początkowa diagnoza-ch. Crohna a jednak to Yersinioza

Choroby nie mające związku z jelitami

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
bozenka00
Debiutant ✽
Posty: 8
Rejestracja: 23 lis 2010, 20:53
Choroba: CD
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: bydgoszcz

początkowa diagnoza-ch. Crohna a jednak to Yersinioza

Post autor: bozenka00 » 23 lis 2010, 23:53

Witajcie Kochani, po raz pierwszy w zyciu pisze na forum /juz raz uciekl mi tekst ktory pisalam godzine/wiec blagam o wyrozumialosc.Chcialabym podzielic sie swoja historia,gdyz moze komus pomoze...Jestem ZDROWA ale pol roku temu wyszlam ze szpitala z diagnoza CROHN.Wiem jakie nadzieje wywoluja takie slowa wiec spiesze dodac ze mialam YERSHINIE.Tylko dzieki mojej imoich PRZYJACIOL determinacji wyszlam z tej walki zwyciesko.A walka byla .....KOSZMARNA. Wiedze na temat choroby w wiekszosci wynioslam z tego forum . Zycze wszystkim chorym na ta ciezka chorobe sily i wiary w wyzdrowienie. A oto moja historia. W czerwcu tego roku trafilam do szpitala z pobolewaniem brzucha i podwyzszonym OB 40a wyszlam po tygodniu z diagnoza CROHN. Zrobiono mi badania: kolonoskopia/wrzody,pogrubione scianki jelita,liczne powiekszone do 2 cm wezly chlonne itd/tomografie oraz pobrano wycinki do badania histopatologicznego/sluzowka jelita cienkiegoz polami ziarniny i rozleglymi naciekami lifocytow lplazmocytow na calej grubosci blaszki wlasciwej.Obraz przemawia za morbus Croni/. Diagnoza jednoznaczna, zwlaszcza ze przeczytalam na Waszym forum ze ZIARNINA roznicuje Crohna od bardzo podobnej w objawach Yershinii.A jednak okazalo sie inaczej. Po moich trudnych doswiadczeniach polecam najbardziej wierzyc swojej intuicji a moja podpowiadala mi ze to nie jest crohn.najpierw trafilam do slynnego lekarza w Lodzi ktory zalecil operacje wyciecia kawalka jelita cienkiego. Z waszego forum dowiedzialam sie ze to ostatecznosc . Nastepnie trafilam do szpitala MSWiA w Warszawie i tam mi zrobiono badania w kierunku yershiniozy; wynik IgM ujemny; IgG dodatni. Wypisano mnie z diagnoza Crohn.Jeszcze raz powtorzylam badania na Yershinie za trzy tygodnie- miano lekko spadlo. " Wymusilam" na lekarce recepte na antybiotyk na yershinie. Zgodzila sie na ale w malej dawce na 10 dni.Przedluzylam sobie antybiotyk na 3 tygodnie. Lekarstwa, ktore otrzymywalam na crohna absolutnie nie pomagaly / pentasa i budenofalk/ takze przestalam je zazywac. Przyszedl czas na leki immunosupresyjne ,ale bole brzucha / jedyny objaw choroby/ ustapily. Na wlasna odpowiedzialnosc zdecydowalam sie na kolejna kolonoskopie i wielkie zaskoczenie...... w jelitkach CZYSCIUTKO.Badania histopatologiczne rowniez super.Zlozylam wizyte kolejnemu prof. w W-wie , ktory stwierdzil ze nie mam Crohna. A TERAZ NAJWAZNIEJSZE - oddalam do ponownej konsultacji preparaty z poprzedniej kolonoskopii i co sie okazalo.....calkowicie inna ocena- obraz nie jest charakterystyczny dla choroby crohna, ziarniniakow nie znaleziono.Obraz moze odpowiadac fazie gojenia owrzodzenia powstolego w toku infekcyjnych zmian zapalnych spowodowanych np. zakazeniem Yershinia. Wiem ze moze przydluga ta moja historia ale nie dalo jej sie bardziej skrocic.Staralam sie przedstawic wszystkie istotne fakty. Wiem jak sama czytalam interesujace mnie posty..Kochani nie skupiajcie sie na leczeniu u jednego lekarza, nawet jezeli jest slawnym profesorem. Gdybym ja tak zrobila nie mialabym juz czesci jelita. przeszlabym terapie biologiczna a wystarczlo zazyc odpowiedni na moje schorzenie antybiotyk.No i nie poddawajcie sie tylko za moim przykladem WALCZCIE,

wydzielone z tematu Objawy Crohn'a
Ostatnio zmieniony 29 lis 2010, 14:40 przez bozenka00, łącznie zmieniany 1 raz.

