Duszności i inne dziwne objawy, co to może być?

Choroby nie mające związku z jelitami

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
specyficznie
Debiutant ✽
Posty: 20
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:25
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Duszności i inne dziwne objawy, co to może być?

Post autor: specyficznie » 25 lut 2013, 21:12

Od 6 tyg. odczuwam dyskomfort przy oddychaniu, mam powiększony węzeł chłonny z lewej strony, wcześniej była trachykardia (dostałam propranolol), krew mi niedopływała do palców rąk i nóg, lewe oko mi skacze (jest mniejsze i jakby bardziej zamknięte) , bolą mnie plecy po lewej stronie obok łopatki. Nie wiem co mam robić! Badania (morfologia, ob, gazometria, ekg, ths) są w normie. Lekarz dzisiaj stwierdził, że w płucach jest wszystko ok, że to moje "subiektywne uczucie duszności", nie polecił robienia rentgenu, ani nic z tych rzeczy, kazał czekać do wizyty kardiologa(do maja) i brać propranolol.. We wtorek byłam w szpitalu i tam stwierdzili, że propranolol to przestarzały lek i żebym jak najszybciej się udała do kardiologa.
Wydaje mi się, że to nie kwestia nerwów, bo nie mam czym się denerwować, moje samopoczucie nie jest zależne od miejsca w którym się znajduje, jedynie śpiąc odczuwam lekką ulgę.

Załamuje mnie ta sytuacja i doprowadza do łez, może ktoś miał podobną sytuację lub wie co to może być?

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Duszności i inne dziwne objawy, co to może być?

Post autor: Mamcia » 25 lut 2013, 21:48

Który węzeł chłonny?? Bez twojej historii trudno coś radzić, bo objawy, które masz mogą być np od kręgosłupa.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

specyficznie
Debiutant ✽
Posty: 20
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:25
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Duszności i inne dziwne objawy, co to może być?

Post autor: specyficznie » 25 lut 2013, 22:05

Węzeł chłonny na lewej stronie szyi, mniej-więcej w jej dolnej części.
Na Crohna choruję od 8 lat, w tym momencie od lat 4 mam remisję i nic mi się nie dzieje.
Czekam do 25 marca na wizytę u gastroenterologa po tych właśnie 4 latach, bo trochę to zaniedbałam..sama odstawiłam leki itp.
Nigdy wcześniej nie miałam problemów z oddychaniem, ani sercem. W okolicach lewego oka przez 4-5 msc utrzymywał się guzek, wielkości groszku( byłam wtedy w Anglii i lekarz pediatra stwierdził, ze to nic poważnego)
Nie wiem czy mam to zostawić w spokoju, czy poprosić o jeszcze jakieś badania, czuję się okropnie, w nocy śpie normalnie i tylko wtedy odpoczywam.
Odstawiłam zupełnie kawę, alkohol, jednak palę papierosy (trudno mi je rzucić). Mam 21 lat, podejrzewam też zaburzenia hormonalne, prosiłam mojego ginekologa o skierowanie na badania (mam tu i tam za dużo włosków). Stwierdził jednak, że oni nie dają skierowań na takie badania. Mam problem z miesiączkowaniem, moje miesiączki trwają do 2 tyg., są obfite (tak obfite, że nie dam rady często wyjść z domu), towarzyszy im ból.
Wszystkiemu towarzyszy jeszcze "metaliczny posmak" przy spożywaniu niektórych pokarmów.
No i biegunki i stan podgorączkowy 2-3 razy w tyg.

danka93
Debiutant ✽
Posty: 3
Rejestracja: 12 lis 2019, 18:49
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie

Re: Duszności i inne dziwne objawy, co to może być?

Post autor: danka93 » 23 lis 2022, 10:03

A czy ktoś z was miał problemy w tym zakresie? Czy miewaliście duszności - co należy wtedy zrobić?

jjusti18
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 26 kwie 2022, 22:01
Choroba: nie ustalono
województwo: wielkopolskie

Re: Duszności i inne dziwne objawy, co to może być?

Post autor: jjusti18 » 23 lis 2022, 18:32

Tak sobie myślę, że ten https://lekarze-krakow.com.pl/dusznosci ... przyczyny/ artykuł może sporo Ci wyjaśnić na temat duszności.... Masz tam informacje jakie są rodzaje duszności, a także jakie są jej przyczyny? Możesz dowiedzieć się co zrobić w danym przypadku etc. Ja nawet sama na spokojnie chce się zapoznać z tym artykułem, bo warto takie rzeczy wiedzieć.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne choroby”