Odbijanie się / lek polprazol

Choroby nie mające związku z jelitami

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Slip
Początkujący ✽✽
Posty: 96
Rejestracja: 01 sie 2011, 22:34
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Odbijanie się / lek polprazol

Post autor: Slip » 17 wrz 2013, 20:26

Poleciła mi zrobienie badania na helicobacter p. w labolatorium, nie powiedziała, czy z krwi, czy z kału. Zaznaczyła tylko, żeby nie robić testów z apteki. Fakt, to raczej wiekowa kobieta nadająca się głównie do wydawania recept, ale na taką trafiłem zapisując się do tej przychodni. Z resztą i tak zmieniła już miejsce pracy, więc zarejestrowałem się do innej.
To w takim razie sytuacja wygląda tak. Cu jest w miare ogarnięte, na ogół czuję się dobrze. Dokucza mi odbijanie się po posiłku, przed posiłkiem, gdy nic nie jem, nie ma reguły. O napojach gazowanych i żuciu gumy oczywiście nawet nie wspominam. Mam wizytę u gastrologa 19 grudnia, nowego lekarza rodzinnego, którego mogę spróbować prosić o jakieś skierowania na gastroskopie itd, ale najprawdopodobniej najpierw skieruje mnie do gastrologa, więc to wszystko potrwa miesiące. Co mi radzicie? Czekać cierpliwie do 19?

W takim razie moge jeszcze poprosić nowego lekarza rodzinnego o receptę na Pantoprazol, o ile też będzie skłonna do wypisywania recept na życzenie:)

50 zł to koszt badania labolatoryjnego na obecność Helicobacter p. z krwi.

Awatar użytkownika
Mimi2
Aktywny ✽✽✽
Posty: 778
Rejestracja: 24 lip 2012, 16:32
Choroba: inna choroba jelita
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Rsko
Kontakt:

Re: Odbijanie się / lek polprazol

Post autor: Mimi2 » 17 wrz 2013, 22:08

Rozumiem, że jedziesz na Asamaxie?
Mnie gastrolożka przy problemach z żołądkiem(mega nudności) kazała tydzień brać pantoprazol 2 razy dziennie po 40mg, a potem już tylko rano.
Na testy z krwi szkoda pieniędzy.
Zapytaj nowego rodzinnego o skierowanie na gastroskopię. Jeżeli jest rozsądny to nie powinien odmówić.
Możesz tez spróbować leków typu simetigast forte-może połykasz dużo powietrza i stad to odbijanie?
K55.2 Angiodysplazje jelita grubego&dolichocolon
Waga 54kg Wzrost 166cm stan: remisja :)
Łykam probiotyka i nic się flaka nie tyka!

Awatar użytkownika
Slip
Początkujący ✽✽
Posty: 96
Rejestracja: 01 sie 2011, 22:34
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Odbijanie się / lek polprazol

Post autor: Slip » 17 wrz 2013, 22:32

Tak, aktualnie biorę tylko asamax, 3x2. Co do połykania powietrza to ciężko powiedzieć, ale raczej nic nadzwyczajnego nie robię:). Dobra, to dzięki za rady, przynajmniej nie będę tracił czasu i pieniędzy na jakieś badania. Spróbuję iść do rodzinnego i zapytać tej dr o pantoprazol, lub gastroskopię. Mam nadzieję, że przynajmniej dostanę receptę, bo jak już dotrwam do wizyty u gastrolog to nie wciśnie mi już tabsów na oko, tylko wyśle na gastroskopię.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Odbijanie się / lek polprazol

Post autor: obyty.z.cu » 18 wrz 2013, 00:02

Slip pisze:bo jak już dotrwam do wizyty u gastrolog to nie wciśnie mi już tabsów na oko, tylko wyśle na gastroskopię.
i to jest najmądrzejsze,nowy lek może pomoże,
a gastroskopia pokaże czy nie ma tam innego problemu .

Takie odbijanie może wynikać z jakiś zmian,to niekoniecznie musi być problem bakterii,
naprawdę dobrze byłoby to sprawdzić "od środka" .
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Slip
Początkujący ✽✽
Posty: 96
Rejestracja: 01 sie 2011, 22:34
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Odbijanie się / lek polprazol

Post autor: Slip » 18 sty 2014, 19:53

brałem panzol, polprazol i biobrazol, potem była wizyta u gastrolog, która oznajmiła, że skoro te leki nie działają to nie jest refluks. Dodała, że to ze stresu, albo łykam za dużo powietrza.
Moje spanie z otwartymi ustami może mieć jakiś wpływ, dlatego planuję się udać do laryngologa. W sumie "niewygodnie" oddycha mi się nosem, więc może to dobry trop.

Teoretycznie fajniej byłoby mieć zwykły refluks, na który dobrze działają w/w leki. Dodatkowa tabletka rano i problem z głowy.

Przypomniało mi się, że radziła jeść 5 równych posiłkow dziennie. fakt, z 2 razy spróbowałem i było nawet widać jakieś efekty, ale chwilowo nie pracuję więc nie było to trudne, gorzej będzie w przyszłości.

