Oczy

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3130
Rejestracja: 02 lut 2011, 16:33
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Reda

Oczy

Post autor: deth » 09 sty 2018, 08:44

Czesto bola mnie oczy, szczegolnym okresem jest jesien, ale i teraz nie jest komfortowo. Moje oczy sa tez nadwrazliwe na swiatlo i nawet przy lekkim wietrze lzawia. Okulistka nic nie stwierdza, nawet zespolu suchego oka, mimo kazala nawilzac. Krople nawilzajace slabo cos w tym sezonie, alergiczne bardziej dzialaja.
Jak wasze oczy ?

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: Oczy

Post autor: Anette28 » 09 sty 2018, 10:52

deth pisze:
09 sty 2018, 08:44
Jak wasze oczy ?
ciężko, jak mam często jęczmień
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3130
Rejestracja: 02 lut 2011, 16:33
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Reda

Re: Oczy

Post autor: deth » 09 sty 2018, 11:23

Jakby sraczek bylo malo :???:

Jac
Początkujący ✽✽
Posty: 170
Rejestracja: 14 lip 2013, 13:29
Choroba: IBS
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Oczy

Post autor: Jac » 09 sty 2018, 11:38

Moje oczy są bardzo suche (generalnie mam problem z zatrzymaniem wody w organizmie) i wrażliwe na światło. Oczywiście zimą, gdy w domu działa ogrzewanie, jest gorzej.
Na wietrze również łzawią, w sposób nie dający się opanować, dlatego zawsze noszę przy sobie czystą chusteczkę, aby moc je przetrzeć.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Oczy

Post autor: obyty.z.cu » 09 sty 2018, 17:57

kłopoty z oczami mam pewnie od 20 lat, czyli tak gdzieś od momentu pierwszych sterydów.jest i jaskra, i zaćma, a po operacjach i silnej obstawie zafundowanej przez anestezjologa z super wzroku w dal, zrobiło się -3.Przed operacją wszystko pięknie widziałem, a po operacji widziałem tylko mgłę..(fakt, na stole mnie musieli reanimować, a i na OIOMie łatwo nie mieli.
Teraz Betopic i jakieś krople nawilżające,są i inne krople, ale po nich pieką mnie oczy i rzadko używam.
No tak, światłowstręt i okulary fotochromy to podstawa.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3130
Rejestracja: 02 lut 2011, 16:33
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Reda

Re: Oczy

Post autor: deth » 09 sty 2018, 19:06

Kurcze, to Cie obyty przeczolgalo. Mam wrazenie ze przez te zmeczone oczy jestem caly zmeczony.

Awatar użytkownika
stripped
Początkujący ✽✽
Posty: 92
Rejestracja: 11 gru 2017, 16:23
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie

Re: Oczy

Post autor: stripped » 10 sty 2018, 22:30

Ja dużo pracuję przy komputerze, ale ogólnie oczy szybko mi się męczą. Mi jednak krople nawilżające pomagają... drzemki po południu też :mrgreen:
♫♪ Let me see you stripped down to the bone ♫♪

Awatar użytkownika
Karaoke
Aktywny ✽✽✽
Posty: 501
Rejestracja: 25 mar 2007, 23:18
Choroba: CD u dziecka
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Oczy

Post autor: Karaoke » 14 sty 2018, 22:31

Jak te oczy mogą być zdrowe, gdy pół dnia człek siedzi przed kompem, a drugie pół przed tv :lol: lub coś koło tego.
Czytanie byle gdzie, przy słabym świetle, zmęczenie.
W tej sytuacji cieszę się, że mogę jeszcze cokolwiek nimi zobaczyć :grin:
Obrazek
Rozlicz PIT z sercem - przekaż 1 % podatku na OPP

Aby nie było gorzej...
...to będzie lepiej...
Podobno ;-)

Obrazek
Podążaj za Pajacykiem...

