wtóry upewniłam się, że oddechowy jest lepszy :wink:
A sprawa wygląda tak,że w ręku mam skierowanie na test oddechowy , o którym pediatra nie słyszał i nadal szukam miejsca gdzie mogę go wykonać.
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: HELICOBACTER PYLORI

Post autor: ranka » 03 lut 2010, 16:53

na pewno mozesz w Bydgoszczy w szpitalu Jurasza w Klinice Pediatrii :)

poza tym chodzilo mi o samo zastanawianie sie nad sensem testu serologicznego i pytania o ten test skoro wczesniej byly jak mowilam odpowiedzi.


test serologiczny robi sie tylko w wyjatkowych przypadkach.

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3162
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:26
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: obywatel świata
Kontakt:

Re: HELICOBACTER PYLORI

Post autor: maggie0278 » 04 lut 2010, 11:11

ranka pisze:na pewno mozesz w Bydgoszczy w szpitalu Jurasza w Klinice Pediatrii :)
a może wiesz ranko , gdzie w Poznaniu można go wykonać ? Próbuję się dodzwonić do szpitala klinicznego na ul. Szpitalnej, do poradni, ale tam non-stop jest zajęte !
ranka pisze:poza tym chodzilo mi o samo zastanawianie sie nad sensem testu serologicznego i pytania o ten test skoro wczesniej byly jak mowilam odpowiedzi.
bo ja jestem z pod znaku rybki :wink: i charakteryzuje mnie wieczne niezdecydowanie i zawsze wolę się we wszystkim upewnić :wink:
Te typy już tak mają :wink:
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: HELICOBACTER PYLORI

Post autor: ranka » 04 lut 2010, 20:29

nie wiem. jako ze studiowalam w Bydgoszczy to wiem ze tam i wiem tez ze jeden forumowicz tam robil.

chyba nie pomogę

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3162
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:26
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: obywatel świata
Kontakt:

Re: HELICOBACTER PYLORI

Post autor: maggie0278 » 09 lut 2010, 12:48

mimo wszystko, dzięki :wink:

[ Dodano: 19-02-2010 ]
Jesteśmy świeżo po wizycie w CZD i niestety HP jest obecna - wredna bakteria - i za wszystkie dolegliwości z gatunku : wymioty, mdłosci, bóle żołądka (taki ucisk w żołądku) odpowiada pewnie ta franca - Helicobacter P.

Jako, że córka jest już po leczeniu eradykacyjnym ,lekarz zapropponował kolejną terapię , teraz już na dwa tygodnie, ( w oparciu o najnowsze standardy leczenia HP), składającą się z :

Klacid
Amoksycyklina
Controloc.
Wczesniej był : metronidazol, amotaks i Helicid.


Oczywiście probiotyki przy takim zestawie obowiązkowo, ale już się boję co za jazda będzie z jelitami od tych antybiotyków !

Co do testu oddechowego, po raz kolejny zawiódł mnie Poznań w swym podejściu ;/
mało, że pediatra nie wiedziała o czym mówię, co to za test i gdzie się go wykonuje , to jeszcze nie zanalazłam ośrodka ,który to robi (obdzwoniłam trochę poradnii gastr.) a na Szpitalnej -bo ktos mi mówił, ze tam chyba robią- na takie badanie, trzeba długo czekać.

A w CZD taki test wykonano na miejscu, BEZ PROBLEMU!, córka została przyjęta na oddział w trybie jednodniowym i badanko można było zrobić.

Jak się chce to można, to prawda, co mój św.p. ojciec mówił:
"Cywilizacja się zaczyna od Warszawy, moje dziecko ".

[ Dodano: 09-04-2010 ]
Znowu się dopisuję w tym temacie, bo wredny Helicobacter nie odpuszcza.

Dwie kolejne próby eradykacji niestety nie powiodły się ( pierwsza trwała 7 dni a kolejna 14) i teraz czeka nas gastroskopia, pewnie aby pobrać posiew i przygotować antybiotykogram bo standardowe leczenie HP nie daje efektu :smutny:

Co za wredota z tej bakterii ...
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Anka :)
Początkujący ✽✽
Posty: 94
Rejestracja: 08 wrz 2009, 17:14
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: ...

Re: HELICOBACTER PYLORI

Post autor: Anka :) » 14 kwie 2010, 20:23

Mam pytanie. Helicobacter P. stwierdzono u mnie we wrześniu, ze względu na zły stan jelita brałam tylko controloc 1x20mg. Po odstawieniu sterydów, poprawie zdrowia, osiągnięciu remisji lekarz przepisał mi controloc 2x40mg, duomox 2x1g, metronidazol 2x500mg (oczywiście dicoflor, później enterol) żeby pozbyć się tej bakterii. Mam problem w tym, że prędzej nie miałam mdłości a teraz bardzo często mnie mdli. Czy to normalne i ktoś też tak miał? Odnośnie jelit jeśli brzuch mnie boli i częściej chodzę do wc to mam już panikować, czy dopiero jak pojawi się krew?

Awatar użytkownika
CatAnn
Znawca ❃❃
Posty: 2318
Rejestracja: 20 sty 2009, 19:24
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Re: HELICOBACTER PYLORI

Post autor: CatAnn » 14 kwie 2010, 20:41

Anka :) pisze:Mam problem w tym, że prędzej nie miałam mdłości a teraz bardzo często mnie mdli.
Może to przez któryś leków, które teraz bierzesz, brałaś je wcześniej...? A może po prostu to przez ciągłe rozwijanie się bakterii?
Anka :) pisze:Odnośnie jelit jeśli brzuch mnie boli i częściej chodzę do wc to mam już panikować, czy dopiero jak pojawi się krew?
Hm... powiem tak - to zależy od Ciebie. Niektórzy nigdy nie mieli widocznej krwi w kale... A tak ogólnie to wcale nie powinno się panikować, w końcu stres nie działa na nas dobrze :)
Ulepimy dziś bałwana, Cudusiu...?
Rozpoznanie: czerwiec 2003 - CD. Stan: remisja, anemia, depresja, zab. adaptacyjne. Wzrost, waga: 166 cm, 52 kg. Leczenie: CSK MSW. Leki: adalimumab, mesalazyna, wenlafaksyna, lamotrygina.

Anka :)
Początkujący ✽✽
Posty: 94
Rejestracja: 08 wrz 2009, 17:14
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: ...

Re: HELICOBACTER PYLORI

Post autor: Anka :) » 14 kwie 2010, 20:49

Leki brałam wcześniej. Nie miałam podobnych objawów. Mam nadzieję, że biorę te antybiotyki, żeby zabić bakterie a nie żeby dalej się rozwijały. "Panikować" to tylko takie określenie, wiem, że stres nie działa dobrze. Chodzi mi o to, czy dzwonić do lekarza czy jeszcze poczekać?

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: HELICOBACTER PYLORI

Post autor: obyty.z.cu » 15 kwie 2010, 20:33

Anka :) pisze:Chodzi mi o to, czy dzwonić do lekarza czy jeszcze poczekać?
taka terapia trwa 10 dni,a pozniej bedziesz miala bakterie "z glowy".
Musisz wiec sama ocenic,ale prawda jest to, ze podane antybiotyki mocno "daja" po jelitach.
Zawsze mozesz sie skontaktowac z lekarzem.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne choroby”