Problemy ze snem

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Problemy ze snem

Post autor: obyty.z.cu » 10 sty 2018, 22:36

stripped pisze:
10 sty 2018, 22:30
krople nawilżające pomagają... drzemki po południu też
no własnie nie uwierzycie, ale nigdy nie nauczyłem się takich drzemek w ciągu dnia.
W dzień jesli zasnąłem, to było wiadomo że gorączka powyżej 39 C..
Jak ja Wam tego zazdroszczę...
No i fakt, latem nie spędza się tyle czasu przed kompem to i oczy lepsze.
Zimą ,net, suche powietrze w komu od ogrzewania i bez kropli się nie idzie obejść ..
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
stripped
Początkujący ✽✽
Posty: 92
Rejestracja: 11 gru 2017, 16:23
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie

Re: Oczy

Post autor: stripped » 10 sty 2018, 22:39

obyty.z.cu pisze:
10 sty 2018, 22:36
no własnie nie uwierzycie, ale nigdy nie nauczyłem się takich drzemek w ciągu dnia.
O, kurczę, i nie jesteś w stanie przysnąć ot tak?
Ja bywam tak wymęczona, że się zmuszam żeby siedzieć. Ostatnio np. przysnęłam na kanapie popijając kawę z ekspresu... :roll:
♫♪ Let me see you stripped down to the bone ♫♪

Jac
Początkujący ✽✽
Posty: 170
Rejestracja: 14 lip 2013, 13:29
Choroba: IBS
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Oczy

Post autor: Jac » 11 sty 2018, 12:27

stripped pisze:
10 sty 2018, 22:39
Ja bywam tak wymęczona, że się zmuszam żeby siedzieć. Ostatnio np. przysnęłam na kanapie popijając kawę z ekspresu... :roll:
Zazdroszczę Ci tej łatwości zasypiania :) Kiedy kładę się spać, to przewracam się przez godzinę z boku na bok, aby usnąć :(

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: Problemy ze snem

Post autor: Anette28 » 11 sty 2018, 19:28

Jac pisze:
11 sty 2018, 12:27
Zazdroszczę Ci tej łatwości zasypiania :) Kiedy kładę się spać, to przewracam się przez godzinę z boku na bok, aby usnąć :(
melisa przed spaniem, kupić melatoninę w kapsułkach, zniwelować niebieskie światło w komórce czy laptopie jeśli używa się wieczorem
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Awatar użytkownika
stripped
Początkujący ✽✽
Posty: 92
Rejestracja: 11 gru 2017, 16:23
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie

Re: Oczy

Post autor: stripped » 11 sty 2018, 22:01

Jac pisze:
11 sty 2018, 12:27
stripped pisze:
10 sty 2018, 22:39
Ja bywam tak wymęczona, że się zmuszam żeby siedzieć. Ostatnio np. przysnęłam na kanapie popijając kawę z ekspresu... :roll:
Zazdroszczę Ci tej łatwości zasypiania :) Kiedy kładę się spać, to przewracam się przez godzinę z boku na bok, aby usnąć :(
Miewam gorsze dni, że nie mogę zasnąć. Budzę się też w nocy - ostatnie kilka dni znowu gorzej śpię i rytualnie wstaję na siku o godz. 4. Tak, jakby organizm ustawił sobie tak zegarek...
Ale w dzień? Dziś miałam identyczną sytuację - piję kawę i czuję, że MUSZĘ się położyć. Zamknęłam oczy na 15 minut i już był reset. Nie szło usiedzieć taki piasek w oczach :neutral: w sumie to nie wiem czy warto zazdrościć :lol: w kinie też mi się ostatnio chciało spać :lol:
Anette28 pisze:
11 sty 2018, 19:28
melisa przed spaniem, kupić melatoninę w kapsułkach, zniwelować niebieskie światło w komórce czy laptopie jeśli używa się wieczorem
I tu zdecydowanie polecam, używałam preparatu Forsen - jak miałam więcej stresów i głowa była pełna wszystkiego. Być może placebo, a może nie, ale produkt działał. Sen był i to taki normalny, a nie "pusty". Bez przewracania się z boku na bok.
♫♪ Let me see you stripped down to the bone ♫♪

