Bóle ramion i pleców.

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
miszmasz88
Debiutant ✽
Posty: 10
Rejestracja: 13 lut 2015, 21:26
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Gradowice

Bóle ramion i pleców.

Post autor: miszmasz88 » 13 lut 2015, 21:58

Witam jestem nowy na forum. Mam pewne pytanie, czy ktoś poradzi mi coś na bóle ramion i pleców, szczególnie te pierwsze dają mi się w znaki.

Anonymous_13ece955

Re: Bóle ramion i pleców.

Post autor: Anonymous_13ece955 » 13 lut 2015, 22:07

miszmasz88, witaj :roll:

a jakaś diagnostyka w tym kierunku była? rtg, usg, rezonans, konsultacja ortopedyczna/reumatologiczna?

od kiedy masz te bóle? gdzie dokładnie zlokalizowane?

Awatar użytkownika
alate
Moderator
Posty: 862
Rejestracja: 23 wrz 2014, 18:28
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Starachowice

Re: Bóle ramion i pleców.

Post autor: alate » 14 lut 2015, 12:37

miszmasz88, witaj wśród swoich :roll:
od kiedy masz te bóle ? a podwyższonej temperatury nie masz ?
czym jesteś leczony w kierunku CD?
to może być też nietolerancja lekowa, miałam takie bóle po 5-ASA
Crohn ? Z tym da się żyć !

Awatar użytkownika
alex0101
Początkujący ✽✽
Posty: 281
Rejestracja: 18 maja 2014, 23:33
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Bóle ramion i pleców.

Post autor: alex0101 » 14 lut 2015, 22:21

Ja miałam i mam teraz to różnie z tym nasileniem. Można powiedzieć, że każdego dnia boli coś innego. Raz stawy łokciowe, raz nadgarstki, a znowu kolejnego dnia kolana odmawiają współpracy. I plecy oczywiście również. Osobiście pomaga mi bardzo ciepła, wręcz parująca kąpiel. Poza tym smarowanie się Voltarenem.

miszmasz88
Debiutant ✽
Posty: 10
Rejestracja: 13 lut 2015, 21:26
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Gradowice

Re: Bóle ramion i pleców.

Post autor: miszmasz88 » 16 lut 2015, 18:37

Bole te mam od dawna. Nasiliły się one od trzech tygodni, żadnych badań w kierunku stawów, usg nie mialem robionych. Stan podgorączkowy raz mam a raz nie, różnie z tym bywa. Wyniki badań z 20 stycznia crp 10,4 podwyższone mcc i mchc czy jakos tam , amylaza 202 przy normie do 102, żelazo 44 a w październiku było jeszcze 110. Obecni biorę asamax 3*2 tabletki i tardyferon 1 tabletkę. A wiem ze to temat na innego posta ale czy ktoś też
ma cos takiego jak kropki , kreski latające przed oczami.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Bóle ramion i pleców.

Post autor: obyty.z.cu » 16 lut 2015, 18:43

miszmasz88 pisze: ale czy ktoś też
ma cos takiego jak kropki , kreski latające przed oczami.
albo gorączka,osłabienie, itd...ale to też może być sprawa dla okulisty.
U mnie jest problem z ciśnieniem w oczach,mam jaskrę i zaćmę -zresztą po sterydowe skutki uboczne.
Lepiej żeby to ocenił specjalista - okulista.Jeśli nie przejdzie,to pomyśl i o tym.
Bóle i oczy mogą być oznaką nadchodzącego zaostrzenia,czasem takie oznaki są wcześniej...
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Dżordż
Aktywny ✽✽✽
Posty: 635
Rejestracja: 09 lut 2011, 18:54
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: lubelskie
Lokalizacja: lubelskie

Re: Bóle ramion i pleców.

Post autor: Dżordż » 16 lut 2015, 19:33

miszmasz88 pisze:ale czy ktoś też
ma cos takiego jak kropki , kreski latające przed oczami.
Ja mam ale to są mroczki mniej więcej od tego czasu jak Crohna złapałem a może chorobe Johnego

miszmasz88
Debiutant ✽
Posty: 10
Rejestracja: 13 lut 2015, 21:26
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Gradowice

Re: Bóle ramion i pleców.

Post autor: miszmasz88 » 16 lut 2015, 21:38

Bylem u okulisty, z oczami wszystko w porządku. A dodam jeszcze , że zrobiłem badanie na elektrolity i magnez 1,5 przy 1,4 minimalnej , tylko nie wiem czy to może mieć jakiś związek z tymi "mroczkami".

