stres

Choroby nie mające związku z jelitami

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
niunia
Początkujący ✽✽
Posty: 366
Rejestracja: 27 cze 2006, 21:12
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Gostyń (Poznan)
Kontakt:

stres

Post autor: niunia » 03 cze 2017, 07:18

Witam.
Może ktoś polecić jakiś silny środek uspokajajacy bez recepty? Lekarze nastraszyli mnie rakiem i wszystko ma się wyjaśnić po rezonansu magnetycznym na który musze czekać 2 miesiace. Nie wytrzymam tyle czasu z moimi nerwami. Już nic prawie nie jem a ból brzucha zaczyna być męczący. Przez to wszystko CU może dac o sobie znać :( Niestety należę do pesymistów i nic mi bo pomaga.

Awatar użytkownika
Luki36
Aktywny ✽✽✽
Posty: 662
Rejestracja: 11 lip 2013, 11:32
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie

Re: stres

Post autor: Luki36 » 03 cze 2017, 07:26

Raczej nic takiego nie ma. Niestety. Oczywiście, jakieś melisy i te sprawy coś może by pomogły,ale może warto skoczyć przynajmniej do psychologa,pogadać,zobaczyć co on o tym.wszystkim sądzi..?
Ps. Jakieś uspokajacze to rodzinny może przepisać, więc toteż jest jakieś rozwiązanie
Na razie, bez leków

Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: stres

Post autor: Jacekx » 03 cze 2017, 08:21

Luki36 pisze:Raczej nic takiego nie ma. Niestety. Oczywiście, jakieś melisy i te sprawy coś może by pomogły,ale może warto skoczyć przynajmniej do psychologa,pogadać,zobaczyć co on o tym.wszystkim sądzi..?
Ps. Jakieś uspokajacze to rodzinny może przepisać, więc toteż jest jakieś rozwiązanie
Luki ma rację psycholog ale u nas chyba na NFZ jest taka ścieżka ( informacja od mojego Rodzinnego) : psychiatra -> psycholog albo rodzinny.
Silnych leków na stany depresyjne spowodowane zagrożeniem rzeczywistym bądź wymyślonym przez głowę nie ma.
Czuję z wpisu , że Twoja Psyche zaczyna ciut szaleć.
Ja znam te stany jak Twój niunia obecnie moja głowa albo rzeczywistość wytworzyła zagrożenie stanem przedzawałowym ( 2 zawały za mną)
ale ja od Rodzinnego mam taki stary nie ogłupiający antydepresant Pramolan na receptę ( używam go od ponad 20 lat - pomaga zasypiać na początku brania fakt powoduje senność która z czasem brania ustępuje. Co ważne nie ogłupia . Brałem go w mega stresach jako nauczyciel przy tablicy. Nie wiem czy nadaje się dla kierowców - tu lekarz podpowie ) .
https://bazalekow.mp.pl/lek/41769,Pramo ... -powlekane

Znalazłem przy braniu leku przez kierowców ale pisze Lek może... :smutny:
cytat Lek może upośledzać sprawność psychomotoryczną, dlatego należy zachować szczególną ostrożność prowadząc pojazdy i obsługując urządzenia mechaniczne w ruchu. poniżej źródło
https://pl.wikipedia.org/wiki/Opipramol
Mam też CU a obecnie biorę 3X1 Pramolan 50 mg a moje samopoczucie sugeruje stan przed zawałowy.
Więc jakoś sobie radzę ale gdyby nie lek od Rodzinnego ... to "wariowałbym".

Ps. Przed chwilą niunia przeczytałem Twoje posty ( no zerknąłem) jesteś odważną Mamą dwóch maluchów
Poradzisz sobie :idea: masz dla kogo walczyć :ok:
Radzę do rodzinnego z tą depresją przed zagrożeniem a jak jest wredny to poszukaj prywatnie może nie na stałe
uwierz spotykam czasami lekarzy z serialu https://nadobre.tvp.pl/ ze "Szpitala z Leśnej Góry" - chyba, że znajdziesz OK psychiatrę ( Dla mnie Twój obecny stan ma podłoże nerwicowe. Nie ma co się wstydzić nerwica to okropna choroba - znam ją od około 38 lat a leczą tą chorobę psychiatrzy).

Awatar użytkownika
niunia
Początkujący ✽✽
Posty: 366
Rejestracja: 27 cze 2006, 21:12
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Gostyń (Poznan)
Kontakt:

Re: stres

Post autor: niunia » 06 cze 2017, 09:15

Mój rodzinny jest taki ze zawsze twierdzi ze samo przejdzie.
Daje sobie tydzień czasu. Jak nic się nie zmieni to będę szukać pomocy i lekarzy.
Są chwilę ze jest dobrze ale w najmniej oczekiwanym momencie zaczyna mnie boleć brzuch i ogarnia mnie panika :(

Awatar użytkownika
eliszka
Początkujący ✽✽
Posty: 442
Rejestracja: 10 sie 2015, 21:31
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: stres

Post autor: eliszka » 06 cze 2017, 21:52

niunia pisze:Może ktoś polecić jakiś silny środek uspokajajacy bez recepty?
Nie powiem Ci nic mądrzejszego niż Panowie.
Testowałam apteczne różności. Ktoś poradził mi jeden środek wyciszający, ktoś inny polecał zupełnie inne tabletki. Każdy organizm jest inny. Mi nie pomogły żadne ziołowe cudeńka reklamowana w telewizji, ale może Tobie któryś podpasuje.
Lekarz zapisał mi kiedyś Cital, ale nie mogłam tego brać..źle się po tym czułam.
Jeśli masz problem z lekarzem, to może warto pomyśleć o zmianie na innego. Takie gadanie, że samo przejdzie słabo brzmi w ustach lekarza :neutral:

Dorotkas
Debiutant ✽
Posty: 3
Rejestracja: 09 mar 2022, 18:27
Choroba: nie ustalono
województwo: mazowieckie
miasto: Warszawa

Re: stres

Post autor: Dorotkas » 09 mar 2022, 18:43

Nie znam takich tabletek, ale jedyne co mogę polecić to artykuł jak sobie radzić ze stresem tutaj: https://www.spokojwglowie.pl/przewlekly ... go-stresu/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne choroby”