Zawroty głowy przy WZJG ...

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Szymon90
Debiutant ✽
Posty: 5
Rejestracja: 04 sty 2024, 16:42
Choroba: inna choroba jelita
województwo: dolnośląskie
miasto: Wrocław

Zawroty głowy przy WZJG ...

Post autor: Szymon90 » 04 sty 2024, 17:10

Dzień dobry,

mam 33 lata , od 2 lat leczę się na WZJG. Rok 2023 był dla mnie bardzo ciężki , wiele miesięcy dochodziłem do siebie.
Przy problemach jelitowych pojawiły się zawroty głowy i ogólne osłabienie wzroku. Praca przy komputerze powyżej 1-2h jest prawie niemożliwa. Nie jestem wstanie przejechać czasami autem kilku km.
Znaczącą poprawę poczułem po przeleczeniu jelit , kiedy kalprotektyna była na normalnym poziomie. Ostatnio znowu mam silne zawroty głowy, osłabienie wzroku i czuję niepokój przy spacerach, ćwiczeniach a w szczególności przy pracy.
Mój gastroenterolog wyklucza przyczyny jelitowe, pytałem też kilku innych i mają to samo zdanie na ten temat.
Byłem już wszędzie - kardiolodzy , neurolodzy , fizjoterapeci ( odcinek szyjny ) , laryngolodzy ( błędnik )
morfologia OK.. Bolerioza , TSH, Nerki OK.

Widziałem podobne wpisy na forum sprzed 10 lat , Czy komuś udało się znaleźć przyczynę ? Sposób leczenia ?

Będę wdzięczny za każdą pomoc, powoli tracę nadzieję.

Pozdrawiam

mari
Początkujący ✽✽
Posty: 238
Rejestracja: 23 gru 2017, 22:52
Choroba: CU
województwo: małopolskie
miasto: kraków

Re: Zawroty głowy przy WZJG ...

Post autor: mari » 04 sty 2024, 20:36

Jesteś na leczeniu sterydem ogólnym ? takie objawy tutaj na forum opisywano po leczeniu sterydem.

Szymon90
Debiutant ✽
Posty: 5
Rejestracja: 04 sty 2024, 16:42
Choroba: inna choroba jelita
województwo: dolnośląskie
miasto: Wrocław

Re: Zawroty głowy przy WZJG ...

Post autor: Szymon90 » 05 sty 2024, 11:48

Dziękuję za odpowiedź.
Zawroty głowy pojawiły się jeszcze przed braniem jakichkolwiek leków równolegle przy problemach jelitowych.
Aktualnie mam przepisane : Salaza , Auroverin

Sterydy brałem przez 2 miesiące , mój stan jelit się poprawił i lekarz kazał odstawić. Zawroty głowy mam codziennie niezależnie od tego jakie leki przyjmuję.

romek
Początkujący ✽✽
Posty: 479
Rejestracja: 28 sie 2018, 15:51
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
miasto: warszawa

Re: Zawroty głowy przy WZJG ...

Post autor: romek » 05 sty 2024, 12:58

Pewnie głupie pytanie, ale czasem przeocza się najprostsze rzeczy. Jakie masz ciśnienie?

Szymon90
Debiutant ✽
Posty: 5
Rejestracja: 04 sty 2024, 16:42
Choroba: inna choroba jelita
województwo: dolnośląskie
miasto: Wrocław

Re: Zawroty głowy przy WZJG ...

Post autor: Szymon90 » 05 sty 2024, 14:03

Byłem w grudniu 2023 u dwóch kardiologów. Miałem robione echo serca, badania krwi, przepływy, EKG no i rozmowy o ciśnieniu.
Ciśnienie podczas badania miałem 135x90 , czasami trochę wyższe. Jeden kazał mi mierzyć ciśnienie codziennie.
Nie przepisali mi jednak żadnych leków, stwierdzili , że niektórzy denerwują się przy badaniach. Pod koniec wizyty mierzyli drugi raz i zawsze było już ciut niższe.
W tamtym roku również robiłem badania i lekarka stwierdziła ,że taki mój urok.

Szymon90
Debiutant ✽
Posty: 5
Rejestracja: 04 sty 2024, 16:42
Choroba: inna choroba jelita
województwo: dolnośląskie
miasto: Wrocław

Re: Zawroty głowy przy WZJG ...

Post autor: Szymon90 » 05 sty 2024, 14:05

Dodam jeszcze, że pijam 1 kawę tygodniowo. Nie pale , nie piję. Staram się ćwiczyć 15-60 min dziennie.

PoProstuAnka
Debiutant ✽
Posty: 10
Rejestracja: 27 paź 2023, 09:51
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: małopolskie

Re: Zawroty głowy przy WZJG ...

Post autor: PoProstuAnka » 07 sty 2024, 23:45

A ja myślę, że to może być po lekach skoro większość przyczyn została wykluczona, ja mam niby Asamax, a mega często mam zawroty głowy takie dziwne, wręcz jak wirowanie, i ból głowy dosyć dziwny, a co do wzroku, to też by było się na co poskarżyć,

mari
Początkujący ✽✽
Posty: 238
Rejestracja: 23 gru 2017, 22:52
Choroba: CU
województwo: małopolskie
miasto: kraków

Re: Zawroty głowy przy WZJG ...

Post autor: mari » 08 sty 2024, 17:52

Salaza w działaniach ubocznych ma tylko rzadkie działania niepożądane (mogą wystąpić maksymalnie u 1 na 1 000 osób): tam jest min:
ból głowy, zawroty głowy, ale to wszystko to są reakcje indywidualne .

Szymon90
Debiutant ✽
Posty: 5
Rejestracja: 04 sty 2024, 16:42
Choroba: inna choroba jelita
województwo: dolnośląskie
miasto: Wrocław

Re: Zawroty głowy przy WZJG ...

Post autor: Szymon90 » 08 sty 2024, 20:10

Dziękuję za wiadomości, aktualnie czekam na MRI głowy i szyi.
Najgorsze jest to ,że jestem przekonany, zawroty głowy mają związek z kondycją jelita a każdy kolejny lekarz to wyklucza.

Tak jak wspomniałem zawroty głowy pojawiły się jeszcze przed braniem jakichkolwiek leków równolegle przy problemach jelitowych. Byłem dzisiaj na kolejnych konsultacjach, gastroenterolog zdecydowanie wykluczył powody jelitowe... Robię więc kolejne badania, które zalecają lekarze, może czegoś się w końcu dowiem..

ODPOWIEDZ

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”