Nimesil

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
niegrzecznychlopiec
Debiutant ✽
Posty: 6
Rejestracja: 13 sty 2019, 19:28
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
miasto: Piastów
Lokalizacja: Warszawa

Nimesil

Post autor: niegrzecznychlopiec » 03 lip 2019, 15:13

Witam choruje na CU z powikłaniami pozajelitowymi , jestem obecnie w okresie remisji.
Jelito 9/9 wiec mega szczęśliwy. Niestety bóle stawowe nadal aktywne. Od 2 tygodni na sulfasalazynie 2x2, wczesniej assamax 500 x 6.
Jestem pod opieką reumatologa. Byłem też na wizycie u ortopedy co by sprawdzić stan swojej ręki. Zrobione Usg drobnych stawów, nadgarstka i łokcia. Stan zapalny w nadgarstku nadal sie utrzymuje. Mówiłem o swojej chorobie i o tym że sulfasalazyna zaczyna działać po 6 tygodniach, tak jak mi powiedział reumatolog. Pani doktor ortopeda zleciła rehabilitacje nadgarstka i "Nimesil" plus osłone.
I tu zapaliła mi się lampka zanim pujde wykupić recepte.
Nimesil to chyba lek z grupy NLPZ, który nie powinien być przyjmowany przez chorych na CU.
Może jednak przy remisji nie ma przeciwskazań ?
Pozdrawiam Paweł

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Nimesil

Post autor: obyty.z.cu » 03 lip 2019, 16:50

ten lek ma w ulotce opis, że może być przyczyną kłopotów w jelicie, krwawień itd.
Ja bym się mocno zastanowił nad nim czy warto.
Remisja to cud-owna sprawa, u mnie na takie kłopoty tylko Tramal w kroplach, dawka najmniejsza skuteczna, szybciej działa niż tabletka.
Fakt, ostatnio czytałem wywiad z którymś profesorem, że sporadycznie brany NLPZ nie powinien być problemem, szczególnie w pełnej remisji, ale jak zawsze, każdy organizm jest inny i inaczej reaguje.
Mnie leki z NLPZ kiedyś ostro załatwiły choć wydawało się, że jestem też w remisji, od tego czasu nigdy już tego nie próbowałem, przeleżałem wtedy na ostro w szpitalu prawie miesiąc.
No i z tych kłopotów bólowych wyciągnął mnie dopiero lekarz w Poradni Leczenia Bólu Przewlekłego i też opowiadał , że w swojej praktyce wiele razy spotkał się własnie z takimi efektami ubocznymi w układzie pokarmowym.

Czyli, jak spróbujesz to się dowiesz...jak zawsze ;)
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
niegrzecznychlopiec
Debiutant ✽
Posty: 6
Rejestracja: 13 sty 2019, 19:28
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
miasto: Piastów
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nimesil

Post autor: niegrzecznychlopiec » 03 lip 2019, 18:21

Bardzo zdziwił mnie fakt że lekarz przepisała ten lek wiedząc o mojej chorobie.
Tymbardziej do brania codziennie rano i wieczorem przez 15 dni 😮

Awatar użytkownika
Bizonik
Moderator
Posty: 984
Rejestracja: 30 mar 2016, 14:17
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nimesil

Post autor: Bizonik » 03 lip 2019, 20:07

Ja biorę czasami nemisil przy ostrych bólach barków. Jelita nie odzywają się po nim. Ból przechodzi po około godzinie
Najlepszy gust muzyczny i koloryt w Kwietniu 2016
Jeden z najlepszych gustów muzycznych w lipcu, sierpniu i październiku 2016

Moja pasja moją pracą, moja praca moją pasją:)
http://blog.aquamagic.nazwa.pl

Www.wedkarskiemazowsze.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”