Bóle stawów

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ

Czy bed?c chorym na nzj odczuwasz bóle stawów?

Tak.
223
85%
Nie.
33
13%
Nie wiem.
7
3%
 
Liczba głosów: 263

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Posty: 5135
Rejestracja: 29 kwie 2009, 12:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Bóle stawów

Post autor: Natuśka » 17 lut 2011, 09:23

zielo pisze:ale jak z tym walczyc i szybko wrocic do normalnosci tj wyprostowane postawy i bezbolesnego chodzenia :?: ?
Przede wszystkim staraj się prostować, bo jeśli przyzwyczaisz się do takiej postawy, to będzie ciężko wrócić do postawy prostej.
:smile:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
kiara
Początkujący ✽✽
Posty: 58
Rejestracja: 02 lis 2010, 08:34
Choroba: CD
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Bóle stawów

Post autor: kiara » 17 lut 2011, 16:54

Zielo myślę,że Natuśka ma rację.Niestety ażeby powrócić do formy musisz mieć sporo samozaparcia,ale co nas nie zabije to wzmocni..........Jesteś z Bydgoszczy tak jak ja w jakim szpitalu się leczysz i u kogo?Pozdrawiam
Chcę być kropelką rosy,która w dni suszy zwilży choćby jedno źdźbło zdeptanej trawy...

zielo
Debiutant ✽
Posty: 22
Rejestracja: 26 gru 2009, 20:32
Choroba: CD
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Bóle stawów

Post autor: zielo » 18 lut 2011, 11:05

Zgadza sie jestem z Bydgoszczy. Lecze sie w klinice gastroenter... w szpitalu im. Biziela. Moim lekarzem prowadzacym jest dr Brymora, ale dodatkowo zaczalem sie konsultować u prof. Macieja Świątkowskiego. Operował mnie dr Banaszkiewicz.
Walcze, walcze ale jest ciezko. Bol straszny. Z dnia na dzien po troszku lepiej, ale tepo mozolne. Przy wzroscie 187cm waze 64kg a bylo gorzej.

Awatar użytkownika
kiara
Początkujący ✽✽
Posty: 58
Rejestracja: 02 lis 2010, 08:34
Choroba: CD
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Bóle stawów

Post autor: kiara » 18 lut 2011, 11:22

Ja leczę się w szpitalu wojskowym od 5 lat.Na szczęście nie musiałam być narażona na żadne operace,lecz wim co to ból,załamanie.Bywało i tak,że przy wzroście 158cm ważyłam 35 kg,potrafiłam tygodniami leżeć w bólach nie mając kontaktu z otaczającym światem,totalna deprecha.....jeżeli kiedykolwiek będziesz miał ochotę porozmawiać to służę swoją osobą moje gg28982032.Pozdrawiam
Chcę być kropelką rosy,która w dni suszy zwilży choćby jedno źdźbło zdeptanej trawy...

lila
Początkujący ✽✽
Posty: 213
Rejestracja: 02 mar 2005, 09:39
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: warszawa

Re: Bóle stawów

Post autor: lila » 07 mar 2011, 02:05

Ja ostatnio moglabym policzyc wszystkie swoje kosci :smutny:
Wszyscy maja bloga....mam i ja www.matkawariatka.blogspot.pl

Mercaptopurinum 75mg, metypred 32mg, salofalk 500mg 2x3, wapno

Co mnie nie zabije to mnie wzmocni...

Awatar użytkownika
vvanka
Debiutant ✽
Posty: 38
Rejestracja: 20 lut 2011, 19:33
Choroba: IBS
województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Bóle stawów

Post autor: vvanka » 07 mar 2011, 15:09

dziewczyny ja na bóle stawów dostałam 'Aglan'. Codziennie 1 tabletke na wieczór i od 2 tyg nic nie boli, a tabletki skończyłam brać już 7 dni temu. Zobaczymy jak długo to potrwa, ale możecie zasugerować lekarzowi coś. Jest on na recepte. Pozdrawiam

kubus_puchatek9
Debiutant ✽
Posty: 6
Rejestracja: 03 lut 2011, 18:24
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: pl

stawy - proszę o wypowiedź osoby z tym problem

Post autor: kubus_puchatek9 » 21 mar 2011, 18:02

Witajcie.

