Przeziebienie

Choroby nie mające związku z jelitami

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
MILKA
Debiutant ✽
Posty: 29
Rejestracja: 11 gru 2006, 18:17
Choroba: CD
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Przeziebienie

Post autor: MILKA » 16 gru 2006, 16:34

a skoro mowa już o przeziębieniach to mam pytanie... jak reagujecie na te wszystkie gripeksy, coldreksy, tabcin i inne cuda zawierające pseudoefedryne? ja az sie boje przeziebic bo jak biore to swinstwo to jelita szaleją nie dosc ze biegunki :wc: to jeszcze wymiotuje :mad: co robic czym sie ratować ????? pomocy

Awatar użytkownika
Patryśka
Doświadczony ❃
Posty: 1303
Rejestracja: 23 wrz 2006, 19:44
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków, Gronków

Re: Przeziebienie

Post autor: Patryśka » 16 gru 2006, 16:57

Ja dlatego nie biore tego przeziebienie dla mnie okropienstwo a jak juz jestem to po prostu trzeba to wylezec..

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
Posty: 6438
Rejestracja: 22 lut 2006, 14:49
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Oberschlesien / Las

Re: Przeziebienie

Post autor: tom-as » 16 gru 2006, 18:22

MILKA pisze:jak reagujecie na te wszystkie gripeksy, coldreksy, tabcin i inne cuda zawierające pseudoefedryne?
nie wiem... nie biore ;)

Awatar użytkownika
kasia88
Aktywny ✽✽✽
Posty: 602
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:07
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Przeziebienie

Post autor: kasia88 » 17 gru 2006, 12:53

ja biorę jedynie Fervex, bo na mnie działa nie wywołując żadnych skutków ubocznych :-) a przeziębienie znika po dwóch, trzech dniach kuracji...
reszty wolę nie testować na sobie ;-)
"Kobieta nie słowami mówi prawdę, lecz ciałem."

Awatar użytkownika
Patryśka
Doświadczony ❃
Posty: 1303
Rejestracja: 23 wrz 2006, 19:44
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków, Gronków

Re: Przeziebienie

Post autor: Patryśka » 17 gru 2006, 15:06

kasia88 pisze:ja biorę jedynie Fervex,
Tez to bralam tylko ze mialam po tym straszne uczulenie(wysypke) wiec przestalam brac cokolwiek.

Awatar użytkownika
Agata17
Początkujący ✽✽
Posty: 57
Rejestracja: 02 gru 2006, 18:58
Choroba: CU
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

Re: Przeziebienie

Post autor: Agata17 » 17 gru 2006, 22:11

ja nie biore zadnych lekow ktore zapobiegaja przeziebieniu, a przydalyby sie bo juz od ponad tygodnia kicham smarkam kaszle i mam stany goraczkowe, ale mam juz tak dosc jakichkolwiek tabletek ze nie bylabym w stanie przelknac nawet apapu a przeziebienia przeciez nie moze trwac wiecznie przyjda swieta to sie wygrzeje a narazie jakos daje rade

Awatar użytkownika
Jaskółka
Początkujący ✽✽
Posty: 97
Rejestracja: 22 lis 2006, 21:41
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Przeziebienie

Post autor: Jaskółka » 19 gru 2006, 17:40

magdalene pisze:A mnie jakieś 10 dni temu wylazły węzły chłonne i nie chcą się wcale schować
Też tak miałam, zwłaszcza, gdy zaraziłam się jakimś wirusem...utrzymywały się nawet 3 tygodnie... ale lekarz powiedział, że to normalne i z czasem same zejdą. Radziły tylko żeby ich nie zawiać
salofalk 2x2
imuran 1x50 mg

Awatar użytkownika
kineczkaa
Początkujący ✽✽
Posty: 465
Rejestracja: 07 cze 2006, 10:16
Choroba: CD
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Przeziebienie

Post autor: kineczkaa » 04 sty 2007, 17:38

Jaskółka pisze:
magdalene pisze:A mnie jakieś 10 dni temu wylazły węzły chłonne i nie chcą się wcale schować
Też tak miałam, zwłaszcza, gdy zaraziłam się jakimś wirusem...utrzymywały się nawet 3 tygodnie... ale lekarz powiedział, że to normalne i z czasem same zejdą. Radziły tylko żeby ich nie zawiać
A jeśli nie chcą się 'schować' po 3 miesiącach...? Dodam że biore Enbrel pielęgniarka mi powiedziała że to normalne ale moje kol biorą i jakoś ich węzły chłonne nie są wielkości orzechów laskowych :neutral:
Chyba musze powiedzieć lekarce i zrobic wyniki krwi chociaz ostatnio miałam dobre :neutral:

