HELICOBACTER PYLORI

Choroby nie mające związku z jelitami

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: HELICOBACTER PYLORI

Post autor: Natalka » 15 kwie 2010, 20:41

mamy na forum temat o tymże antybiotyku, tu viewtopic.php?t=4480&highlight=duomox i tam proszę pytać o takie rzeczy, bo jak będziemy pisać o wszystkim na raz, to ciężko będzie ten bałagan, jaki się stworzy, ogarnąć. A jak szukać na forum jest opisane tu viewtopic.php?t=6087
:smile:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Anka :)
Początkujący ✽✽
Posty: 94
Rejestracja: 08 wrz 2009, 17:14
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: ...

Re: HELICOBACTER PYLORI

Post autor: Anka :) » 15 kwie 2010, 22:40

Natalka pisze:mamy na forum temat o tymże antybiotyku, tu viewtopic.php?t=4480&highlight=duomox i tam proszę pytać o takie rzeczy, bo jak będziemy pisać o wszystkim na raz, to ciężko będzie ten bałagan, jaki się stworzy, ogarnąć. A jak szukać na forum jest opisane tu viewtopic.php?t=6087
:smile:
Mimo wszystko polecę przeczytać to o czym pisałam, nie pytałam o duomox, również o metronidazol. Dopiero bałagan by się zrobił jakbym napisała w wątku o duomoxie, metronidazolu, dodatkowo w wątku o wpływie antybiotyków na jelita. Główną przyczyną jest bakteria, dlatego w tym wątku napisałam.

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: HELICOBACTER PYLORI

Post autor: Natalka » 15 kwie 2010, 23:09

Wiem, o co pytałaś, tylko widocznie pytanie:
Anka:) pisze:Odnośnie jelit jeśli brzuch mnie boli i częściej chodzę do wc to mam już panikować, czy dopiero jak pojawi się krew?
zasugerowało mi, że pytasz o wpływ duomoxu na jelita, dlatego odesłałam Cię do tamtego wątku :smile:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

malami281
Debiutant ✽
Posty: 3
Rejestracja: 21 paź 2010, 23:38
Choroba: nie ustalono
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: HELICOBACTER PYLORI

Post autor: malami281 » 21 paź 2010, 23:47

wiem, że stary wątek, ale póki co to chyba sposoby diagnozy i leczenia się nie zmieniły, także postanowiłam napisać Też miałam helicobacter pylori i miałam test zarówno z krwi z palca jak i z wycinka z gastroskopii Najpierw był test z palca - wyszedł pozytywny, potem przeszłam leczenie, następnie gastroskopię i z wycinka z gastroskopii okazało się, że nie mam helicobacter Nie wiem, czy to leczenie spowodowało, ze przestałam wytwarzać antyciała na ho i test wyszedł negatywny, czy było to przekłamanie testu z krwi (chociaż badanie z krwi było dużo przyjemniejsze niż gastro;)) dla zainteresowanych tematem polecam też przeczytać: zakażenie helicobacter pylori

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽
Posty: 763
Rejestracja: 24 sie 2010, 10:51
Choroba: IBS
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: nevermind

Re: HELICOBACTER PYLORI

Post autor: Tomek0700 » 20 sty 2011, 13:31

Witam. Wlasnie mam pytanie, z krwi wyszedl mi helicobacter 7,50~ a pozytywny 1,1.. 2 antybiotyki ipp i doslownie nic mi nie przeszlo :|.. gastroskopia wykryla, ze HP juz nie ma. Czy moge w to wierzyc?

Horadoopka
Początkujący ✽✽
Posty: 289
Rejestracja: 29 wrz 2009, 11:49
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: z tamtąd

Re: HELICOBACTER PYLORI

Post autor: Horadoopka » 16 lut 2011, 14:21

w październiku miałam robiona gastroskopię. czy badanie na obecność HP jest standardem przy gastroskopii? bo na wypisie ze szpitala nie mam wzmianki o HP, ale przewlekłe zapalenie żołądka jest :maruda: i tak ostatnio sobie myslę, czy to tylko od niesteroidowych leków przeciwzapalnych czy może mi tak w brzuchu żeruje HP??

