Mam ciężką chorobę Crohna. AMA!

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
RockyPeli
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 27 lip 2021, 20:17
Choroba: nie ustalono
województwo: świętokrzyskie

Mam ciężką chorobę Crohna. AMA!

Post autor: RockyPeli » 27 lip 2021, 20:28

Jestem 25-letnim mężczyzną żyjącym z ciężką chorobą Leśniowskiego-Crohna, którą zdiagnozowano w wieku siedmiu lat. W tamtych czasach uważano to za niezwykle niezwykłe; lekarze (przynajmniej w mojej okolicy) wierzyli, że tylko młodzi dorośli mogą dostać Crohna, a ja byłem jednym z najmłodszych udokumentowanych przypadków w stanie.

Byłem na wielu różnych lekach na moje różne objawy; Próbowałem różnych naparów, sterydów, zastrzyków i wszelkiego rodzaju terapii Crohna. Byłem na prawie każdym istniejącym narkotyku na receptę na mój przewlekły ból, włącznie z Fentanylem. Właściwie to miałem kiedyś doświadczenie bliskie śmierci (moje serce zatrzymało się jako negatywna reakcja na infuzję dla mojego Crohna i musiałem zostać ożywiony przez wózek awaryjny i AED).

Nie krępuj się pytać mnie o chorobę Crohna, jak to wpływa na moje codzienne życie, jak działają różne terapie, jak to jest mieć zatrzymane serce, wszelkie pytania dotyczące narkotyków lub odwyku, lub... cokolwiek innego, co widzisz naprawdę warto zapytać!

Mam ciężką chorobę Crohna. Zapytaj mnie o cokolwiek!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”