Jac
Początkujący ✽✽
Posty: 170
Rejestracja: 14 lip 2013, 13:29
Choroba: IBS
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Problemy ze snem

Post autor: Jac » 12 sty 2018, 13:02

Stosuję melatoninę przed snem - czasem pomaga, czasem nie. Spróbuję dodać do tego melisę i zobaczę jaki będzie efekt.
Komputera wieczorem nie używam między innymi ze względu na zmęczone i przesuszone oczy, a telefon służy mi wyłącznie do prowadzenia rozmów :) Zatem nie ma problemu niebieskiego światła.

Jeśli chodzi o spanie w kinie czy innych tego typu sytuacjach, to ja miewam kryzys podczas oglądania wyścigów Formuły 1. Często rozpoczynają się one o godz.14, kiedy jestem świeżo po obiedzie. Wtedy oczy zamykają się same i muszę walczyć, żeby nie zasnąć :) Za to gdy wieczorem kładę się do łóżka, po senności nie ma już śladu.

Awatar użytkownika
Karaoke
Aktywny ✽✽✽
Posty: 501
Rejestracja: 25 mar 2007, 23:18
Choroba: CD u dziecka
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Oczy

Post autor: Karaoke » 14 sty 2018, 22:05

stripped pisze:
10 sty 2018, 22:39
Ja bywam tak wymęczona, że się zmuszam żeby siedzieć... :roll:
To zupełnie jak ja 8-O tyle, że popijam jeszcze małą czarną :kawa: a oczy podarte na zapałkach :spac:
Obrazek
Rozlicz PIT z sercem - przekaż 1 % podatku na OPP

Aby nie było gorzej...
...to będzie lepiej...
Podobno ;-)

Obrazek
Podążaj za Pajacykiem...

Obrazek
Wspomóż WOŚP, wspomóż dzieciaki bez focha - 13 I 2019r

Awatar użytkownika
stripped
Początkujący ✽✽
Posty: 92
Rejestracja: 11 gru 2017, 16:23
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie

Re: Problemy ze snem

Post autor: stripped » 15 sty 2018, 21:43

Karaoke pisze:
14 sty 2018, 22:05
tyle, że popijam jeszcze małą czarną
No, by się zgadzało :mrgreen: ja kawą z ekspresu i zzzzz......
♫♪ Let me see you stripped down to the bone ♫♪

anetka30
Początkujący ✽✽
Posty: 114
Rejestracja: 08 gru 2017, 22:10
Choroba: CD
województwo: śląskie
miasto: Bytom

Re: Problemy ze snem

Post autor: anetka30 » 16 sty 2018, 07:48

Napilabym sie takiej pysznej kawki. Odkad jestem na sterydach, potrzebuje malo snu. Spie krotko i jestem caly czas pelna energii, naladowana. Z jednej strony fajnie a z drugiej strony co tu robic do poznych godzin wieczornych :-)

Awatar użytkownika
alate
Moderator
Posty: 862
Rejestracja: 23 wrz 2014, 18:28
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Starachowice

Re: Problemy ze snem

Post autor: alate » 19 sty 2018, 11:52

Podobno melisa pita często przestaje działać bo organizm się do niej przyzwyczaja...niektórzy zielarze zalecają passiflorę. Muszę jej spróbować Bo ostatnio wcześniej niż o 2 sen mnie nie nawiedza😔
Crohn ? Z tym da się żyć !

