zmiany łuszczyco - podobne

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
anna-maria
Początkujący ✽✽
Posty: 178
Rejestracja: 11 cze 2008, 23:00
Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: zmiany łuszczyco - podobne

Post autor: anna-maria » 29 lut 2012, 19:40

Czy ktokolwiek z Was miał robione jakieś badania w kierunku np.alergii lub zapalenia atopowego skóry?
CD zdiagnozowane w 2006r.
W terapii biologicznej - Humira od 2008r.
(co 2 tygodnie) , a od września 2012 dawka co tydzień , Imutan , Pentasa, Omega-3, Dicoflor , kwas foliowy, vit.B6

Awatar użytkownika
megi_25
Aktywny ✽✽✽
Posty: 640
Rejestracja: 17 lut 2007, 13:11
Choroba: CD u partnera
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: zmiany łuszczyco - podobne

Post autor: megi_25 » 01 mar 2012, 07:46

Mąż nie miał żadnych badań,ale zmiany nie są duże i z czasem schodzą.
Dermatolog w szpitalu przepisała maść i gdyby zmiany dalej się pojawiały to powiedziała,że pobiorą wycinek do badania.
Żona Crohnowca mama urwisów Wiktora i Wojtka :-)))
Mąż: Leki: BRAK,po humirze dwa lata remisji endoskopowej teraz nawrót !!!!!

Obrazek

Obrazek

kasiaz
Początkujący ✽✽
Posty: 115
Rejestracja: 02 paź 2006, 11:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin

Re: zmiany łuszczyco - podobne

Post autor: kasiaz » 01 mar 2012, 09:46

witam ponownie, u syna stwierdzona łuszczyca, zmiany powiększyły sie - początkowo tylko łydka ( 3 plamki) i czoło ( 2 plamki) od 1,5 cm do 2 cm a teraz to ok. 5 cm i nowe zmiany na rękach , plecach , skórze głowy - łuszczy sie, po lekach czerwieniej znika a potem znowu to samo. 4 dermatologów, teraz kolejny i maść lenartowicza - zobaczymy co będzie. Syn ostatnią dawke remicade miał w grudniu 2011 i teraz czeka na nowy program byc może uda sie dostac humiurę. Remicade brał przez 2 lata a pierwsze zmiany na skórze pojawiły sie po roku. zmiany nie swędzą i nie pieką tylko niestety wyglądają jak wyglądają.

pozdrawiam,

anna-maria
Początkujący ✽✽
Posty: 178
Rejestracja: 11 cze 2008, 23:00
Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: zmiany łuszczyco - podobne

Post autor: anna-maria » 11 mar 2012, 15:17

Odświerzę temat wszelkich zmian skórnych...
Całkowicie przypadkowo wpadł mi w ręce artykuł o zmianach skórnych, pękaniu,swędzeniu,zaczerwienieniu itd..., sugestie jakie tam padły, wydają się dosyć interesujące ... zrobienie testów alergicznych na nikiel i lateks (czy ktoś z Was może miał takowe robione ? )... fakt jest taki ,że córka uwielbia wszelkiego rodzaju bransoletki ,kolczyki itd., jak również fakt iż od ponad 2 lat gotowy lek w strzykawce humira - posiada właśnie kapturek ochronny na igłę z lateksu ... podkreślę ,że zmiany skórne córki są w obrębie brzucha,zgięcia w łokciach,pachy,uszy , a po zastosowaniu jakiejś maści na chwilę ustąpią , po czym ponownie wszystko się czerwieni i bardzo swędzi :(

[ Dodano: 11-03-2012 ]
taloca pisze:Jeśli masz jeszcze gdzieś pod ręka ten artykuł proszę o linka
W czwartek gościłam w przychodni (tym razem z własnymi dolegliwościami) i jak to w przychodni,czas oczekiwania się wydłużał więc wziełam do ręki pierwszą lepszą gazetę(odruchowo-nawet nie wiem jaką)...a po jakimś czasie ,nawet się nie obejrzałam jak zostałam wyczytana ,a potem to już byłam myślami zupełnie gdzie indziej i wyszłam z przychodni :(
taloca pisze:(jakoś strasznie panikuję).
...a więc nie jesteś sama :) ,ale spokojnie jak się wykurujesz to zrobisz testy (napisz co powiedział lekarz na opuchliznę ) , ja również zaczynę poszukiwania gdzie mogę wykonać np.testy naskórkowe z alergenami kontaktowymi itd.