Błażej
Debiutant ✽
Posty: 29
Rejestracja: 21 lis 2010, 18:59
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: początkowa diagnoza-ch. Crohna a jednak to Yersinioza

Post autor: Błażej » 28 lis 2010, 15:22

Mnie zdziwił początek jedynie, że po tygodniu Cię wypuścili i odrazu z oceną że to Crohn.
Mnie trzymali ponad 3 tyg, w tym 2 tyg to było oczekiwanie na wyniki badania histopatologicznego i z tego co wiem to dopiero po tym można się upewnić.
Mogę się mylić, ale cieszę się że historia w twoim przypadku zakończyła się szczęśliwie. Wielu z nas marzyło/marzy o takim zakończeniu :)

bozenka00
Debiutant ✽
Posty: 8
Rejestracja: 23 lis 2010, 20:53
Choroba: CD
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: bydgoszcz

Re: początkowa diagnoza-ch. Crohna a jednak to Yersinioza

Post autor: bozenka00 » 28 lis 2010, 18:14

Drugiego dnia pobytu w szpitalu zrobiono mi kolonoskopie, trzeciego tomografie. W szpitalu w ktorym lezalam znajdowala sie patamorfologia, wiec wycinki na moje nieszczescie przebadano dosyc szybko. Caly problem polegal na tym , ze myslalam
podobnie - badanie histopatologiczne wycinkow pobranych podczas kolonoskopii jest ostateczne, jednoznaczne i niepodwazalne a diagnoza brzmiala Crohn. Po pol roku dowiedzialam sie ze nie koniecznie tak musi byc i dalam te same wycinki do
ponownej analizy histopatologicznej ale do Pani Prof. Orlowskiej w W-wie. Diagnoza brzmiala calkowicie inaczej ale o tym juz pisalam...

gregtech

Re: początkowa diagnoza-ch. Crohna a jednak to Yersinioza

Post autor: gregtech » 28 lis 2010, 21:16

bozenka00 pisze:Po pol roku dowiedzialam sie ze nie koniecznie tak musi byc
Jakie były twoje wszystkie objawy ??

renataszneler
Debiutant ✽
Posty: 46
Rejestracja: 16 lis 2008, 16:23
Choroba: IBS
województwo: śląskie
Lokalizacja: Myszków

Re: początkowa diagnoza-ch. Crohna a jednak to Yersinioza

Post autor: renataszneler » 28 lis 2010, 21:52

a mnie zastanawia dlaczego nie mozna ufac lekarzom i wlasciwie sam pacjent musi zadbac o to by mial postawiona trafna diagnoze

gregtech

Re: początkowa diagnoza-ch. Crohna a jednak to Yersinioza

Post autor: gregtech » 28 lis 2010, 22:01

bozenka00 pisze:Nastepnie trafilam do szpitala MSWiA w Warszawie i tam mi zrobiono badania w kierunku yershiniozy; wynik IgM ujemny; IgG dodatni. Wypisano mnie z diagnoza Crohn.Jeszcze raz powtorzylam badania na Yershinie za trzy tygodnie- miano lekko spadlo. " Wymusilam" na lekarce recepte na antybiotyk na yershinie. Zgodzila sie na ale w malej dawce na 10 dni.Przedluzylam sobie antybiotyk na 3 tygodnie.
Mam kilka pytanek

1. Jakie były twoje objawy , wymień proszę co Ci dolegało
2. Mówisz miałaś IgG dodatni i wypisano Cię z diagnozą CROHN , jak to ??? Jak dodatni to chyba YERSINIA no i pytanko kolejne wymusiłaś antybiotyk i jesteś ZDROWIUTKA. O co tu chodzi , szok !!! Dlaczego jakbył dodatni IgG nie wypisano antybiotyku i ni postawili diagnozy Yersinia , nic z tego nie rozumiem
3. Jaki antybiotyk zażywałaś ???

