opuchnięte (okropnie) kolano

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
zahar
Debiutant ✽
Posty: 22
Rejestracja: 07 wrz 2015, 16:54
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

opuchnięte (okropnie) kolano

Post autor: zahar » 25 wrz 2017, 18:36

Cześć.
Kilka dni temu obudziłem się z brzydko opuchniętym kolanem. Nic mi się nie stało - nie uderzyłem ani nic z tych rzeczy. Mimo różnych działań leczniczych nic się nie zmienia - kolano jest nabrzmiałe i ciepłe. Nie wyczuwam pod palcami większej ilości płynu tak jak przy "klasycznym" zapaleniu, którego już doświadczyłem, to przypomina bardziej zgrubienie na kości.
No i zacząłem pisać najczarniejsze scenariusze. Borelioza? Możliwe - tego lata dziabnęło mnie z 30 kleszczy. Poszedłem się przebadać.
Powikłania w związku z CU? Jak najbardziej możliwe. Powikłania w związku z leczeniem infliximabem? Nie mam pojęcia.

Czy jakaś osoba miała podobne doświadczenie ze stanem zapalnym dużego stawu - kolanowego, łokciowego, barkowego? I czy zrzucać to bardziej na karb choroby per se czy raczej leczenia biologicznego?

Proszę o głosy wsparcia, gdyż się zamartwiam :)

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: opuchnięte (okropnie) kolano

Post autor: Tubisia » 25 wrz 2017, 18:44

Przede wszystkim każde obrzęki, obrzmienia etc. należy zgłosić od razu lekarzowi prowadzącemu. ŻADNE "domowe" sposoby, tylko usg stawu kolanowego i rtg mogą dopiero wykazać co się dzieje.
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

Dansa
Początkujący ✽✽
Posty: 75
Rejestracja: 30 cze 2016, 10:45
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Radomsko

Re: opuchnięte (okropnie) kolano

Post autor: Dansa » 29 wrz 2017, 18:48

U mnie reumatolog rozkłada ręce bo nie wie co zrobić (ortopeda już dawno dał za wygraną , bo mam zwyrodnienia ale twierdzi że nie mogą dawać takich objawów-do tego takiej sztywności) Kolana popuchnięte a badania w normie

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: opuchnięte (okropnie) kolano

Post autor: Tubisia » 29 wrz 2017, 19:53

Dansa to jak w artropatii IBD - większość objawów jest jak w ZZSK, ale na rtg/MRI nie pokazuje się stale stan zapalny tylko wtedy, gdy jest już naprawdę źle i po przeleczeniu znika.
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”