Awatar użytkownika
alate
Moderator
Posty: 862
Rejestracja: 23 wrz 2014, 18:28
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Starachowice

Re: Bóle ramion i pleców.

Post autor: alate » 16 lut 2015, 23:34

a jak hemoglobina ? Obniżony poziom żelaza może wskazywać na anemię, a przy niej są czasami taki właśnie "mroczki" w oczach
crp masz, jak na Crohnowca, niskie, więc raczej stany zapalne stawów należałoby wykluczyć, przy nich zawsze crp wariuje, ale na 100 % może to tylko lekarz potwierdzić, reumatolog czy ortopeda

słuchaj, a jak u Ciebie z emocjami ostatnio ? Może jesteś zestresowany, przezywasz jakis problem ?
Czytałam, że zestresowany człowiek napina podczas snu mimowolnie mięśnie karku, następstwem tego jest właśnie ból w górnym odcinku pleców, w ciągu dnia
potwierdzam
Crohn ? Z tym da się żyć !

miszmasz88
Debiutant ✽
Posty: 10
Rejestracja: 13 lut 2015, 21:26
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Gradowice

Re: Bóle ramion i pleców.

Post autor: miszmasz88 » 19 lut 2015, 20:47

Witam wszystkich i dziękuje za wskazówki i rady , nie mogłem wcześniej się odezwać bo miałem problemy z dostępem do internetu. a więc hemoglobin mam 14,1 wynik taki był z 7 stycznia a tak pro to z 1,5 roku temu patrząc na wyniki miałem 13,3 a wtedy tych mroczków nie było wcale. Dodam że często po wysiłku czuję zmęczenie oczu.
Dzisiaj akurat miałem wolne od pracy i od razu lepiej z ramionami. Nie wiem czy to taki urok ale miewam też takie punktowe bóle w plecach . A może ktoś polecił by jakieś ćwiczenia wzmacniające na kręgosłup i pomagające w takich bólach.

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Posty: 2134
Rejestracja: 30 lis 2014, 13:44
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Głogów Młp/Rzeszów
Kontakt:

Re: Bóle ramion i pleców.

Post autor: chrzanovy » 20 lut 2015, 00:23

miszmasz88, masaż u refleksologa, byłem już 4 razy na plecy i ramiona, genialne, takie rozluznienie ze szok ulga na potęge
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

miszmasz88
Debiutant ✽
Posty: 10
Rejestracja: 13 lut 2015, 21:26
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Gradowice

Re: Bóle ramion i pleców.

Post autor: miszmasz88 » 26 mar 2015, 17:21

Witam wczoraj odebrałem wyniki crp mam 17,8 żelazo 34 reszta w normie. Mam pytanie czy asamax powoduje obniżenie żelaza. Odkąd zacząłem go brać to żelazo mi spada.
Chciałem napisać że caly czas w dzień praktycznie latają mi takie kreski i kółka przed oczami , na paznokciach powychodziły mi takie białe prążki, często mam też zawroty głowy i uczucie osłabienia.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Bóle ramion i pleców.

Post autor: Mamcia » 26 mar 2015, 20:05

Asamax nie powoduje spadku poziomu żelaza, natomiast CD może prowadzić do anemii z jego niedoboru. w jakiej części jelita masz zmiany i czy asamax to jedyny lek, który przyjmujesz. Mroczki nie śa objawem normalnym - może powinien cię obejrzeć dobry okulista, który ma pojęcie o powikłaniach ocznych CD.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

miszmasz88
Debiutant ✽
Posty: 10
Rejestracja: 13 lut 2015, 21:26
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Gradowice

Re: Bóle ramion i pleców.

Post autor: miszmasz88 » 26 mar 2015, 22:18

W okrężnicy były w 2011r stwierdzone przy rezonansie od tego czasu żadnych badań kolonoskopi ani rezonansu nie miałem robionych. U okulisty byłem w listopadzie żadnych zmian w dnie oka ,wzrok idealny.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Bóle ramion i pleców.

Post autor: Mamcia » 27 mar 2015, 20:38

Jeśłi żelazos spadło od czasu brania asamaxu to co brałeś wcześniej?? Nic? Czyli byłeś w remisji przez 4 lata? w związku z tym dlaczego zapisano AsamaX? na jakiej podstawie stwierdzono nawrót choroby?
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”