Choruje na Cohna 5 lat. Poza biegunkami i czasami krwią w kale nigdy nie miałem żadnych innych objawów tej choroby.

Ale ostatnio, od około 6 tygodni zacząłem mieć problemy ze stawami. Po przebyciu w styczniu grypy i dwóch antybiotykach i półtoramiesięcznej przerwie poszedłem jak zwykle na sale pograć w kosza. Na drugi dzień spuchła mi kostka i bolało ścięgno Achillesa w prawej nodze (bez przyczyny). Po trzech dniach zaczęły się komplikacje. Najpierw spuchła druga kostka. Potem jeszcze kolano i bolą mnie też barki i jeden nadgarstek, który wczoraj bez żadnej przyczyny spuchł mi w oczach – dosłownie. I tak jest na zmianę do dzisiaj. Na zmianę bolą mnie codziennie inne rzeczy z wyżej wymienionych. I na przykład rano boli a wieczorem nie, albo na odwrót.

I tu pytanie do was: czy wasze problemy ze stawami też zaczęły się NAGLE i bardzo ostro, czy stopniowo bolały was kolejne stawy? Dodam że przez pół dnia mam 37stC jak pochodzę i się poruszam. Czasami bolą mnie też mięśnie nad kolanem, pod kolanem lub łydka – więc to nie tylko stawy. A gdy bolały mnie stopy to było straszne, bolały mnie róże części stóp – bez żadnej przyczyny. Jakby ktoś wbijał mi igły w różne części ciała. Ból jest silny. Np: ide do kina jest ok, obejrzałem film, wstaje a tu potworny ból w środku stopy – bez przyczyny, jakby pękła jakaś kość w środku Tak samo nadgarstek. Wczoraj cały dzień było ok., aż tu nagle bez powodu spuchł.

Czy wy też tak macie?

Pytam bo jest jeszcze opcja, że to nie od Cohna tylko powikłanie po dwóch antybiotykach. Głupio zrobiłem, bo zamiast odpocząć po antybiotykach poszedłem od razu na sale, po trzech dniach. I od tego nagle się to wszystko zaczęło.

Lekarz rodzinny wysłał mnie do reumatologa, a ten jak usłyszał o jelitach, to od razu stwierdził że to od jelit i przepisał NLPZ od których oczywiście pojawiła się krew w kale. W sobotę byłem u swojego gastrologa i powiedział aby odstawić NLPZ. Jutro idę do laryngologa bo boli mnie gardło.

Wydaje mi się że to nie od jelit.

Napiszcie czy wasze problemy ze stawami ujawniały się stopniowo, czy zaczęły się nagle bez powodu jak u mnie.

Łukasz

scaliłam z powyższym tematem
Ostatnio zmieniony 21 mar 2011, 18:58 przez kubus_puchatek9, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Posty: 5135
Rejestracja: 29 kwie 2009, 12:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Bóle stawów

Post autor: Natuśka » 21 mar 2011, 19:01

Podsyłam linki do tematów pokrewnych:

viewtopic.php?t=10571
viewtopic.php?t=163
viewtopic.php?t=4700
viewtopic.php?t=1554
viewtopic.php?t=940
viewtopic.php?t=6182
viewtopic.php?t=1456

Z pewnością będą przydatne :smile:

A jeśli chodzi o mnie to stawy krzyżowo-biodrowe czuję cały czas i nic mi nie chce za bardzo pomóc. Teraz chodzę na zabiegi fizjo., :smile: ale i tak boli, a miało ulżyć. ;/ Czasem mam tak, że wszystko OK, a w pewnej chwili puchnie mi cała dłoń, palec, nadgarstek albo łokieć :neutral: Zazwyczaj pomęczy z 2-3 dni i wraca do normy. Niekiedy po jednym dniu już nie czuję, że coś mi dolegało.... :roll:

