Miażdżący ból kolan w nocy

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: Miażdżący ból kolan w nocy

Post autor: Anette28 » 08 sty 2016, 10:18

Każda metoda na ból jest dobra jeśli przynosi zamierzony skutek. :roll:
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

karolek0303
Początkujący ✽✽
Posty: 321
Rejestracja: 17 cze 2014, 19:07
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Wieluń

Re: Miażdżący ból kolan w nocy

Post autor: karolek0303 » 21 sty 2016, 16:44

No i coż,moja Pani Doktor stwierdziła, że taki ból kolan to może być reakcja alergiczna na podłej jakości alkohol,doradziła spróbować innego. Póki co się wstrzymam ale ostrzegam innych. Nie próbujcie whisky podczas brania biologi.

Teraz potrzebuje lek przeciwzapalny na przewiane plecy,które nie rozwali mi jelita.Ktoś coś?:)
3x2 Asamax, Aza 50mg, czopki/wlewki Salofalk

Margott
Debiutant ✽
Posty: 5
Rejestracja: 05 wrz 2018, 01:54
Choroba: CU
województwo: małopolskie
miasto: Kraków

Re: Miażdżący ból kolan w nocy

Post autor: Margott » 10 kwie 2020, 16:59

Jeśli ktoś tu jeszcze zajrzy, to zostawiam opis tego jak u mnie to wygląda: miażdżący ból kolan 10/10 pojawił się przy podawaniu Imuranu, trzeba go było wycofać. Paracetamol i pyralgina to było stanowczo za mało, musieli mnie naćpać (w szpitalu) Tramalem, żebym przestała wyć z bólu i mogła stanąć na nogi (i biec do kibelka hehe)... Teraz jestem na wedolizumabie, więc biologia, ale parę dni temu ból znów się odezwał, tym razem słabszy.. wydaje mi się, że taki ból stawów to może być kwestia stosowania immunosupresji (Imuranie oraz biologiczne), chociaż równie dobrze przyczyną mogą być sterydy (w tej chwili jestem na 34mg Metypredu). Ale co dokładnie?? Lekarze niestety rozkładają ręce, radzą jedynie stosować leki przeciwbólowe i obserwować jak rozwija się sytuacja..

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3130
Rejestracja: 02 lut 2011, 16:33
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Reda

Re: Miażdżący ból kolan w nocy

Post autor: deth » 10 kwie 2020, 17:19

Tu nie ma co polegać na "wydaje mi się" pacjenta jak i lekarza. Zalecenie jest takie by leczyć chorobę jelit by dolegliwości stawów opanować. Co jeśli to nie choroba współistniejąca. Trzeba badań! Potem się można mądrzyć.
Moje kolano też nawala. Najpierw miałem przeswietlenie, potem usg. Oba badania nic nie wykazały. Dopiero rezonans. A w nim kilka nieprawidłowości i przebyte pęknięcie. Na takiej podstawie można stawiać wnioski. Choć ortopeda sugerował, że przy crohnie.. To możliwe że kolano boli..
Crohn nie ma monopolu na nasz organizm.
Może masz początki innej choroby. Autoagresywne lubią chodzić w parze!

krzysjel
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 16 sty 2019, 14:23
Choroba: nie ustalono
województwo: śląskie

Re: Miażdżący ból kolan w nocy

Post autor: krzysjel » 05 wrz 2020, 20:50

Moja wieloletnie praca przy komputerze niestety spowodowała właśnie ból kolan i szczerze mówiąc czasami ból był naprawdę nie do wytrzymania. Pomógł mi z tym problem lekarz Dominik Drapała. Serdecznie polecam Ortopeda Chrzanów.

Daria288
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 17 lip 2021, 15:16
Choroba: nie ustalono
województwo: kujawsko-pomorskie

Re: Miażdżący ból kolan w nocy

Post autor: Daria288 » 17 lip 2021, 15:18

Może to problem związanym z więzadłem krzyżowym? Poczytaj sobie o ACL kolana, może nakieruje Cię to na właściwą drogę ropozonania.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”