Obrazek
Wspomóż WOŚP, wspomóż dzieciaki bez focha - 13 I 2019r

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3130
Rejestracja: 02 lut 2011, 16:33
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Reda

Re: Oczy

Post autor: deth » 23 lut 2018, 16:15

Stosuje ktos z Was luteine ? Kupilem 3 opak. na aukcji, moze jutro w szafie z paczkami bedzie. Ale zapytam czy ktos z problemami oczu odczul poprawe

Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃
Posty: 1489
Rejestracja: 09 paź 2010, 14:02
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie
Lokalizacja: ......

Re: Oczy

Post autor: taloca » 01 mar 2018, 21:24

Ostatnio przez 2 tygodnie miałam problem z oczami. Łzawiły, były czerwone i rano sklejone :/ koszmar gorszy niż zajady :P od łzawienia skóra była też podrażniona bolało okrutnie :/ do tego ciągle w autobusie ludzie pytali czy coś się stało, że płaczę :P miałam już dość tłumaczenia się :P pomogły mi krople do oczu starazolin czerwone z tetryzolinii hydrochloridum 0,5 mg/ml. Stosowałam je 3 dni i wszystko minęło. Teraz jeszcze czasem zakropię tak profilaktycznie. Tylko zastanawiam się czemu ostatnio ciągle coś uciążliwego mi się dzieje. Zaczynam się bać, że to wstęp do problemów jelitowych bo kilka lat temu właśnie też tak się zaczęło. Teraz do kompletu tylko aft w ustach mi brakuje.
Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górę jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt.

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3130
Rejestracja: 02 lut 2011, 16:33
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Reda

Re: Oczy

Post autor: deth » 02 mar 2018, 11:20

U mnie ciagle z oczami cos sie dzieje. Teraz mam wrazenie ze od lekow tarczycowych sie nasililo.
Nawilzajace zwykle byly ok kropelki, ostatnio na alergie, tez poczatkowo ulga, ale teraz juz nie wiem co, bo pieka i szczypia. Sprobuje czerwonych, moze na zajady tez pomoga :p bede wiecej wpuszczal :p
Nie pracoholizuj sie nadto, to moze odpusci troche :)

Awatar użytkownika
Karaoke
Aktywny ✽✽✽
Posty: 501
Rejestracja: 25 mar 2007, 23:18
Choroba: CD u dziecka
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Oczy

Post autor: Karaoke » 06 mar 2018, 18:21

Stosowałem rożne krople /tabletki , ale jakoś nic nie pomagało. Może za krótko bo 1-2 opakowania (czyli do 2msc leczenia) :p, a potem pół roku odpoczynku.
Z tym łzawieniem i zaczerwienionymi oczami to kiedyś mi okulista powiedział, że to alergia :p no ale przez 10 lat nie było czasu tego sprawdzić...
Obrazek
Rozlicz PIT z sercem - przekaż 1 % podatku na OPP

Aby nie było gorzej...
...to będzie lepiej...
Podobno ;-)

Obrazek
Podążaj za Pajacykiem...

Obrazek
Wspomóż WOŚP, wspomóż dzieciaki bez focha - 13 I 2019r

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: Oczy

Post autor: Noelia » 08 mar 2018, 01:36

Ja stosuję spray na powieki Argenton Optic - nawilża i łagodzi podrażnienia spojówek.
Bardzo skutecznie zwalczył mi kiedyś stan zapalny (infekcję), ponieważ zawiera odkażające srebro.
Fajnie się u mnie sprawdza, bo można pryskać na makijaż i nic się nie rozmazuje, także mam go zawsze w torebce.
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Oczy

Post autor: obyty.z.cu » 08 mar 2018, 10:46

fajne krople do oczu to Artelac Rebalance, choć mam je w zestawie z innymi
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

BlackRose
Początkujący ✽✽
Posty: 477
Rejestracja: 03 sie 2017, 22:29
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
miasto: Warszawa

Re: Oczy

Post autor: BlackRose » 08 mar 2018, 16:04

U mnie tez wiecznie coś się dzieje z oczami, czerwone łzawiące i spuchnięte wrrr!!! :twisted:
Wszystko przez crohnisko (ale rym :D) bo wcześniej tak nie miałam. Nic nie pomaga, okulista rozkłada ręce.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”