WZJG + Enteropatyczne zapalenie stawów

Choroby nie mające związku z jelitami

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: WZJG + Enteropatyczne zapalenie stawów

Post autor: Jacekx » 25 sie 2016, 22:44

obyty.z.cu pisze:
eddie pisze: chciałem znaleźć choć jeden artykuł w którym było by napisane - "nie będzie tak źle".
eddie pisze: Wszędzie jest informacja, że obie choroby jeżeli zajmują kręgosłup przebiegają tak samo, dodatkowo że są niezależne od procesu zapalnego w jelitach.
to wszystko gdybanie, dlatego pisze , zaczekajcie na wyniki badań.
Napewno warto doedukowac się i czytać, tyle, że to tylko wkręcanie się u Ciebie.
Póki nie ma potwierdzenia, to ..
No i jeszcze dodałbym, że warto czytać medyczne publikacje , inne troche ogólnie o tym piszą, stąd też powstaje wrażenie czasem niedomówień.
Piszą każdy o "swojej" specjalności, jednej chorobie, a nie do końća rozumieją drugą chorobę.
Prawdą jednak jest, że mamy "predyspozycje" do wielu chorób współistmiejących, i stad czasem taki efekt leczenia, że objawy pozajelitowe "zwala " się na konto CU jako uboczne skutki.

Tu badanie najważniejsze i wyniki...
poczekaj eddie na diagnozę lekarza a może lepiej poszukaj jeszcze innego lekarza z doświadczeniem czyli zrób takie konsylium bo ma rację Obyty. Z.CU my chorzy czasami sami się nakręcamy

i nie jest to krytyka ja tak czasami mam mimo lat chorowania a może też dlatego :idea:

Przy okazji może jeśli to jest CU warto podpytać lekarza o Sufasalazynę EN 500 Krka ja ją od lat stosuję i ze stawami nie mam problemów ale to fakt to ja.

Ona też jest stosowana przy kłopotach reumatycznych.

Poczytaj może ulotki dla pacjenta

http://leki.urpl.gov.pl/files/Sulfasalazin_EN_KRKA.pdf

http://www.krkapolska.pl/media/products ... _final.pdf

eddie
Początkujący ✽✽
Posty: 63
Rejestracja: 11 lip 2016, 11:24
Choroba: nie ustalono
województwo: małopolskie
Lokalizacja: kraków

Re: WZJG + Enteropatyczne zapalenie stawów

Post autor: eddie » 26 sie 2016, 18:13

Jest jeszcze jedna dość ciekawa rzecz, otóż tak jak mówiłem kręgosłup bolał żonę od ok 3 lat, ale były to bóle głównie poranne, po przebudzeniu wystarczyło jej 5-10 minut aby przestało boleć i nie bolało cały dzień. Początkiem lipca byliśmy na weselu - wtedy jeszcze było jak dawniej. Niestety po weselu zaczęło się pogarszać. Miała przez tydzień zdrętwiałe nogi, później ból kręgosłupa pojawiający się rano nie znikał w ciągu dnia. Z dnia na dzień ból był coraz większy i tak jest do dziś. Dziś dodatkowo pojawiło się uczucie ogólnego bólu rozlanego po całym ciele.
Wiadomo że w RTG wyszły zmiany zwyrodnieniowe w stawie krzyżowo-biodrowym i wiadomo że nie zrobiły się w ciągu miesiąca. Zastanawia mnie czy to nasilenie bólu można wiązać z weselem - np jakimś przeciążeniem podczas tańca. Ale dlaczego te bóle narastają ? To chyba jednak zła droga na wytłumaczenie tych bóli :/

Tomy
Doświadczony ❃
Posty: 1162
Rejestracja: 07 sty 2006, 13:46
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Polska

Re: WZJG + Enteropatyczne zapalenie stawów

Post autor: Tomy » 26 sie 2016, 21:07

eddie pisze:Zastanawia mnie czy to nasilenie bólu można wiązać z weselem - np jakimś przeciążeniem podczas tańca.
Myślę, że można z tym wiązać. Mnie mój staw biodrowy z małym zwyrodnieniem też pobolewa jak się np. za dużo nachodzę albo, tak jak dzisiaj, zrzucę kilka ton opału do piwnicy :)
W przypadku Twojej żony, jak się nałoży na takie przeciążenie po weselu duże zaostrzenie w jelitach, to może to dać takie skutki.

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Posty: 2134
Rejestracja: 30 lis 2014, 13:44
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Głogów Młp/Rzeszów
Kontakt:

Re: WZJG + Enteropatyczne zapalenie stawów

Post autor: chrzanovy » 26 sie 2016, 22:21

Tomy pisze: eddie napisał/a:
Zastanawia mnie czy to nasilenie bólu można wiązać z weselem - np jakimś przeciążeniem podczas tańca.
jak najbardziej podbijam
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

kafka

Re: WZJG + Enteropatyczne zapalenie stawów

Post autor: kafka » 26 sie 2016, 23:02

Ja w ogóle mam takie wrażenie, że miejsca, gdzie są tego rodzaju problemy zwyrodnieniowe, robią się czymś w rodzaju pięty Achillesa. U mnie, podobnie jak u Twojej małżonki boli kręgosłup w krzyżach rano, ale w przypadku wysiłku fizycznego boli dłużej i silniej, także w ciągu dnia. Mało tego, teraz ja też poznaję po tym, że nadchodzi angina albo grypa - kręgosłup w tym samym miejscu boli jako pierwszy, nawet gdy jeszcze nie ma innych objawów. U Was na pewno bylo obciążenie tańcem, byc moze nawet szpilki albo wysoki obcas... Moglo zadziałać jak zapalnik, a potem się rozhulalo na dobre.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne choroby”