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Problemy ze snem

Post autor: Tubisia » 19 sty 2018, 14:45

Heh ja nawet na Zolpicu śpię krótko. Ostatnio przepisano mi Sirdalud, po którym miałam "paść od razu snem" i... i nic prócz obniżenia i tak niskiego ciśnienia. Nawet picie kawy tylko do max 14 w ciągu dnia nie pomaga, by móc normalnie zasnąć :( Ba nawet po tramalu nie zasypiam. Melisę moje jelita odrzucają. W sumie jedyne po czym śpię to estazolan w szpitalu.
stripped pisze:
15 sty 2018, 21:43
Karaoke pisze: ↑
14 sty 2018, o 23:05
tyle, że popijam jeszcze małą czarną

No, by się zgadzało :mrgreen: ja kawą z ekspresu i zzzzz......
O właśnie tak samo mam!
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

Awatar użytkownika
stripped
Początkujący ✽✽
Posty: 92
Rejestracja: 11 gru 2017, 16:23
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie

Re: Problemy ze snem

Post autor: stripped » 20 sty 2018, 20:32

Tubisia pisze:
19 sty 2018, 14:45
O właśnie tak samo mam!
Tubisia też masz niskie ciśnienie? Na mnie nigdy nie działa kawa... i tak domniemam, że to kwestia niskiego ciśnienia.
Jak mam 120/80 to jest wow. W szpitalu raz z rana po przebudzeniu mi zmierzyli to miałam 90/.... :D

Muszę się pochwalić, że ostatnią noc bardzo dobrze przespałam. Niby tylko 6h, ale idealnie, nie zdążyłam na siku się przebudzić. Dzień wcześniej łaziłam 2 razy :neutral: i to przy 5h snu :razz:
♫♪ Let me see you stripped down to the bone ♫♪

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Problemy ze snem

Post autor: Tubisia » 20 sty 2018, 21:10

Standardowo 90/70 mam, a jak się napiję kawy to szaleńczo wzrośnie do 122/80 i czuję się jakby mi miała zaraz głowa odpaść :( Ostatnia noc nie przespana przez ból brzucha i kręgosłupa, pomimo wzięcia tabletki, po której powinnam zasnąć.
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

Awatar użytkownika
stripped
Początkujący ✽✽
Posty: 92
Rejestracja: 11 gru 2017, 16:23
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie

Re: Problemy ze snem

Post autor: stripped » 20 sty 2018, 21:26

Tubisia pisze:
20 sty 2018, 21:10
Standardowo 90/70 mam, a jak się napiję kawy to szaleńczo wzrośnie do 122/80 i czuję się jakby mi miała zaraz głowa odpaść Ostatnia noc nie przespana przez ból brzucha i kręgosłupa, pomimo wzięcia tabletki, po której powinnam zasnąć.
Oj, to mnie pobiłaś, ja mam standardowo tak 110/70 ;)
Mnie ostatnio też boli kręgosłup - głównie szyjny, to związane jest z przepukliną, ale... boli mnie też część lędźwiowa. Nie do końca wiem od czego, ból zawsze jest nasilony zaraz po położeniu się do łóżka i po kilkunastu minutach i termoforze mija, a zarazem często budzi mnie rano (nie idzie uleżeć, choć tak jak pisałam - nie sypiam tak długo, żeby bolało z "przeleżenia").
Zastanawiam się - nerki, okres czy ki diabeł? Czy u Ciebie też ból nasila się w części lędźwiowej?

Nie zasypiasz po tabletce ? 8-O Strasznie niefajnie... Jak funkcjonujesz po takiej nocy?
♫♪ Let me see you stripped down to the bone ♫♪

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Problemy ze snem

Post autor: Tubisia » 21 sty 2018, 00:28

Mam stwierdzoną artopaię towarzyszącą CD plus wypuklinę L5/S1 i kręgozmyk w okolicach kręgosłupa lędźwiowego oraz mały naczyniak również w tych okolicach. Te wszystkie atrakcje rano wybudzają mnie bólem i zesztywnieniem, które przechodzi po ok. 2h. Jak funkcjonuję? Jak rano wezmę ciepłą kąpiel,to obywa się bez tramalu. Ta bezsenność ostatnio jest coraz gorsza i próbujemy z moją internistką coś wymyślić na to. Te poranne objawy u Ciebie pasują właśnie do atropatii towarzyszącej NZJ - ta z kolei dzieli objawy z ZZSK.
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”