Jak coś się zmieni to dopiszę. Może komuś się przyda.

Awatar użytkownika
iza121
Początkujący ✽✽
Posty: 310
Rejestracja: 09 mar 2014, 15:09
Choroba: nie ustalono
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Odbijanie się / lek polprazol

Post autor: iza121 » 12 mar 2014, 19:53

Też tak macie, że po jedzeniu (po kilku, a czasem kilkunastu godzinach) odbija Wam się jedzeniem, które jedliście? Nie tyle zgaga, bo ta mi daje popalić max do tych 5-6h od jedzenia ale nie raz dużo dłużej pojawia się odbijanie tym samym zapachem jedzenia, gdy zgaga już przeszła, a ja już dawno zapomniałam o tym, że to jadłam, też tak macie? Też na to Omeprazol łykacie?

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odbijanie się / lek polprazol

Post autor: Baby » 12 mar 2014, 20:06

iza121, może to wynikać z zaburzeń motoryki przewodu pokarmowego. Wówczas najczęściej stosuje się leki pobudzające perystaltykę przewodu pokarmowego tj. prokinetyczne np. Zirid. Przyśpiesza on opróżnianie żołądka.
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
magda281
Znawca ❃❃
Posty: 2474
Rejestracja: 20 gru 2007, 11:55
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: okolice warszawy

Re: Odbijanie się / lek polprazol

Post autor: magda281 » 12 mar 2014, 20:16

Też tak miewam i biorę nolpaze +Ziryd,czasem jak połączone z mdłościami to dodatkowo torecan.
Kto nadzieje w innych pokłada,celu nie osiąga.

Awatar użytkownika
iza121
Początkujący ✽✽
Posty: 310
Rejestracja: 09 mar 2014, 15:09
Choroba: nie ustalono
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Odbijanie się / lek polprazol

Post autor: iza121 » 12 mar 2014, 21:30

a są w ogóle tańsze niż zirid?

Awatar użytkownika
magda281
Znawca ❃❃
Posty: 2474
Rejestracja: 20 gru 2007, 11:55
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: okolice warszawy

Re: Odbijanie się / lek polprazol

Post autor: magda281 » 12 mar 2014, 22:03

metoclopramid jest tańszy -ale ja go nie mogę brać.
Kto nadzieje w innych pokłada,celu nie osiąga.

Olo_1983
Debiutant ✽
Posty: 13
Rejestracja: 03 wrz 2014, 13:59
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Odbijanie się / lek polprazol

Post autor: Olo_1983 » 04 wrz 2014, 10:06

U mnie polprazol nie działa.
Brałem 5 tygodni i żadnego efektu.
W sumie to mam jeszcze przepuklinę przełyku więc to może dlatego.

masterdark
Początkujący ✽✽
Posty: 258
Rejestracja: 24 wrz 2018, 14:04
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: śląskie

Re: Odbijanie się / lek polprazol

Post autor: masterdark » 10 paź 2018, 12:10

Ja mam odwrotny problem, muszę się pomęczyć, żeby odbijać, bo mam uszkodzoną motorykę, nie ma odruchu odbijania, a i wymuszanie jest utrudnione. A odbijać muszę bardzo dużo, bo mój żołądek podczas odżywiania, głównie przy przyjmowaniu płynów działa jak wysokiej mocy odkurzacz, już po jednym łyku niegazowanego płynu jest w nim bardzo dużo powietrza.

Przypadłość nieznana polskim gastrologom (polscy gastrolodzy znają tylko nadmierne odbijanie, ale przypadłości odwrotnej - zaleganie powietrza w górnej części przewodu pokarmowego, już nie), w związku z tym sam sobie postawiłem medyczną diagnozę - uszkodzenie nerwów odpowiedzialnych za sterowanie motoryką górnego odcinka przewodu pokarmowego (możliwe, że po małym zawale lub małym udarze, po dolegliwości związane z utrudnionym odpowietrzaniem pojawiły się bardzo nagle)

Dodatkowo jest przepuklina rozworu przełykowego (wyszła w gastroskopii) oraz są refluksy (w tej intensywniejszej, gardłowo-ustnej postaci, czyli cofanie się treści żołądkowej nie do przełyku, a do gardła lub ust), w większości występują one podczas walki z powietrzem.

Kiedyś na refluksy i przepuklinę miałem przepisane te polprazole, a potem jeszcze jakieś inne leki z grupy IPP i jeszcze jakieś prokinetyki były, ale doświadczenie pokazało, że nie można ich zażywać przy mojej specyfice uszkodzeniu motoryki. IPP i prokinetyki doprowadziły mnie do stanu bliskiego odwodnienia oraz konieczności żywienia dożylnego, żołądek tracił stopniowo możliwości przyjmowania pokarmów i płynów. Leczenie przepukliny i refluksów okazało się w moim przypadku niemożliwe.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne choroby”