NIECH KTOŚ PROSZĘ WYJAŚNI !!!! :!:

[ Dodano: 29-11-2010 ]
Widzę nikt nie odpowie na pytanka ale lipa :(

bozenka00
Debiutant ✽
Posty: 8
Rejestracja: 23 lis 2010, 20:53
Choroba: CD
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: bydgoszcz

Re: początkowa diagnoza-ch. Crohna a jednak to Yersinioza

Post autor: bozenka00 » 30 lis 2010, 01:01

Postaram sie odpowiedziec na pytania -
moje objawy to jedynie bole brzucha ale typowa yershinia to objawy zblizone do
zapalenia wyrostka robaczkowego. jak widac na moim przykladzie objawy
moga byc rozne...IgG dodatnie podobno swiadczy o kontakcie z yershinia a nie o jej
aktywnosci w organizmie...Wobec powyzszego Pani Prof. w Warszawie podtrzymala
diagnoze lekarzy CROHN. Ja mialam caly ten czas przeczucie ze to nie jest jednak
crohn.Wydawalo mi sie nie mozliwe , ze nagle spadly na mnie dwa nieszczescia Crohn
i chocby w przeciwcialach ale jednak yershinia.
Dlatego na wlasne ryzyko wyprosilam lekarke o antybiotyk na yershinie. Wiadomo , ze antybiotyki na crohna sa nie wskazane wiec zazywalam je we wielkim stresie..bo moze
sie tylko ludzilam ze mam yershinie (?)W miedzyczasie zaprzestalam zazywania sterydow, poniewaz wcale mi nie pomagaly...Po kilku tygodniach bole brzucha pomalu ustepowaly... Ciag dalszy juz opisalam... Bardzo trudna byla moja droga do wyzdrowienia, dlatego bardzo chetnie podziele sie sie moim doswiadczeniem, zeby inni chorzy mieli troszke latwiej. Wchodze na to forum tylko z tego powodu.

[ Dodano: 30-11-2010 ]
Widze kolego ,ze jestes niecierpliwy.... Chetnie wszystko wyjasnie, tylko po to teraz
wchodze na forum zeby innym pomoc. Moje objawy , to tylko bole brzucha.Niestety dodatni wynik na yershinie IgG swiadczy jedynie o kontakcie z yershinia a nie o aktywnej chorobie. Wobec tego antybiotyku na to nie przewidziano. Zrobilam za trzy tygodnie ponowne badania na yershinie i miano lekko spadlo, nadal
IgM mialam ujemne a IgG dodatnie. Dlatego moja lekarka nie byla przekonana do antybiotyku, jednak po moich prosbach ulegla.Nigdy w zyciu nikt sie tak nie cieszyl
z zaordynowanego antybiotyku.Ulotke przeczytalam milion razy...Wiadomo, ze antybiotyk na Crohna jest niewskazany wiec zazywalam tabletki w wielkim stresie.
Okolo dwoch do trzech tygodni po zakonczeniu antybiotykow przestawal mnie bolec brzuch. W miedzczasie zaprzestalam brania sterydow , poniewaz i tak nie pomagaly.
dalszy ciag zdarzen juz opisalam a ktos na tym forum mi wytknal , ze co za duzo to niezdrowo, wiec nie bede sie powtarzac, choc nadal sluze pomoca..

gregtech

Re: początkowa diagnoza-ch. Crohna a jednak to Yersinioza

Post autor: gregtech » 30 lis 2010, 06:16

bozenka00 pisze:Okolo dwoch do trzech tygodni po zakonczeniu antybiotykow przestawal mnie bolec brzuch.
Co to był za antybiotyk doksycylina ?

bozenka00
Debiutant ✽
Posty: 8
Rejestracja: 23 lis 2010, 20:53
Choroba: CD
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: bydgoszcz

Re: początkowa diagnoza-ch. Crohna a jednak to Yersinioza

Post autor: bozenka00 » 30 lis 2010, 11:03

Doxycyklina nie jest najlepszym antybiotykiem na yershinie. Na rynku sa lepsze lekarstwa nowszej generacji. (poczytaj o yershinii). Ale przede wszystkim musisz najpierw zrobic badania na ta bakterie i dopiero dzialac....

gregtech

Re: początkowa diagnoza-ch. Crohna a jednak to Yersinioza

Post autor: gregtech » 30 lis 2010, 12:10

bozenka00 pisze:Ale przede wszystkim musisz najpierw zrobic badania na ta bakterie i dopiero dzialac....