[ Dodano: 11-03-2012 ]
Nie nadążam ,była wiadomość od taloca i już jej nie ma :!: :!: :!:
Może ktoś wie o co chodzi :?: :?: :?:
CD zdiagnozowane w 2006r.
W terapii biologicznej - Humira od 2008r.
(co 2 tygodnie) , a od września 2012 dawka co tydzień , Imutan , Pentasa, Omega-3, Dicoflor , kwas foliowy, vit.B6

Awatar użytkownika
doelli
Aktywny ✽✽✽
Posty: 501
Rejestracja: 03 gru 2007, 17:20
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: zmiany łuszczyco - podobne

Post autor: doelli » 18 kwie 2012, 09:38

Niestety sucha skóra przy CD to chyba norma, ja od 20 lat nie myję się żadnym mydłem, bo po umyciu skóra była tak wysuszona, że kiedy np. siadałam i naciągała mi się na udach, to było koszmarnie...stosuje tylko płyn pod prysznic nawilżający i to najwyżej 2x w tygodniu i w żadnym wypadku nie używam ostrej gąbki, a plecy po prostu po umyciu wycieram mocniej ręcznikiem. Kąpiele robię rzadko. Co kilka dni smaruję się na noc kremami z HERBAMEDICUS z oliwką, nagietkiem i mlekiem-mieszam po jednej łyżeczce każdego razem i takim kremikiem się nacieram, bo inaczej mam tak suchą skórę, że się normalnie sypie...tak samo z włosami, myję je raz na tydzień, bo inaczej chybaby mi się pokruszyły...stosuje zestaw z RADICALA szampon+maska do włosów farbowanych. Skóra, paznokcie i włosy są bardzo wrażliwe i delikatne, prawie bez warstwy ochronnej tłuszczu...w CD trzeba bardzo dbać o skórę!!!Nie wysuszać nadmiernie!!!Nie przesadzać z mydłem, bo okropnie wysusza i podrażnia!!!
doelli
Jak dobrze, że jesteście!

Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃
Posty: 1489
Rejestracja: 09 paź 2010, 14:02
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie
Lokalizacja: ......

Re: zmiany łuszczyco - podobne

Post autor: taloca » 18 kwie 2012, 19:29

anna-maria pisze:Nie nadążam ,była wiadomość od taloca i już jej nie ma
Może ktoś wie o co chodzi
Osobiście ponoszę winę za zniknięcie tej wiadomości ;) ale już opisze co się stało dalej.
Nic mi nie pomagało wydawało mi się, że miejsca te zaogniają się mimo smarowania maścią i brania tabletek. Jak się posmarowałam to miałam takie uczucie jakie się ma kiedy się spali na raka podczas opalania. Przestałam nosić biżuterię, zmieniłam proszek do prania i szampon do włosów. Poszłam kolejny raz do lekarza i przepisał on mi lek robiony kazał kupić pędzelek i malować się :) nie wiem niestety co było w jego składzie, ale wyglądał jak biała farba po pomalowaniu biaława byłam :) uczulenie zeszło z czego było nie wiem. Jedyny problem jest taki, że w jednym miejscu pozostał mi taki ślad jakbym brudna była :/ taka ciemniejsza przesuszona skóra (jutro wybieram się do lekarza to zapytam czy by czegoś na to nie polecił). Obecnie dalej smaruję się sudocremem. Cieszę się, że zeszło, ale moja radość jest ostrożna bo już kiedyś takie zmiany miałam i wtedy też zeszły, a jak widać znowu wróciły. Ciekawa rzecz jest taka że pojawiają się one u mnie wyłącznie na szyi i karku.
anna-maria pisze:...a więc nie jesteś sama ,ale spokojnie jak się wykurujesz to zrobisz testy (napisz co powiedział lekarz na opuchliznę ) , ja również zaczynę poszukiwania gdzie mogę wykonać np.testy naskórkowe z alergenami kontaktowymi itd.
Testów jeszcze nie zrobiłam ponieważ postanowiłam dalej brać tabletki na alergię niby słabsze (dostępne bez recepty) ale obawiam się, że test zafałszują. Także poczekam aż wiosna się skończy i pod koniec lipca zrobię te testy. Co do opuchlizny to właściwie nic nie powiedział tylko tyle, że lekka i pewnie się drapię i dlatego takie to zaognione i postraszył szpitalem oczywiście ;)
Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górę jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt.

