Bóle stawów

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ

Czy bed?c chorym na nzj odczuwasz bóle stawów?

Tak.
223
85%
Nie.
33
13%
Nie wiem.
7
3%
 
Liczba głosów: 263

Awatar użytkownika
Darkness
Debiutant ✽
Posty: 43
Rejestracja: 28 paź 2018, 13:38
Choroba: CU
województwo: podkarpackie

Re: Bóle stawów

Post autor: Darkness » 15 mar 2019, 18:07

Dzięki Noelia. Bardziej zastanawialo mnie, bo kiedyś tutaj wyczytałem, że ból stawów związany jest z choroba jelit w fazie aktywnej. U mnie to jest inaczej... Jelita juz od ponad pol roku sie uspokoiły a kolana sie odzywają.

lukasz_wroclaw
Debiutant ✽
Posty: 6
Rejestracja: 09 mar 2019, 18:50
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie
miasto: Wrocław

Re: Bóle stawów

Post autor: lukasz_wroclaw » 16 mar 2019, 14:10

Ja każdorazowo odczuwam ból stawów przy przyjmowaniu dużych dawek sterydów, szczególnie jest to u mnie zauważalne przy sterydach podawanych dożylnie. Odczuwam bóle w stawach palców u rąk, kolan i w kostkach. Zawsze mnie to zastanawiało, bo Encorton, który przyjmowałem podaje się również w leczeniu zapalenia stawów.

Awatar użytkownika
kaskaaa1502
Aktywny ✽✽✽
Posty: 622
Rejestracja: 13 maja 2014, 19:50
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Bóle stawów

Post autor: kaskaaa1502 » 14 kwie 2019, 13:05

o ile na początku choroby stawy faktycznie odzywały się kiedy w jelitach było gorzej, tak teraz nie ma to znaczenia. Bóle i zapalenie stawów łapie bez względy na wszystko, bez względu na przyjmowane leki, bez względu na pogode. Czasami bolą koszmarnie
A jak się przewrócę, to się podniosę. A jak się nie podniosę to sobie poleżę i ...uj :P

mari
Początkujący ✽✽
Posty: 238
Rejestracja: 23 gru 2017, 22:52
Choroba: CU
województwo: małopolskie
miasto: kraków

Re: Bóle stawów

Post autor: mari » 01 gru 2021, 19:52

Tak intensywnych bóli stawów nie miałam,ale po paru latach choroby kiedy CU było aktywne to stawy bolały, zmieniono mi asamax na sulfazalazyna i jest ok ale wszyscy wiemy ze przy NZJ każdy reaguje indywidualnie ,może konsultacja u reumatologa ?

Awatar użytkownika
Brawurka
Doświadczony ❃
Posty: 1085
Rejestracja: 16 kwie 2014, 20:16
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Żuławy

Re: Bóle stawów

Post autor: Brawurka » 17 gru 2021, 19:19

Też miewałam bóle, było to zwyrodnienie. Zaczęło się nasilać i bolały mnie palce u dłoni i i wszystko po spacerach dłuższych, nadgarstki. Zrobili mi z krwi antyhen HLA-B27 i wyszedł dodatni. Leżałam na Reumatologi, miałam badania i niestety zesztywniające zapalenie kręgosłupa i kostek mniejszy, w tym zanik kostek w palcach u dłoni. Pracując przy biurku myślałam, że umrę. Teraz pracuję zdalnie i w pozycji prawie leżącej i dopiero dobrze się czuję.
15.12.2013 Usunięcie jelita grubego + j-pouch
16.03.2014 Zamknięcie stomii



Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”