Bóle stawów

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ

Czy bed?c chorym na nzj odczuwasz bóle stawów?

Tak.
223
85%
Nie.
33
13%
Nie wiem.
7
3%
 
Liczba głosów: 263

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Bóle stawów

Post autor: Natalka » 30 maja 2011, 23:31

Agula84 pisze: takie CZUCIE w sumie nie bol, ale lazi po mnie wszedzie
to może też być na tle psychicznym :neutral:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Agula84
Aktywny ✽✽✽
Posty: 873
Rejestracja: 20 lip 2010, 21:59
Choroba: IBS
województwo: małopolskie
Lokalizacja: małopolska

Re: Bóle stawów

Post autor: Agula84 » 31 maja 2011, 20:10

Natalka, może właśnie jest, chociaz lekarka rodzinna pełna różnych pomysłów powiedziala ze samo łażenie po kościach to jeszcze nie jest objaw choroby, mówi, że może od pogody, nie wydawała się przerażona chociaz moich pomysłów przerabiała już mnóstwo. JAk jej po histopacie powiedziałam, że mam CD to dopiero była zdziwiona. Pozyjemy zobaczymy. Kazała obserwować- to troche tak w sumie jak
" a doktora chora słucha- mam być sucha, będę sucha!!! suszyła się żaba suszyła, aż wyschła tak, że po troszku została z niej garstka proszku... a doktor drapie się w ucho, nie uszło jej to na sucho..." :) Czas pokaże.
Agula 84 :)

marcin820201
Początkujący ✽✽
Posty: 416
Rejestracja: 19 mar 2011, 14:13
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.
Kontakt:

Re: Bóle stawów

Post autor: marcin820201 » 07 cze 2011, 11:32

Dla wszystkich których ostro "połamało" i którym zmienili mesalazynę jako podstawowe leczenie na sulfasalazynę przypominam o cierpliwości: w ulotce leku jest napisane, że początek pozytywnego oddziaływania na stawy rozpoczyna się pomiędzy 6-10 tygodniem regularnego przyjmowania leku :)
Salofalk 3x1g, Multivitamina High Potency, Witamina D3 7000IU, Omega 3 - 3 g, LDN 4.5 mg, lipolic acid 600 mg, probiotyk. momentami melatonina 1-5 mg.

Jednej rzeczy nauczyłem się w moim długim życiu: że cała nasza nauka w konfrontacji z rzeczywistością wydaje się prymitywna i dziecinna - a jednak jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy. (Albert Einstein)

Z czasem zrozumiesz, że 3 rzeczy się liczą: zdrowie, miłość i.... (Obyty z CU)

Awatar użytkownika
Doris
Początkujący ✽✽
Posty: 253
Rejestracja: 27 lip 2004, 18:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznan

Re: Bóle stawów

Post autor: Doris » 07 maja 2012, 16:07

witam choruje na CD od ok 7 lat ale nie mialam nigdy wiekszych problemow ze stawami az do teraz. w lutym zakonczylam leczenie biologiczne i nagle teraz zaczely mi dokuczac stawy. zaczelo sie od barku i codziennie dolaczal sie kolejny staw.....teraz odczuwam wszystko najbardziej kolana i nagdarstki...... :( masakra modle sie zeby bol ustapil bo pracuje "rekoma" i kazdy ruch to ogromny bol :(
Crohn

Awatar użytkownika
Raoul_Duke
Początkujący ✽✽
Posty: 163
Rejestracja: 26 lut 2012, 02:29
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Bóle stawów

Post autor: Raoul_Duke » 07 maja 2012, 21:22

Mnie stawy bolą po sterydach. Wszystkie stawy. Najbardziej w nogach (kostka) i nadgarstkach. Jakaś masakra to jest. A sterydy biorę dopiero miesiąc :cry:
Tak samo chłodno spójrz
Na życie i na śmierć
Nie wstrzymuj konia, jedź!

Awatar użytkownika
Krzysztof Ł
Początkujący ✽✽
Posty: 127
Rejestracja: 12 lut 2012, 18:59
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź

o kurczaczki

Post autor: Krzysztof Ł » 28 cze 2012, 20:34

zagłosowałem mimo że mam CU a nie NZJ :( :(

[ Dodano: 28-06-2012 ]
Raoul_Duke pisze:Mnie stawy bolą po sterydach. Wszystkie stawy. Najbardziej w nogach (kostka) i nadgarstkach. Jakaś masakra to jest. A sterydy biorę dopiero miesiąc :cry:
Uważaj ze sterydami w większych dawkach.
Jedz kartofelki albo potas w tabletce jak bolą mięśnie. Na stawy recepty nie mam.

Elsi
Debiutant ✽
Posty: 9
Rejestracja: 13 gru 2006, 23:03
Choroba: CU
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Re: Bóle stawów

Post autor: Elsi » 02 lip 2012, 00:30

Witajcie,
mam pytanie do osób, które przyjmowały sterydy przez dłużyszy okres, a później odstawiły - czy doświadczyliście może (już po odstawieniu sterydów) bólów stawów? Wyszedłem ze sterydów około 4 tygodnie temu (zażywałemje około 7 miesięcy) i od tego czasu zacząłem odczuwać bóle stawów - wszystkich, małych i dużych, bez różnicy. Ból pojawia się podczas używania stawu, jak i w "stanie spoczynku" Poza bólem odczuwam też bóle mięśni i ogólnie czuję się "zesztywniały". Coś mi się kołacze po głowie, że kiedyś czytałem, że takie bóle mogą być skutkiem zakończonej sterydoterapii. