Przeziebienie

Choroby nie mające związku z jelitami

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: Przeziebienie

Post autor: Raysha » 18 paź 2006, 06:45

Ja sie dusze w nocy.... :neutral: nie moge oddychac :smutny:

Awatar użytkownika
inkaska
Aktywny ✽✽✽
Posty: 645
Rejestracja: 31 sie 2004, 10:55
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź, CU

Re: Przeziebienie

Post autor: inkaska » 18 paź 2006, 10:44

polecam krople Sulfarinol - bardzo geste ale zawsze mi pomagaja...wczoraj wzielam i juz moglam spokojnie spac :wink:
cos byc musi do cholery za zakretem;)

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: Przeziebienie

Post autor: ranka » 18 paź 2006, 18:50

ja uzywam zawsze Xylometazolin.
mimo ze mozna go uzywac tylko 5 dni,bo potem receptory zaczynaja wariowac :mrgreen:
poza tym....trace glos :cry:
Obrazek

Awatar użytkownika
Słonko
Początkujący ✽✽
Posty: 486
Rejestracja: 08 wrz 2006, 20:35
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Przeziebienie

Post autor: Słonko » 18 paź 2006, 19:04

Ja też jestem przeziębiona i biorę antybiotyk. Jak zapytałam panią doktor, czy mogę go brać, bo mam Crohna, ona tylko wzruszyła ramionam: "Nie wiem". I co Wy na to? Tacy są lekarze w przychodniach niestety. Nawet nie doradziła niczego, odstawić czy nie. Straszne. Pozdarwiam wszystkich przeziębionyvh!! :)

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: Przeziebienie

Post autor: ranka » 18 paź 2006, 19:52

Lekarze w przychodniach nie sa specjalistami.
Poza tym czesto nie wiadomo jak dany lek podziala.
Obrazek

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Przeziebienie

Post autor: Mamcia » 18 paź 2006, 20:17

Antybiotyk na przeziębienie - to przesada - czyli wyciąganie armaty na komara. Po pierwsze większośc nie działa na wirusy, po drugie większość szkodzi na jelita. Jak zawsze radzę konsultować to ze swoim gastro. Jeżeli już trzeba przyjmowac antybiotyk - to trzeba pamiętać o osłaonowym przyjmowaniu probiotyków
mamcia
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Słonko
Początkujący ✽✽
Posty: 486
Rejestracja: 08 wrz 2006, 20:35
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Przeziebienie

Post autor: Słonko » 18 paź 2006, 22:50

To, że lekarz nie jest specjalistą wcale go nie usprawiedliwia. Mój kuzyn jest internistą i doskonale wie co i jak. A jesli chodzi o antybiotyk to wiadomo, że źle działa na jelita i może należałoby ostrzec pacjenta a nie wzruszać ramionami. Ta lekarka nawet nie spojrzała do mojej kartoteki! Nie doradziła, nic nie powiedziała.
A co do konsultacji z gastro, to trudno leciec do niego z każdym katarem, zwłaszcza, że na wizytę czekam czasem parę miesięcy. O osłonowych lekach to każdy wie.
Ostatnio zmieniony 18 paź 2006, 22:52 przez Słonko, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: Przeziebienie

Post autor: Raysha » 19 paź 2006, 07:17

Ja mam fajnego lekarza rodzinnego kiedys chodziłam z nim nawet na przeziębenie, 'moja' pani doktór zna tylko dwie choroby:zapalenie oskrzeli i płuc.Jak się leczyłam bo nie gardło bolało w tamtym roku to stwierdziła że to j. w choroby a to była krtań :neutral: musiałam specjalnie do Ligoty jechac po to bo pani w Jaworznie nie umiała powiedzieć co to,a teraz to nie wiem co zrobię mimo że daje ręcznik na kaloryfer to żadnej poprawy muszę namówic mamę na tę sulfarinol - mam pytanie ile kosztuje ?? Wiecie musze być zdrowa na wtorek i na sobotę :twisted:

Awatar użytkownika
bebaw
Debiutant ✽
Posty: 39
Rejestracja: 31 lip 2006, 18:33
Choroba: CU
województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok

Re: Przeziebienie

Post autor: bebaw » 19 paź 2006, 18:28

1. najpierw dostałam 38 temperatury
2.potem straciłam głos
3. potem dostałam koszmarnego kataru
4. potem zaczęłam się dusić po nocach(suchy kaszel)
5. chodziłam do pracy, myślałam, że to zwykłe przeziębienie, ale w końcu poszłam do rodzinnej, osłuchała i powiedziała, że prawie zapalenie płuc - szmery, rzężenia itd. .Długo się zastanawiała, jaki dać antybiotyk, i doszła do wniosku, że najmniej obciążający będzie Rovatinex . Dzisiaj przespałam pierwszą noc bez duszenia się, ale nadal mówię basem. Takiego cudactwa nie miałam od wielu lat. Jelitka, o dziwo, bardzo spokojnie się zachowują przy chorobie. organizm chyba zajął się czym innym