Awatar użytkownika
Chudziakowa
Aktywny ✽✽✽
Posty: 605
Rejestracja: 23 mar 2012, 20:25
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: zmiany łuszczyco - podobne

Post autor: Chudziakowa » 18 kwie 2012, 22:41

Z tym niklem musi być coś na rzeczy, ja nie moge nic z niklem bo zaraz swędzenie pieczenie i zmiany na skórze, nie mówiąc o łuszczycy. Od zawsze smaruje się oliwką dla dzieci i najlepiej pomaga choć pidżamy słabo to znoszą
27.02.2012 operacja,usunięte jelito kręte wraz z kątnicą. Od 28.03.12-Remicade

monika1985
Początkujący ✽✽
Posty: 111
Rejestracja: 13 cze 2011, 08:30
Choroba: nie ustalono
województwo: opolskie
Lokalizacja: opole
Kontakt:

Re: zmiany łuszczyco - podobne

Post autor: monika1985 » 19 kwie 2012, 07:55

Oliwka to rzekomo najgorsze wyjście. Ja też używałam. zainwestuj w emolium. Jest drogi ale naprawdę fajnie się wchłania i natłuszcza. Słyszałam wersję że oliwka wysusza. Ile w tym prawdy nie wiem , ale na pewno emolium będzie odpowiedniejsze. Ja jestem zadowolona

Awatar użytkownika
doelli
Aktywny ✽✽✽
Posty: 501
Rejestracja: 03 gru 2007, 17:20
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: zmiany łuszczyco - podobne

Post autor: doelli » 19 kwie 2012, 09:09

Ważne jest, żeby nie przesadzać z używaniem mydła i gąbki. bo to bardzo drażni skórę. Z moich obserwacji (ponad 20 lat) mogę powiedzieć, że lepiej zrezygnować ze stosowania mydła, przecież najczęściej wysusza już i tak suchą skórę. Jeżeli mamy suchą skórę, to nie potrzebuje się nie wiadomo ile środków czystości, żeby ją umyć. Ja może jestem skrajnym przypadkiem wysuszenia skóry, ale ja najczęściej, jak biorę prysznic, to używam płynów do higieny intymnej i nie masakruje już reszty ciała niczym tylko wodą albo delikatnie myję skórę płynem nawilżającym pod prysznic najczęściej z Nivea. Wiem, że to może brzmi trochę strasznie mycie samą wodą, ale nikt, kto ze mną od 20 lat żyje nie powiedziałby, że myję się tylko wodą :lol: , , jak ktoś nie wierzy możemy się spotkać i sam się przekona, że nie odbiegam od normy, jeżeli chodzi o higieniczny wygląd, to jest mój sposób, żeby chronić moją skórę przed dodatkowymi, niepotrzebnymi problemami, a te kremy z HERBAMEDICUS warto spróbować, bo w porównaniu z innymi są tanie i na prawdę przynoszą ulgę tej mojej nieszczęsnej powłoce zewnętrznej...stosuję je już od kilku lat i mi wystarczają, żeby w miarę normalnie funkcjonować i nie myśleć cały czas, ze mnie swędzi do obłędu skóra.
doelli
Jak dobrze, że jesteście!

kasiaz
Początkujący ✽✽
Posty: 115
Rejestracja: 02 paź 2006, 11:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin

Re: zmiany łuszczyco - podobne

Post autor: kasiaz » 28 kwie 2012, 19:25

mój syn na zmiany łuszczycowe dostał maść z cygnoliną ( 0,3) smarujemy 4 dziń efekty są - zmiany przygasły , po cygnolinie smaruje maścioą witaminową a potem proderminą na 30 min. Dermatolog pobrał też wycinki - nic jednoznacznego nie wyszło - skłania się do zmian wtórnych po leczeniu biologicznym. ja również polecam specyfiki z emolim - drogie ale dają efekty. pozdr

Zablokowany

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”