PS. Natalka- staram się :razz:
Ostatnio zmieniony 21 mar 2011, 19:10 przez Natuśka, łącznie zmieniany 3 razy.
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Bóle stawów

Post autor: Natalka » 21 mar 2011, 19:02

dzięki Natuśka :]
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
kolo85
Debiutant ✽
Posty: 26
Rejestracja: 11 maja 2011, 12:34
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: KrK

Re: Bóle stawów

Post autor: kolo85 » 26 maja 2011, 05:39

Właśnie się przebudziłem i poczułem nieprzyjemny ból w lewej nodze. Tuż ponad kostką, jakby dolna część łydki. Boli nawet jak nie ruszam i tak się zastanawiam czy to nadwyrężony mięsień czy bolą stawy i tak promieniuje na łydkę...
Będzie dobrze...bo musi być :-)

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Bóle stawów

Post autor: obyty.z.cu » 26 maja 2011, 14:45

kolo85 pisze:poczułem nieprzyjemny ból w lewej nodze. Tuż ponad kostką, jakby dolna część łydki.
a moze brak potasu i magnezu ?
Takie poranne bóle mogą o tym świadczyć.
Spróbuj brać asparagin .
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
kolo85
Debiutant ✽
Posty: 26
Rejestracja: 11 maja 2011, 12:34
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: KrK

Re: Bóle stawów

Post autor: kolo85 » 26 maja 2011, 15:59

Dziękuję za radę. Prawdopodobnie jednak to zwykły ból mięśni po ćwiczeniach.
Posmarowałem maścią i przeszło :-)
Gdyby jednak to się powtarzało to skorzystam z porady.
Jeszcze raz dzięki :)
Będzie dobrze...bo musi być :-)

Awatar użytkownika
kolo85
Debiutant ✽
Posty: 26
Rejestracja: 11 maja 2011, 12:34
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: KrK

Re: Bóle stawów

Post autor: kolo85 » 26 maja 2011, 21:02

Biorę Metypred od jakiś 2 tygodni. Być może to od tego.
W każdym razie ból był dosyć mocny i wolałbym go więcej nie doświadczać.
Zobaczymy co będzie :-)
Będzie dobrze...bo musi być :-)

Agula84
Aktywny ✽✽✽
Posty: 873
Rejestracja: 20 lip 2010, 21:59
Choroba: IBS
województwo: małopolskie
Lokalizacja: małopolska

Re: Bóle stawów

Post autor: Agula84 » 30 maja 2011, 21:03

przeczytalam prawie caly watek, ale mam pytanie potwierdzajace, utwierdzajace, sama nie wiem w sumie.
Mam ibsa, jak widac w opisie, staram sie w niego wierzyc, ale miewam watpliwosci, albowiem np teraz czuje swoje kosci- nie ze mnie bola stawy, ale stawy tez czuje- porpstu czuje to kolano to nadgarstek to palucha to lydke to posladek cos jakby po mnie lazilo, takie CZUCIE w sumie nie bol, ale lazi po mnie wszedzie. Zdrowy czlowiek tak specjalnei nie czuje swojego ciala, a ja czuje te koncowki...
JA rozumieim, że pod pojeciem BOLUi nie rozumiecie takiego CZUCIA własnie, prawda???
Agula 84 :)

Awatar użytkownika
Alutka86
Doświadczony ❃
Posty: 1576
Rejestracja: 08 lip 2010, 09:46
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Bóle stawów

Post autor: Alutka86 » 30 maja 2011, 21:52

No ja tak nieraz mam.
Zrobiłam tabelkę z dolegliwościami dla gastrologów która systematycznie wypełniam.
I to jest moja skala dolegliwości stawowych:
Bóle stawów
1 Nie boli, ale czuję stawy
2 Pobolewają
3 Bolą
4 Da się jeszcze wytrzymać
5 Nie dają zasnąć, budzą w nocy. Ciężko wytrzymać.
Nie marnuj uśmiechu dla siebie samego!!!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”