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: HELICOBACTER PYLORI

Post autor: Mamcia » 16 lut 2011, 20:56

A czy masz na wypisie wynik testu ureazowego???
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3162
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:26
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: obywatel świata
Kontakt:

Re: HELICOBACTER PYLORI

Post autor: maggie0278 » 16 lut 2011, 22:17

mojej córce przy okazji każdej gastro robiono test ureazowy,
jak już robili badanie i narkoza byla to szkoda tego nie wykorzystać na zrobienie posiewu, i zawsze wychodził HP ale -po eradykacji- aby sprawdzić czy nadal HP jest to robiono tylko test oddechowy, bo po co pacjenta męczyć gastro dla samego tylko sprawdzenia.
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Awatar użytkownika
CatAnn
Znawca ❃❃
Posty: 2318
Rejestracja: 20 sty 2009, 19:24
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Re: HELICOBACTER PYLORI

Post autor: CatAnn » 17 lut 2011, 19:37

maggie0278 pisze:bo po co pacjenta męczyć gastro dla samego tylko sprawdzenia.
Mi dokładnie tak robili :|
Ulepimy dziś bałwana, Cudusiu...?
Rozpoznanie: czerwiec 2003 - CD. Stan: remisja, anemia, depresja, zab. adaptacyjne. Wzrost, waga: 166 cm, 52 kg. Leczenie: CSK MSW. Leki: adalimumab, mesalazyna, wenlafaksyna, lamotrygina.

alexa
Debiutant ✽
Posty: 9
Rejestracja: 22 mar 2007, 22:06
Choroba: CD u dziecka
województwo: śląskie
Lokalizacja: bytom
Kontakt:

Bioprazol a bakteria Helicobacter

Post autor: alexa » 04 lut 2014, 23:03

Witam, czy ktoś się może orientuje czy warto inwestować w domowy test kału na helicobacter,
jeżeli syn od 5 dni zażywa Bioprazol? ile czasu ewentualnie odczekać?
Już jeden test zrobiłam (bezmyślnie) i wyszedł oczywiście ujemny.

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽
Posty: 652
Rejestracja: 09 lis 2013, 21:02
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Radomsko

Re: HELICOBACTER PYLORI

Post autor: ulka1986 » 05 lut 2014, 14:25

hm.... trudne pytanie , a nie lepiej isc do labolatorium i zrobic test z krwi.... cena to ok 30-35 zł to pewnie mniej wiecej tyle co test domowy....... a wydaje mi sie bardziej miarodajny.
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

Awatar użytkownika
puphead
Początkujący ✽✽
Posty: 103
Rejestracja: 23 lis 2012, 18:49
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin

Re: HELICOBACTER PYLORI

Post autor: puphead » 05 lut 2014, 15:42

Jesli juz kiedys przechodzil eradykacje wtedy najlepiej jest zrobic testy na podstawie kalu. Nie polecam tych domowych tylko odrazu zaniesc probke do laboratorium. Niestety aby byly one jak najbardziej miarodajne nie powinno sie wczesniej brac zadnych antybiotykow (co najmniej 4 tygodnie) oraz IPP (przez co najmniej 2 tygodnie). W przypadku testow z krwi nie ma takich przeciwskazan jednak okres od ostatniego leczenia nie moze byc krotszy niz poltora roku.
"Life is like riding a bicycle. To keep your balance, you must keep moving.”

Wiolanowa
Początkujący ✽✽
Posty: 152
Rejestracja: 02 gru 2015, 18:26
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: HELICOBACTER PYLORI

Post autor: Wiolanowa » 28 wrz 2016, 19:39

Dopadła i mnie bakteria. Mam zapalenie żołądka. Od jutra antybiotyk. Biorę jeszcze asamax, aze i cortiment więc obawy większe.

Wiolanowa
Początkujący ✽✽
Posty: 152
Rejestracja: 02 gru 2015, 18:26
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: HELICOBACTER PYLORI

Post autor: Wiolanowa » 28 wrz 2016, 21:24

Czy ktoś leczył helicobacter przy sterydach?

Awatar użytkownika
Brawurka
Doświadczony ❃
Posty: 1085
Rejestracja: 16 kwie 2014, 20:16
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Żuławy

Re: HELICOBACTER PYLORI

Post autor: Brawurka » 28 wrz 2016, 22:15

Ja leczyłam, dostałam antybiotyki.
15.12.2013 Usunięcie jelita grubego + j-pouch
16.03.2014 Zamknięcie stomii



Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne choroby”