zerwanie mięśnia

Choroby nie mające związku z jelitami

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
biedronka24
Aktywny ✽✽✽
Posty: 663
Rejestracja: 09 wrz 2007, 21:02
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: podlaskie
Lokalizacja: białystok

zerwanie mięśnia

Post autor: biedronka24 » 24 lis 2015, 11:48

Witajcie.
Mam pytanie - czy zerwanie mięśnia może być powikłaniem NZJ? Od kilku lat mam problemy z kolanami. Dwa razy miałam zapalenie ścięgien achillesa. A ostatnio zerwałam mięsień trójgłowy łydki. Zerwanie było na skutek złego stanięcia. Nie był to mega wysiłek fizyczny.
Jestem na zwolnieniu od tygodnia. Uraz był 8 dni temu. Ortopeda zalecił odpoczynek i leżenie z nogą w górze. Generalnie mam mega siniak. Smaruję heparyną. I tyle. Wieczorem przykładam też lodem. Poruszam się tylko po mieszkaniu.
Może ktoś z was miał podobną kontuzję?

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: zerwanie mięśnia

Post autor: obyty.z.cu » 24 lis 2015, 15:16

biedronka24 pisze:Może ktoś z was miał podobną kontuzję?
kiedyś,stan zapalny w kolanach obu do tego stopnia,że chodzenie po schodach było nierealne,a w poziomie to z laską,o kulach w tempie bardzo wolnym.To był efekt stanu zapalnego w jelitach,sterydów dających mega powera czyli zachciało się truchtania (powrót do młodości :wink: )
Pomógło bycie leniem,czyli luz i nie chodzenie... i zabiegi magnetroniku,laser i ultradźwięki.
Jakieś kłopoty z oberwanymi torebkami w kolanie itp...itd...Sport nie zawsze daje pozytywną odpowiedź.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

snowek
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 17 sty 2018, 14:03
Choroba: nie ustalono
województwo: mazowieckie
miasto: Warszawa

Re: zerwanie mięśnia

Post autor: snowek » 12 sie 2018, 23:51

Zerwania mięśni to bardzo poważny uraz, który bardzo często kończy się zabiegiem operacyjnym. Nie chcę Cię oczywiście straszyć, ale najlepiej po prostu udać się do kliniki z prawdziwego zdarzenia, bo perfekcyjnie ocenić stan mięśnia a następnie podjąć się leczenia. Mój kumpel jakiś czas temu zerwał ścięgno achillesa i miał operację w Sport-Klinice: http://www.sport-klinika.pl/zabiegi-operacyjne.html
Operacja odbyła się pomyślnie, następnie miał rehabilitację również w tej klinice. Obecnie jest wszystko w porządku, kumpel wrócił do uprawiania sportu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne choroby”