W poniedziałek idę do szpitala, oczywiście w sprawie Crohna na przyjemności typu kolonka i gastroskopia plus inne badania. Zasugeruje lekarzom Yersine , mam nadzieje że zrobią mi badanie. Jak nie to niestety będę po wyjściu musiał zrobić prywatnie. Koszt bodajże 250 zł około. I tu problem wysoki koszt, tak to bym już zrobił jak najszybciej. I może by było po problemach jakby sie okazało że to bakteria wywołuje te patologie w moim organiźmie :neutral:
Ostatnio zmieniony 30 lis 2010, 13:02 przez gregtech, łącznie zmieniany 1 raz.

Web
Początkujący ✽✽
Posty: 88
Rejestracja: 20 lis 2009, 12:34
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: opolskie
Lokalizacja: Krapkowice
Kontakt:

Re: początkowa diagnoza-ch. Crohna a jednak to Yersinioza

Post autor: Web » 30 lis 2010, 12:18

Myślałem, że badania na Yershine są, że tak powiem w pakiecie przy takich objawach. Zwłaszcza, że lekarka sama mi ostatnio zasugerowała, że warto zrobić te badanie. Niedawno odebrałem wyniki i są negatywne.
Po to upadamy żeby powstać. Tak już jest.

Brałem: Asamax, Encorton, Imuran, Controloc, Fisioflor, Kwas foliowy, No-spa Forte, Colitan, Gasec, Cipronex, Metronidazol, Sulpiryd i wiele innych

Teraz biorę: Asamax, Duspatalin, Controloc, Mozarin, No-spa forte

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: początkowa diagnoza-ch. Crohna a jednak to Yersinioza

Post autor: Natalka » 30 lis 2010, 12:58

bozenka00 pisze:yershinia
błąd w pisowni, poprawna wersja to
gregtech pisze:YERSINIA
proszę pisać poprawnie, żeby nie utrudniać wyszukiwania podanych przez Ciebie bozenko00 informacji innym użytkownikom.
:]
bozenka00 pisze:dalszy ciag zdarzen juz opisalam a ktos na tym forum mi wytknal , ze co za duzo to niezdrowo, wiec nie bede sie powtarzac, choc nadal sluze pomoca..
nie musisz się powtarzać, bo wszystko co opisałaś, jest w pierwszym poście tegoż wątku.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

natamaja
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 27 lut 2016, 16:49
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: początkowa diagnoza-ch. Crohna a jednak to Yersinioza

Post autor: natamaja » 27 lut 2016, 16:54

bozenka00, bobozenka00, muszę się z Tobą skontaktować prosze podaj swój e-mail
natamaja

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: początkowa diagnoza-ch. Crohna a jednak to Yersinioza

Post autor: obyty.z.cu » 27 lut 2016, 17:24

natamaja pisze:prosze podaj swój e-mail
każdy ma w podpisie pod postem - profil-PW-email.
Wystarczy kliknąc w ikonkę :wink:
natamaja pisze:bobozenka00, muszę się z Tobą skontaktować
ona na forum była w dniu pisania pierwszego postu, od tego czasu nie ma jej, więc nie odczyta.
Tylko klikając w "email" możesz się z nią skontaktować, jeśli nie zmieniła oczywiście skrzynki pocztowej.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Diabol
Debiutant ✽
Posty: 19
Rejestracja: 18 lis 2009, 22:13
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Sygontka/Częstochowa
Kontakt:

Re: początkowa diagnoza-ch. Crohna a jednak to Yersinioza

Post autor: Diabol » 28 cze 2016, 15:46

OMG
Dobrze, że trafiłem na Twój post, niedawno przeglądałem swoją całą "dokumentację" historii choroby, też miałem robione badania na Yersinię z tego co widzę wyniki nawet bardziej niż u Ciebie na nią by wskazywały, u mnie przedstawiały się IgM wątpliwy; IgG dodatni. - miałem w diagnozie podejrzenie Yersiniozy, lecz po późniejszym badaniu kału zostało to wykluczone.

Czy jakieś badanie poza IgM i IgG z krwi i badania kału można wykonać w celu dobrej diagnozy tego problemu ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne choroby”