Mam niejasne problemy z jelitami i zastanawiam się, czy są ludzie z podobnymi problemami.

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kibanjain
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 12 sty 2022, 07:07
Choroba: nie ustalono
województwo: opolskie

Mam niejasne problemy z jelitami i zastanawiam się, czy są ludzie z podobnymi problemami.

Post autor: kibanjain » 12 sty 2022, 08:19

Jak sugeruje nazwa mojego odwrotnego konta: już spotykam się z lekarzem z powodu mojego problemu. Niestety nie przyniosło to jeszcze jednoznacznej diagnozy. Zasadniczo mam nadzieję, że dowiem się, czy jest ktoś z podobnymi problemami i może zdobędę trochę wiedzy na temat mojej dolegliwości.

Krótko mówiąc: od lat mam regularne skurcze jelit. (z różną częstotliwością. Czasami raz w tygodniu lub do 3 razy) Te epizody trwają kilka godzin i mogą być dość bolesne. I bardzo niewygodne, jeśli w okolicy nie ma toalety.

Kiedy pierwszy raz odwiedziłem lekarza, odesłał mnie do domu bez żadnych testów, mówiąc, że powinienem nauczyć się relaksować. Próbowałem, nie działa. Mój obecny lekarz uważa, że ​​to zespół jelita drażliwego, ale była tak uprzejma, że ​​wysłała mnie do specjalisty w celu dalszego zbadania.

Próbki kału nie wykazują żadnych anomalii, a moje badania krwi są w porządku. Z wyjątkiem MCV. Średnia objętość komórki jest zaniżona. (78) Co może wskazywać na anemię, chociaż moja Hb jest całkiem normalna.

Chociaż w mojej rodzinie jest przypadek zapalenia jelita grubego, moje objawy są zupełnie inne. Nie tak regularnie i bez krwi w stolcu. Lekarz również to wykluczył.

Więc podziel się swoimi doświadczeniami lub zapytaj!

Magdalenna
Debiutant ✽
Posty: 5
Rejestracja: 16 lut 2022, 17:22
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: śląskie
miasto: Katowice

Re: Mam niejasne problemy z jelitami i zastanawiam się, czy są ludzie z podobnymi problemami.

Post autor: Magdalenna » 16 lut 2022, 18:05

Hej. Mam podobnie tylko ze przy wyproznieniu skorcze i bolesci i to jest przez cc tak mi lekarz odp jak mu to powiedzialam.

cuhnkedrik
Debiutant ✽
Posty: 3
Rejestracja: 09 paź 2023, 04:24
Choroba: nie ustalono
województwo: łódzkie

Re: Mam niejasne problemy z jelitami i zastanawiam się, czy są ludzie z podobnymi problemami.

Post autor: cuhnkedrik » 09 paź 2023, 04:32

Cześć. Mam podobne objawy, z dodatkowym dyskomfortem w postaci skurczówwordle today i bólu podczas wypróżnień, które lekarz przypisuje mojemu cesarskiemu cięciu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”