Zrosty jelitowe po usunięciu wyrostka?

Choroby nie mające związku z jelitami

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Michal94
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 01 lip 2016, 22:50
Choroba: inna choroba jelita
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Kielce

Zrosty jelitowe po usunięciu wyrostka?

Post autor: Michal94 » 01 lip 2016, 22:53

Witam.
Przypadkowo trafiłem na to forum. 3 lata temu miałem operację usunięcia wyrostka robaczkowego. Sprawa była chyba dosyć poważna, bo ponoć za długo zwlekałem z pójściem do szpitala i jak się okazało, miałem również zapalenie otrzewnej (nie wiem, czy tu chirurdzy nie wrzucili swoich trzech groszy).

Po operacji miałem przez kilka dni dren, przeleżałem ponad tydzień w szpitalu, a pierwsze 3 dni były tragiczne - ogromny ból brzucha i nieustanne wymioty, a następnie (po podaniu chyba jakiegoś leku) przez kolejne kilka dni ciągłe biegunki razem z wymiotowaniem. Po tygodniu z haczykiem zostałem wypisany, jednak jelita mogły wyraźnie ucierpieć po tym zabiegu.

Na szczęście nie dokuczają mi biegunki, ale od czasu tamtej operacji rzadko się wypróżniam i nigdy mogę się wypróżnić "do końca", stolec zostawia zawsze trudne do spłukania ślady. Mam też wyraźnie wolną przemianę materii, mimo dużej ilości błonnika czy kofeiny, a także bardzo aktywnego trybu życia, wypróżniam się zazwyczaj raz na kilka dni.

Najgorszą rzeczą jest też codzienne burczenie, przelewanie w brzuchu, bardzo nasilające się po 3 godzinach bez posiłku, które przed operacją nigdy u mnie nie występowało. Nasila się, gdy leżę na plecach - często mam wówczas tak, że odczuwam takie narastające parcie nad pępkiem, potem bardzo głośne burczenie trwające niekiedy nawet kilka sekund. Następnie mam spokój na kilka min, potem znowu głośne burczenie i tak mam bardzo często. Nieco umniejszają te dolegliwości częste, regularne posiłki, albo po prostu "napchanie się" czymś, chociaż nie wiązałbym tego do końca z głodem, bo takie bardzo głośne burczenie po 2/3 godzinach po posiłku nie są chyba do końca normalne.

Odczuwam również często, gdy mocniej dotknę pewnych obszarów na brzuchu, głównie okolice pępka i rany po usunięciu wyrostka, przelewanie się w tych miejscach pod skórą.

Jakoś z tym żyję już 3 lata, uprawiam dużo sportów, pilnuję regularnych posiłków, ale nastręcza mi to problemów przede wszystkim natury psychicznej (zwłaszcza, że problem z burczeniem nasila się w nocy).

Po operacji niestety pojawił się też drobny problem z tarczycą (nie wiem, kiedy się pojawił, w każdym razie od kilku miesięcy biorę Euthyrox) - i coś mi się wydaje, że może to być powiązane ze złą pracą jelit. Macie jakieś propozycje, co to może być? Ponoć zrosty, ale po usunięciu wyrostka raczej mało osób ma tego typu problemy. Jak myślicie, mogę cokolwiek zrobić z tymi dolegliwościami, czy po prostu nadal z tym żyć?

Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zrosty jelitowe po usunięciu wyrostka?

Post autor: Jacekx » 01 lip 2016, 23:00

Też witam.

Czy to aby Michal94 u Ciebie nie jest gadatliwe jelito drażliwe :idea: ?
Ostatnio zmieniony 04 lip 2016, 23:50 przez Jacekx, łącznie zmieniany 2 razy.

Michal94
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 01 lip 2016, 22:50
Choroba: inna choroba jelita
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Kielce

Re: Zrosty jelitowe po usunięciu wyrostka?

Post autor: Michal94 » 01 lip 2016, 23:10

Jacekx pisze:Czy to aby Michal94 u Ciebie nie jelito drażliwe :idea: ?
nie brałem tego pod uwagę. ta choroba zawsze kojarzyła mi się z występowaniem biegunek, a ja tego problemu nie mam (poza tym krótkim czasem po operacji), poza tym moje "problemy" pojawił się właściwie tuż po operacji, wcześniej ich nigdy nie miałem. Czy ZJD może się pojawić jako następstwo tego typu operacji?

chociaż fakt, brałem przez pewien czas Debretin, który przepisał mi rodzinny, ale raczej on niczego nie zmieniał.

Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zrosty jelitowe po usunięciu wyrostka?

Post autor: Jacekx » 01 lip 2016, 23:16

mi burczy i przelewa się czy plum, plum ... takie efekty ale ja mam diagnozowane też w moim 4 Paku jelitowym jelito drażliwe.
Ja na to używam Espumisan, No spa ale też kiedyś używałem antydepresant Pramolan ( za dużo leków mam więc go ostatnio wyłączyłem)...z tym , że myślę może byś podyskutował o tym z jakimś lekarzem gastroenterologiem :idea:
Każdy z nas ma trochę inne objawy jelitowe mimo takich samych chorób więc uważam dyskusję z gastro za właściwą.

Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zrosty jelitowe po usunięciu wyrostka?

Post autor: Jacekx » 02 lip 2016, 10:46

Biegunki niekoniecznie sugerują jelito drażliwe ale gadatliwe jelito czy wzdęcia, trochę bólu i zamiast krwi śluz to objawy które raczej sugerują jelito drażliwe .

Wtedy przyjąwszy założenie drażliwości jelita moim zdaniem potrzebny doświadczony gastro, psycholog a nawet psychiatra - taki zespół lekarzy.

Sugeruję by odezwał się ktoś kto ma diagnozę jelita drażliwego...ja wiem , że Obyty.Z.CU trochę na ten temat wie bo syn mu na to choruje ( pisał o tym).

Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zrosty jelitowe po usunięciu wyrostka?

Post autor: Jacekx » 10 lip 2016, 13:16

Co się u Ciebie dzieje nowego

Michal94 ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne choroby”