Prątki gruźlicy-gruźlica jelit

Choroby nie mające związku z jelitami

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: Prątki gruźlicy-gruźlica jelit

Post autor: ranka » 16 cze 2007, 18:59

a moze wystarczy chociazby powiedziec o tym lekarzowi prowadzącemu? :roll:
Obrazek

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Posty: 1262
Rejestracja: 29 lis 2004, 20:10
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Zdunska Wola
Kontakt:

Re: Prątki gruźlicy-gruźlica jelit

Post autor: Shima » 16 cze 2007, 23:52

Mamcia pisze:Może zadzwoń do MSWiA i zadaj pytnie lekazowi prowadzącemu
Powiem w poniedziałek na razie tym na oddziale(nie chce żeby przypadkiem poczuli sie lekko urażeni albo coś-przeciez nie bede piłować gałęzi na której siedzę :) )...a co dalej zrobią to nie mam pojęcia.

Oby tylko nie zachciało sie im pokazywać tego chirurgowi :cry:
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Posty: 1262
Rejestracja: 29 lis 2004, 20:10
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Zdunska Wola
Kontakt:

Re: Prątki gruźlicy-gruźlica jelit

Post autor: Shima » 23 cze 2007, 00:59

Jak do tej pory to nic nie zapowiada zeby moja szpitalna "kariera"sie już skonczyła.

O tym ropniu bądź przetoce powiedziałam ale bez wiekszego echa.Skontaktowali sie z moim dotychczasowym prowadzącym CD..powiedział ze nie przyjedzie zobaczyć..najwyżej ze mogą wezwac chirurga.(dobra..kit mu w oko).
Wobec takiego obrotu sprawy(pani ordynator oczywiscie chciała codziennie oglądać czy sie nic nie dzieje)cały czas juz mówie ze troche sie sączy i ze nie ma sie czym przejmować.

A z Wawy z CSK MSWiA dotarły do mnie jakies słuchy że jest tam jeszcze jakiś moj jeden wynik na ktorym coś wyszło....niestety nie wiem o co chodzi...ponoć został w czwartek popołudniu wysłany faksem do szpitala w Sieradzu ale w piątek cały dzien nikt nic nie wiedział(ordynatorki nie było)
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Awatar użytkownika
izo.sim
Doświadczony ❃
Posty: 1479
Rejestracja: 22 sty 2009, 17:20
Choroba: CD u dziecka
województwo: śląskie
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

Re: Prątki gruźlicy-gruźlica jelit

Post autor: izo.sim » 11 lut 2011, 11:09

Odświeżam temat. Shima jak skończyła się Twoja historia z gruźlicą jelit? Właśnie otrzymałam informację, że mój syn mógł mieć w szkole kontakt z gruźlicą i zastanawiam się co z tym fantem zrobić.
https://marcinsim.wordpress.com/

02.05.2011 - 25.01.2012 HUMIRA
REMICADE:
05.06.2012, 19.06.2012, 16.07.2012,
11.09.2012, 6.11.2012, 2.01.2013, 27.02.2013 po kilku minutach odłączony z powodu reakcji alergicznej czyli wykluczenie z programu lekowego

Operacje Marcina:
I. 6.01.2012 uchyłek Meckela
II. 10.02.2012 resekcja ileo-cekalna
III. 27.04.2012 resekcja zespolenia z II operacji i wstępnicy

eMJot
Początkujący ✽✽
Posty: 59
Rejestracja: 10 lip 2006, 12:57
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Elbląg/Olsztyn

Re: Prątki gruźlicy-gruźlica jelit

Post autor: eMJot » 14 mar 2011, 10:17

Ja również proszę o odkopanie wątku. Niestety dla mnie, ta sprawa zaczyna się robić z mojego punktu widzenia interesująca...

Awatar użytkownika
Nibiru
Początkujący ✽✽
Posty: 462
Rejestracja: 01 wrz 2012, 20:40
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląskie

Re: Prątki gruźlicy-gruźlica jelit

Post autor: Nibiru » 19 lis 2015, 17:22

No tak sprawa interesująca nawet w odniesieniu do MAP, a temat zamilkł, żyje jeszcze ta osoba co leczyła grużlice ?

masterdark
Początkujący ✽✽
Posty: 258
Rejestracja: 24 wrz 2018, 14:04
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: śląskie

Re: Prątki gruźlicy-gruźlica jelit

Post autor: masterdark » 11 cze 2019, 15:31

U mnie problemy z jelitami na stałe zaczęły się kilka miesięcy po ostatnim epizodzie problemów z układem oddechowym. Jeśli były one od gruźlicy, to może potem gruźlica aktywowała się wtórnie na jelitach.

Pewna osoba z mojej rodziny miała gruźlicę płuc, u mnie sprawa z gruźlicą jest niejasna. Pulmonolog na podstawie TK klatki piersiowej i próby tuberkulinowej rozważa gruźlicę, ale jeśli to gruźlica, to nie wiadomo do końca, czy ona już sobie "poszła" i tylko ślady pozostały, czy jest obecna, ale w uśpieniu lub w niewielkiej aktywności. Próba tuberkulinowa mówi, że teoretycznie możliwa jest niewielka aktywność, według pulmonologa, to nawet jeśli, to zbyt mała, by włączać leki, tym bardziej, że nie mam już żadnych objawów ze strony układu oddechowego (przynajmniej na razie)
Gastrolog, do którego chodziłem nie wyklucza możliwości, że gruźlica aktywowała się w jelitach.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne choroby”