Gorączki i stan zapalny po treningach

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
withapain
Początkujący ✽✽
Posty: 75
Rejestracja: 16 paź 2012, 18:12
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Gorączki i stan zapalny po treningach

Post autor: withapain » 27 mar 2021, 21:42

Cześć,
Choruję na crohna już od 9 lat, od 8 przyjmuję azothiprinę, a od 6 jestem w remisji (6 lat temu byłem leczony biologicznie)

Od 6 lat ćwiczę również siłowo ale nie jakoś bardzo przesadnie. Rok temu w wigilię zrobiłem porządny trening po którym czułem się super. Kolejnego dnia natomiast miałem miałem zakwasy jakich nie było nigdy w życiu oraz gorączkę 39 stopni. Taka sytuacja powtarzała się kilka razy i żaden lekarz nie był mnie w stanie zdiagnozować - kalprotektyna ok, krew ok, wszystkie stawowe badania ok, USG ok. Jedyne badania nie w normie, to mocno podwyższone CRP do 40mg/l.

W marcu na sorze dostałem antybiotyk, miano nadzieję, że jest to po prostu przechodzone przez 3 miesiące zakażenie bakteryjne. O dziwo, pomogło, przez rok nie było problemów

W tym roku jednak powróciło mi to na nowo, tym razem jednak CRP spada samo do normy w około 1,5 tygodnia po treningu. Rekordowo miałem 105mg/l (pnad 20x powyżej normy). Jedyne ciekawe badanie było gdy dzień po treningu, tydzień temu, miałem 33 tyś białych krwinek (w normie do 9), gdzie zaczęto podejrzewać białaczkę. Dwa dni później jednak wynik krwi był już w normie z wciąż podwyższonym CRP, ale już trochę niższym (40).
Zacząłem czytać o przypadkach chorób hematologicznych po długim używaniu imuranu. We wtorek idę do hematologa, ale trochę szukamy na ślepo co może mi być. Mógłbym zaryzykować znów antybiotyk, ale wolę najpierw znaleźć przyczynę.

Jeśli ktoś ma jakiekolwiek kierunkowe sugestie, to byłbym bardzo wdzięczny za wszelką pomoc, bo szczerze mówiąc się trochę boję co to może być

Dorota1973
Początkujący ✽✽
Posty: 255
Rejestracja: 05 lut 2019, 20:55
Choroba: CD u dziecka
województwo: warmińsko-mazurskie
miasto: Kętrzyn

Re: Gorączki i stan zapalny po treningach

Post autor: Dorota1973 » 28 mar 2021, 09:49

Dzień dobry.
Proszę napisz co na to powie hematolog.
Mojemu synowi crohna zdiagnozowano w grudniu 2018 roku. Ma aktualne 17 lat. Od grudnia 2019 przyjmuje imuran. Wcześniej był entocort. A przed nim pentasa i leczenie żywieniowe tzn modulen.

withapain
Początkujący ✽✽
Posty: 75
Rejestracja: 16 paź 2012, 18:12
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gorączki i stan zapalny po treningach

Post autor: withapain » 26 kwie 2021, 19:19

Hematolog niestety nic nie stwierdził -> po milionach badań, lekarzy itp. Wciąż nic nie wiemy

Są sugestie, że organizm traktuje stan zapalny po treningach jako stan chorobowy i reaguje jak na grypę - wysoką gorączką, crp i białymi krwinkami.

Zastanawia mnie fakt czy to mogą być skutki uboczne imuranu, co kilka razy już słyszałem. Biorę go już 10 lat, od ponad 6 mam remisję i zastanawiam się czy ten lek jeszcze pomaga , czy już bardziej nie szkodzi w tym momencie. Ponieważ jednak "nie wiadomo czy pomaga", to lekarze nie są chętni by doradzić ich odstawienie, by nie ryzykować . Jednak branie leku takiego w nieskończoność też jest ryzykiem, więc trochę nie wiem co myśleć

Dorota1973
Początkujący ✽✽
Posty: 255
Rejestracja: 05 lut 2019, 20:55
Choroba: CD u dziecka
województwo: warmińsko-mazurskie
miasto: Kętrzyn

Re: Gorączki i stan zapalny po treningach

Post autor: Dorota1973 » 26 kwie 2021, 19:40

Cześć.
U mojego syna wystąpiła podobna sytuacja i też nie wiadomo co było powodem gorączki
Gorączka 9 dni. Ob 62 crp 102. Kalprotektyna 102.{przedział od 50-120 to wg alab wynik niejednoznaczny.} Morfologia ok. Trochę hemoglobina niska bo 11,6 a człowiek duży.
Lekki ból gardła. Covid wykluczony. Dostał antybiotyk na siedem dni. Po czterech dniach antybiotyku crp zaczęło się obniżać.
Ani lekarz rodzinny ani gastroenterolog nie umiał zdiagnozować powodu gorączki.

Online
Awatar użytkownika
Orzelek
Doświadczony ❃
Posty: 1246
Rejestracja: 30 kwie 2012, 15:22
Choroba: CD
województwo: śląskie
miasto: Częstochowa
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Gorączki i stan zapalny po treningach

Post autor: Orzelek » 27 kwie 2021, 00:15

withapain pisze:
26 kwie 2021, 19:19

Zastanawia mnie fakt czy to mogą być skutki uboczne imuranu, co kilka razy już słyszałem. Biorę go już 10 lat, od ponad 6 mam remisję i zastanawiam się czy ten lek jeszcze pomaga , czy już bardziej nie szkodzi w tym momencie. Ponieważ jednak "nie wiadomo czy pomaga", to lekarze nie są chętni by doradzić ich odstawienie, by nie ryzykować . Jednak branie leku takiego w nieskończoność też jest ryzykiem, więc trochę nie wiem co myśleć
Skoro remisja jest od tylu lat, to czemu lekarze są za tym, aby dalej brać ten Imuran :?: Piszesz, że kalprotektyna ok. A kiedy była robiona kolonoskopia? Jeśli dawno, to może warto sprawdzić jelito grube od środka? Brak zmian w jelicie może być argumentem na odstawienie leku.
25.11.2011 - ileostomia
01.12.2011 - kolostomia
21.11.2012 - usunięcie ileostomii

Bez leków !!

:tak: Remisja :tak:

1 % z PITa wspomaga Jelita

Pozdrawiam :roll: :flowers: :przytul: :*

ODPOWIEDZ

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”