Zatrzymanie moczu

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mamoru021
Debiutant ✽
Posty: 3
Rejestracja: 27 mar 2017, 21:48
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice

Zatrzymanie moczu

Post autor: Mamoru021 » 19 sie 2017, 13:56

Witam, od 2 sierpnia dostałem zaostrzenia wrzodziejącego zapalenia jelita grubego. lekarka dołączyła mi 3 razy dziennie po 2 tabletki Sulfasalazin EN Krk. Do tamtego dnia brałem jedynie 2 razy dziennie po 1 g czopka Pentasa. Kilka dni po rozpoczęciu brania tabletek pojawiły się problemy z oddawaniem moczu tzn. musiałem w to wkładać więcej wysiłku. Starałem się pić ok 2 litry wody dziennie, cały czas odczuwałem tak jak bym miał pełny pęcherz a mimo wszystko oddawanie moczu było bardzo utrudnione i była to tylko nie wielka ilość. Dodam, że cierpię również na nerwicę i problemy oddawaniem moczu miałem już nie raz (nietrzymanie moczu, utrudniony odpływ, ciągłe parcie na pęcherz (urolog stwierdził tylko jakież zwapnienia na prostacie, ale że nie mam przerostu prostaty i kazał więcej pić). Wczoraj ciągłe parcie na pęcherz zaczęło ustępować, pozostał jedynie utrudniony odpływ moczu, zauważyłem również zmniejszoną ilość moczu. Dziś wypiłem już ok 6 szklanek wody, a wysikałem najwyżej 1. Bardzo się boje, że nerki przestają pracować i nie wiem co robić. Boję się też założenia cewnika, bo wydaje mi się, że jeśli dam sobie go założyć to już więcej nie będę się potrafił wysikać bez niego. W piątek miałem robione badanie moczu, ale na wynik muszę czekać do poniedziałku. Co radzicie? Czekać do poniedziałku czy zgłosić się dziś do szpitala? Ogólnie czuję się na razie dobrze.

Eycja: Zmiana działu na odpowiedni, zgodnie z Rgulaminem Forum. Tubisia

Awatar użytkownika
Luki36
Aktywny ✽✽✽
Posty: 662
Rejestracja: 11 lip 2013, 11:32
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie

Re: Zatrzymanie moczu

Post autor: Luki36 » 21 sie 2017, 09:50

Poczekać do poniiedziałku...czyli do dzisiaj ;-)
Moim zdaniem, trochę wyolbrzymiasz wszystko. Ale życzę Ci , żeby tam wszystko wyszło ok.
Na razie, bez leków

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Zatrzymanie moczu

Post autor: Tubisia » 21 sie 2017, 10:52

Zapewne zwykły ZUM - zapalenie układu moczowego. Popić trochę piwa, wziąć coś z furaginą (bez recepty też są leki) i z żurawiną.
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

enajin
Debiutant ✽
Posty: 5
Rejestracja: 23 maja 2022, 16:05
Choroba: nie ustalono
województwo: małopolskie

Re: Zatrzymanie moczu

Post autor: enajin » 15 cze 2022, 01:45

Witam, od 2 sierpnia dostałem zaostrzenia wrzodziejącego zapalenia jelita grubego. lekarka dołączyła mi 3 razy dziennie po 2 tabletki Sulfasalazin EN Krk. Do tamtego dnia brałem jedynie 2 razy dziennie po 1 g czopka Pentasa. Kilka dni po rozpoczęciu brania tabletek pojawiły się problemy z oddawaniem moczu tzn. musiałem w to wkładać więcej wysiłku. Starałem się pić ok 2 litry wody dziennie, cały czas odczuwałem tak jak bym miał pełny pęcherz a mimo wszystko oddawanie moczu było bardzo utrudnione i była to tylko nie wielka ilość. Dodam, że cierpię również na nerwicę i problemy oddawaniem moczu miałem już nie raz (nietrzymanie moczu, utrudniony odpływ, ciągłe parcie na pęcherz (urolog stwierdził tylko jakież zwapnienia na prostacie, ale że nie mam przerostu prostaty i kazał więcej pić). Wczoraj ciągłe parcie na pęcherz zaczęło VidMate Mobdro ustępować, pozostał jedynie utrudniony odpływ moczu, zauważyłem również zmniejszoną ilość moczu. Dziś wypiłem już ok 6 szklanek wody, a wysikałem najwyżej 1. Bardzo się boje, że nerki przestają pracować i nie wiem co robić. Boję się też założenia cewnika, bo wydaje mi się, że jeśli dam sobie go założyć to już więcej nie będę się potrafił wysikać bez niego. W piątek miałem robione badanie moczu, ale na wynik muszę czekać do poniedziałku. Co radzicie? Czekać do poniedziałku czy zgłosić się dziś do szpitala? Ogólnie czuję się na razie dobrze.

I got this,...

cuhnkedrik
Debiutant ✽
Posty: 3
Rejestracja: 09 paź 2023, 04:24
Choroba: nie ustalono
województwo: łódzkie

Re: Zatrzymanie moczu

Post autor: cuhnkedrik » 09 paź 2023, 04:30

Prawdopodobną przyczyną jest zapalenie dróg moczowych lub ZUM. Zalecane jest piwo, furagina (dostępna na receptę i bez recepty) i żurawina.

Lukasz lukasz82
Debiutant ✽
Posty: 18
Rejestracja: 30 sie 2018, 21:12
Choroba: nie ustalono
województwo: wielkopolskie
miasto: Poznań

Re: Zatrzymanie moczu

Post autor: Lukasz lukasz82 » 13 paź 2023, 08:58

Zapalenie prostaty jak nic...sam walczę z tym obecnie..niestety nikt w Polsce tego leczyć nie umie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”