Świąd skóry

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
szamanek23
Początkujący ✽✽
Posty: 89
Rejestracja: 02 gru 2012, 16:12
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Bielsko Biała

Świąd skóry

Post autor: szamanek23 » 25 gru 2018, 09:24

Witam
Mam pytanko .W lipcu pojawił się u mnie świąd Skóry a dokładniej dłoni. Takie napady świądu że nie mogłem wytrzymać i trwały parę minut. potem bo 2 ,3 tygodniach świąd ustał. Niestety teraz od dwóch tygodni znowu powrócił zwłaszcza wieczorem ale już nie jest taki silny .Swędzą często ręce czasem nogi i rzadko plecy ,szyja.Choruję na Cu od 7 lat więc sobie pomyślałem że może PSC .Zrobiłem badania krwi i wszystkie badania wątroby takie jak ggtp, fosfataza,aspat,alat wszystko łącznie z krwią wyszło bardzo dobrze .Zastanawiałem się również nad chłoniakiem ponieważ długo brałem azathiopryne a świąd jest jednym z objawów tej choroby .Lecz w chłoniaku jest wiele innych objawów których nie mam tylko świąd nasilający się wieczorem .Ma ktoś jakiś pomysł.Przepraszam jeżeli otworzyłem nowy temat ale nie znalazłem nic podobnego do moich objawów
Marcin_Bielsko

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Świąd skóry

Post autor: obyty.z.cu » 25 gru 2018, 11:22

u wielu po latach chorowania, leków itd jest ten świąd.
Dermatolog opowiadał, że to także może być efekt zmian Ph skóry właśnie i z tego powodu. Ale to także bonus naszych chorób te "efekty" skórne.
Tak naprawdę, to ten świąd u mnie najgorszy jest po gorących prysznicach, kąpieli, wystarczy zmienić temp. i jest ok.
Czasami nie da się zasnąć przez te drapania, a na to dermatolog mi przepisał po prostu hydroksyzynę (ATARAX) i naprawdę wycisza ten problem.
Mam też od niego maść BELOGENT i to też działa, ale to wg potrzeb.
Przy tym warto pamiętać o odpowiednim natłuszczaniu skóry kremami, sterydy naprawdę ją zmieniają z czasem w "papierową" ;)
https://bazalekow.mp.pl/lek/27553,Atara ... -powlekane
https://bazalekow.mp.pl/lek/59865,Belogent-krem
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

szamanek23
Początkujący ✽✽
Posty: 89
Rejestracja: 02 gru 2012, 16:12
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Świąd skóry

Post autor: szamanek23 » 25 gru 2018, 11:44

Dzięki "obyty" Najgorsze jest to że przez 5 lat choroby Cu problemy były tylko z jelitami a teraz już skóra,stawy,oczy .
Marcin_Bielsko

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Świąd skóry

Post autor: obyty.z.cu » 25 gru 2018, 14:36

dlatego tak ważne jest korzystanie z pomocy innych specjalistów.
Tu warto mieć swój spis chorób współistniejących z krótkimi diagnozami z badań, no i taka lista aktualnie branych leków.
U każdego lekarza zaczynałem "wizytę" od pokazania tego, wtedy lekarz wiedział, że tu rutyną nic nie zdziała, potrzeba konkretnej porady i badań, a i leki musiały być tak dobrane, by nie wchodziły w interakcje z innymi, ale i by nie wywoływały zaostrzeń w innych chorobach.
To wbrew pozorom trudne i nie każdy lekarz jest na to przygotowany, więc czasami warto znaleźć odpowiedniego "kumatego", który się dokształca, a nie wie wszystko ;) na każdy temat.
Z tych innych lekarz to i endokrynolog,kardiolog czy i hematolog prócz tych , które już wymieniłeś.
I oczywiście mądry lekarz rodzinny .
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

omega
Debiutant ✽
Posty: 40
Rejestracja: 15 kwie 2018, 19:44
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie

Re: Świąd skóry

Post autor: omega » 27 gru 2018, 13:09

obyty.z.cu pisze:
25 gru 2018, 14:36
Tu warto mieć swój spis chorób współistniejących z krótkimi diagnozami z badań, no i taka lista aktualnie branych leków.
U każdego lekarza zaczynałem "wizytę" od pokazania tego, wtedy lekarz wiedział, że tu rutyną nic nie zdziała, potrzeba konkretnej porady i badań, a i leki musiały być tak dobrane, by nie wchodziły w interakcje z innymi, ale i by nie wywoływały zaostrzeń w innych chorobach.
Oprócz w/w zabieram ze sobą listę leków , środków kontrastowych na które jestem uczulona.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”