Ból jelit podczas sikania

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
palula88
Początkujący ✽✽
Posty: 278
Rejestracja: 18 gru 2013, 13:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: małopolskie

Ból jelit podczas sikania

Post autor: palula88 » 06 cze 2015, 20:13

Jak sikam to bola mnie jelita. Nie zawsze ale zauwazylam to juz jakis czas temu. To nie zapalenie pecherza. Mam zaostrzenie choroby i chcialam sie dowiedziec czy ktos z was tez ma takie bole. Tak samo bolesny wzdety brzuch (jelita) ktory boli nawet przy ruszeniu noga bulgotanie,gazy, ktore przynosza chwilowa ulge. Raz bole sa nawet do przezycia a raz wlasnie takie jak opisuje.. Moje zaostrzenie glownie opiera sie na bolach, nie ma krwi, biegunek ale te bole potrafia wykonczyc...

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Ból jelit podczas sikania

Post autor: obyty.z.cu » 06 cze 2015, 20:21

Pewnie trzeba by do lekarza i Cipronex...
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
palula88
Początkujący ✽✽
Posty: 278
Rejestracja: 18 gru 2013, 13:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: małopolskie

Re: Ból jelit podczas sikania

Post autor: palula88 » 06 cze 2015, 20:38

Juz kiedys wspominalam o tym lekarzowi i powiedzial ze widoczne jest to jakos powiazane z jelitami..
Imuran 100mg

Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Ból jelit podczas sikania

Post autor: Jacekx » 07 cze 2015, 14:07

Tak zdarzało mi się , że przy wypróżnianiu pęcherza pobolewały jelita jak i w drugą stronę jak bolały jelita przy wypróżnianiu to oddawałem mocz.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3130
Rejestracja: 02 lut 2011, 16:33
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Reda

Re: Ból jelit podczas sikania

Post autor: deth » 07 cze 2015, 18:39

jakos
mógłby to rozwinąć. "Jakoś" ani nie likwiduje bólu ani nie uspokaja.
Choć pamiętam zaostrzenie, w ktorym nawet schodzenie z krawężnika sprawiało ból...

Awatar użytkownika
palula88
Początkujący ✽✽
Posty: 278
Rejestracja: 18 gru 2013, 13:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: małopolskie

Re: Ból jelit podczas sikania

Post autor: palula88 » 07 cze 2015, 20:51

deth cos o tym wiem teraz... bywaja dni kiedy boli nawet przy zmianie pozycji z boku na bok hah.
Co do lekarza to wlasnie taki on jest ale niestety jedyny w miare ok u mnie w miescie.. chociaz zauwazam ze ostatnio w ogole mi nie pomaga :smutny: kontakt z nim tez zerowy w razie "w"...

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3130
Rejestracja: 02 lut 2011, 16:33
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Reda

Re: Ból jelit podczas sikania

Post autor: deth » 07 cze 2015, 20:59

nie wiem jaka będzie Twoja droga. Po moim tamtym zaostrzeniu, sterydy wyprowadziły mnie na prostą.

Pewnie nie dysponujesz teraz nadmiarem sił, ale może warto zaciągnąć kredyt w swoim organiźmie, na wysiłek typu konsultacja u jeszcze kogoś. Co dwie głowy to nie jedna...

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Ból jelit podczas sikania

Post autor: obyty.z.cu » 07 cze 2015, 21:32

deth pisze: na wysiłek typu konsultacja u jeszcze kogoś. Co dwie głowy to nie jedna...
palula88 pisze:lekarza to wlasnie taki on jest ale niestety jedyny w miare ok u mnie w miescie.. chociaz zauwazam ze ostatnio w ogole mi nie pomaga kontakt z nim tez zerowy w razie "w"...
czyli bardzo racjonalne jest poszukanie gdzieś w okolicy innej poradni gastro... na NFZ z dobrym lekarzem.Nikt nie mówi że masz rezygnować ze starego,ale jak radzi deth, konsultować z innym.
Ja tak mam,2 dobrych gastroenterologów.I tak terminy na NFZ są długie,czyli uważam że to dobre rozwiązanie.
Swoją drogą ,na ostatniej wizycie u gastro,on sam mi proponował abym sie jeszcze zapisał do Poradni przyszpitalnej (wiadomo,oddział gastro czyli możliwość badań ),a i jeszcze dopisać się do ..ale to inna historia.
My z zdiagnozowanymi chorobami przewlekłymi potrzebujemy przecież konsultacji,żaden lekarz nie jest nieomylny i wszystko wiedzący.
Nas nie stać na błędy.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3130
Rejestracja: 02 lut 2011, 16:33
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Reda

