Zapalenie okostnej?

Choroby nie mające związku z jelitami

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
moth
Debiutant ✽
Posty: 45
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:35
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Zapalenie okostnej?

Post autor: moth » 24 sty 2017, 20:19

Ogromny ból "zęba" na pół twarzy, taki, że chodzi się po ścianach. Tabletki przeciwbólowe nie pomagają, pojawił się przy leczeniu kanałowym, natomiast kanały zęba są czyste. Myślę, że może to być to. Moje pytanie - jak bardzo zapalenie w jamie ustnej ma wpływ na jelita? Wszędzie czytałam na forum o odwrotnej zależności.

Ciekawi mnie, bo mniej więcej od kiedy zaczęłam walczyć z tym zębem kanałowo mam zaostrzenie.
"poczucie humoru dobrze amortyzuje życiowe wstrząsy" :)
imuran x50mg
asamax x2g
humira 40mg
+ zzsk + osteopenia + astma i alergia

Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zapalenie okostnej?

Post autor: Jacekx » 24 sty 2017, 22:02

moth pisze:Ogromny ból "zęba" na pół twarzy, taki, że chodzi się po ścianach. Tabletki przeciwbólowe nie pomagają, pojawił się przy leczeniu kanałowym, natomiast kanały zęba są czyste. Myślę, że może to być to. Moje pytanie - jak bardzo zapalenie w jamie ustnej ma wpływ na jelita? Wszędzie czytałam na forum o odwrotnej zależności.

Ciekawi mnie, bo mniej więcej od kiedy zaczęłam walczyć z tym zębem kanałowo mam zaostrzenie.
a bierzesz środki przeciwbólowe ?
Jeśli bierzesz bądź brałaś to powinnaś wiedzieć , że większość środków przeciwbólowych uderza w jelita. :smutny:
Ja tak mam z tym , że o dziwo moje jelita tolerują dobrze pyralginę ( chociaż jest ona be dla jelit - tak twierdzą często lekarze. Jestem chyba jakiś wyjątek :wink: )

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Zapalenie okostnej?

Post autor: Tubisia » 25 sty 2017, 00:47

moth, weź Solpadeine, bez recepty, zawiera kodeinę, która w leczeniu zębów pomaga przeciwbólowo, dziwne, że stomatolog Ci nie dał samej kodeiny....
Zawsze mnie ciekawi jak boli kanałowe, bo ja kanałów nie mam :mrgreen:
Jacekx pisze:Ja tak mam z tym , że o dziwo moje jelita tolerują dobrze pyralginę ( chociaż jest ona be dla jelit - tak twierdzą często lekarze. Jestem chyba jakiś wyjątek :wink: )
Chyba jesteś, ja np. mam na nią uczulenie :smutny:
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne choroby”