Awatar użytkownika
Katze
Początkujący ✽✽
Posty: 132
Rejestracja: 23 lis 2008, 19:55
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź

Re: Przeziebienie

Post autor: Katze » 23 mar 2009, 14:21

A czy ktoś z was brał L 52? Ja czuję,że coś mnie łapie :cry: i właśnie zaczęłam brać te kropelki (moja pani gastrolog mi doradziła,ze powinny pomagać zanim przeziębienie rozwinie się na dobre - no i są ponoć łagodne dla jelit)

Awatar użytkownika
Katze
Początkujący ✽✽
Posty: 132
Rejestracja: 23 lis 2008, 19:55
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź

Re: Przeziebienie

Post autor: Katze » 23 mar 2009, 16:51

A ja czuję się..hmm..dziwnie."Niewyraźnie" to dobre słowo...Mam nadzieję,że moje jelitka nie zestresują się przez taki stan. Chyba mam stan podgorączkowy..Ehhh... :cry:

Pandzia..Przy chorobach jelit można brać witaminy i rutinoscorbin??? Mnie lekarz mówił,że nie wolno żadnych takich. Jak to w końcu jest?

Jestem ciekawa czy można brać np. aspirynę i co na to jelita.

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Przeziebienie

Post autor: Natalka » 23 mar 2009, 18:57

Katze pisze:Jestem ciekawa czy można brać np. aspirynę i co na to jelita.
tu poczytaj o aspirynie viewtopic.php?t=5723&postdays=0&postord ... na&start=0
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Przeziebienie

Post autor: obyty.z.cu » 23 mar 2009, 20:18

Katze pisze:Jestem ciekawa czy można brać np. aspirynę i co na to jelita.
W ZADNYM przypadku niewolno nam brac aspiryny.Aspiryne to sie bierze przy zawalach serca na rozrzedzenie krwi, u nas wywola krwawienie !
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: Przeziebienie

Post autor: ranka » 23 mar 2009, 21:13

kineczkaa pisze:
Jaskółka pisze:
magdalene pisze:A mnie jakieś 10 dni temu wylazły węzły chłonne i nie chcą się wcale schować
Też tak miałam, zwłaszcza, gdy zaraziłam się jakimś wirusem...utrzymywały się nawet 3 tygodnie... ale lekarz powiedział, że to normalne i z czasem same zejdą. Radziły tylko żeby ich nie zawiać
A jeśli nie chcą się 'schować' po 3 miesiącach...? Dodam że biore Enbrel pielęgniarka mi powiedziała że to normalne ale moje kol biorą i jakoś ich węzły chłonne nie są wielkości orzechów laskowych :neutral:
Chyba musze powiedzieć lekarce i zrobic wyniki krwi chociaz ostatnio miałam dobre :neutral:
zalezy gdzie masz powiekszone węzly :) jesli podzuchwowe to rzecz calkowicie normalna.
Obrazek

Awatar użytkownika
Katze
Początkujący ✽✽
Posty: 132
Rejestracja: 23 lis 2008, 19:55
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź

Re: Przeziebienie

Post autor: Katze » 25 mar 2009, 22:47

A ja nie wiem co to,ale od tygodnia mam taką hmm..jakby "kluchę" w gardle,niemiłą w smaku i chyba zapachu.Ojejeje..co to może być? :(:(

Awatar użytkownika
izabelka70
Debiutant ✽
Posty: 25
Rejestracja: 05 mar 2009, 17:00
Choroba: CU
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Końskie

Re: Przeziebienie

Post autor: izabelka70 » 26 mar 2009, 11:24

No to witam w klubie przeziębionych. Niestety łapę ostatnio wszystkie możliwe wirusy :smutny: Ale nie dam się :razz: Leczę się miodem, cytrynką i czosnkiem( oczywiście w małych ilościach) Pozdrawiam
CU remisja hura :). Sulfasalazyna EN 3x2, kwas foliowy 15 1x1

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne choroby”