Re: Ból jelit podczas sikania

Post autor: deth » 07 cze 2015, 21:36

Nas nie stać na błędy.
bo koszty ich, sami ponosimy.

i o dziwo. i mniej mamy sił, tymbardziej trza się nalatać

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: Ból jelit podczas sikania

Post autor: Anette28 » 07 cze 2015, 23:36

palula88 pisze:Moje zaostrzenie glownie opiera sie na bolach, nie ma krwi, biegunek ale te bole potrafia wykonczyc...
no wreszcie trafiłam na osobę, która nie ma biegunek- ja tak samo przechodzę zaostrzenie, mało tego wyniki krwi mam super- także trudne z nas przypadki :roll:
Bóle są straszne wiem coś na ten temat w tej sytuacji dobrze jest za dużo nie poruszać, zostać na płynnej diecie-w moim przypadku czasami pomagało
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

ArSo1981
Debiutant ✽
Posty: 10
Rejestracja: 20 paź 2013, 13:46
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Ból jelit podczas sikania

Post autor: ArSo1981 » 24 mar 2016, 23:32

Też mi się zdarza mieć tego typu ból ale na szczęście bardzo rzadko. W 90% przypadków w nocy.

Wiolanowa
Początkujący ✽✽
Posty: 152
Rejestracja: 02 gru 2015, 18:26
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Ból jelit podczas sikania

Post autor: Wiolanowa » 27 wrz 2016, 14:02

Ja mam podobnie. Czasem bolą jelita przy siusianiu. Do tego dość dziwna rzecz i póki co nikt mi inie potrafi wyjaśnić dlaczego przy zaostrzeniu mam krew w moczu i erytrocyty( również wyługowane).

Kamila
Początkujący ✽✽
Posty: 197
Rejestracja: 30 paź 2014, 17:48
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Dundee

Re: Ból jelit podczas sikania

Post autor: Kamila » 09 sie 2017, 19:11

To niestety może być pęcherz. Do zaostrzenia zespołu bolesnego pęcherza miałam takie umiarkowane objawy jak ty. Umiarkowane objawy trwały kilka lat. Do tego dochodził jeszcze trochę bolący seks. Na szczęście jestem już zdiagnozowana, ale od roku próbuję dostosować odpowiednie leczenie, bo albo leki nie działają, albo robią ze mnie zombie, albo zwyczajnie powodują duże biegunki. Nie życzę nikomu tej choroby, bo nie bez przyczyny ma w nazwie "bolesne". Były takie chwile, że przez kilka godzin miałam bóle podobne do tych porodowych. Jednakże lekarz mi powiedział, że są to choroby ze sobą powiązane ( CD z ZBP ).

icotynato
Debiutant ✽
Posty: 7
Rejestracja: 28 mar 2016, 18:13
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Włocławek

Re: Ból jelit podczas sikania

Post autor: icotynato » 12 sie 2017, 23:51

mam to samo, jedynie rano gdy mam dużo moczu do wysikania. bol pojawia sie tylko gdy stoje i jest zlokalizowany w podbrzuszu :)

Kamila
Początkujący ✽✽
Posty: 197
Rejestracja: 30 paź 2014, 17:48
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Dundee

Re: Ból jelit podczas sikania

Post autor: Kamila » 07 lut 2018, 12:24

W moim przypadku ból jest większy gdy pęcherz jest pusty. Jak zdarzy mi się za mało wody wypić wtedy czuję nieprzyjemne pieczenie. Udało się w końcu ustawić leczenie, biorę Betmiga 50mg. Nie drażni mocno jelit a na codzień zapominam, że mam chory pęcherz. Czasem zdarzy mi się zapomnieć tabletki, wtedy na drugi dzień zaczynam odczuwać dolegliwości. (Mały update w razie gdyby ktoś szukał informacji)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”