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: Przeziebienie

Post autor: ranka » 19 paź 2006, 18:50

Internista a lekarz leczacy w przychodni to najcesciej dwie rozne osoby...dlaczego?bo lekarz w przychodni najczesciej nie jest specjalista,a przynajmniej taki pierwszego kontaktu.masz racje ze nie powinno tak byc ale tak nie jest.sama mam lekarke w POZ ktora nie ma specjalnosci.Poza tym nigdy nie przewidzisz skutkow antybiotyku,no moze poza Dalacinem bo on najczesciej powoduje rzekomobloniaste zapalenie jelita grubego.Przyklad:?zawsze bralam Augmentin i nigdy mi nie szkodzil...ostatnio jednak sie to zmienilo<problemy z jelitami>.
poza tym....na Farmakologii tego nie ucza;>

no i oczywiscie antybiotyki nie dzialaja w przeziebieniu bo takowe sa wywolane przez wirusy,a biorac w takim przypadku antybiotyk raczej sobie zaszkodzimy bo taka mala cholera wyczuje pismo nosem i zacznie sie mutowac :evil:
Obrazek

palkafarm
Początkujący ✽✽
Posty: 74
Rejestracja: 17 lip 2006, 11:20
Choroba: CU
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Przeziebienie

Post autor: palkafarm » 19 paź 2006, 19:52

Sulfarinol jest dobry na gęsty ropny katar, bo dziala przeciwbakteryjnie-a gdy pojawia sie ropa to znaczy ze bakterie juz harcują.
Z homeopatów polecam Homeodose 8 - kropelki doustne. Na poczatku gdy leje sie z nosa co 1/2 godziny 15 kropelek na wodzie, po uzyskaniu poprawy 4-5 razy dziennie po 20 kropelek. Pamietac by bezposrednio przed i po uzyciu kropli nie żuć gumy mietowej, nie myc zębów nie palic fajek. :wink: Na mnie to na serio dziala.
Pozdrawiam zakichanych :roll:

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: Przeziebienie

Post autor: Raysha » 20 paź 2006, 06:56

Kupiłsm sulfarinol pierwsza noc bez duszenia przeszłam i zapłaciłam za buteleczkę tyci 10 zł :roll: ale jak pomogło to sie opłaca :mrgreen:
Polceam !! :mrgreen:

Awatar użytkownika
Patryśka
Doświadczony ❃
Posty: 1303
Rejestracja: 23 wrz 2006, 19:44
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków, Gronków

Re: Przeziebienie

Post autor: Patryśka » 20 paź 2006, 11:04

Nie polecam korzystania z lekow przepisanych przez lekarzy pierwszego kontaktu bez konsultacji tego leku z gastr ja w zeszlym roku mialam zapalenie miesnia i dostalam diclac w zastrzyku mimo wielu wzmianek o chorobie i pytan...Uslysalam odp-to przeciez domiesniowo wiec przez ukl pokarmowy nie przechodzi...Aha super...Co tu duzo mowic mialam megazaostrzenie..

Awatar użytkownika
Słonko
Początkujący ✽✽
Posty: 486
Rejestracja: 08 wrz 2006, 20:35
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Przeziebienie

Post autor: Słonko » 20 paź 2006, 11:58

Ja narazie mam straszne wzdęcia. Ale co do antybiotyku to jednak pani w przychodni miała rację. Wygląda mi to na zapalenie oskrzeli (chociaż ona nic nie powiedziała). Nadal kicham, smarkam i kaszlę :( Trzymajcie się mocno i nie dajcie się chorobom!!!

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Posty: 1262
Rejestracja: 29 lis 2004, 20:10
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Zdunska Wola
Kontakt:

Re: Przeziebienie

Post autor: Shima » 20 paź 2006, 21:15

No i niestety dołączylam do zasmarkanego grona.
Zaczelo sie od mojej corki a ja natychmiast podlapałam(a teraz coś bierze mojego małżonka).
Mnie ścieło natychmiast...dzis rano o 4tej(jak wstałam do pracy) ledwo trzymalam sie na nogach ....pomogł gripex.Teraz tez niezbyt dobrze ale trudno....biore cerutin...gripex...w poniedzialek pewnie juz bedzie zapalenie oskrzeli.
A wizyte u gastrologa mam na 30go listopada. :cry:
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne choroby”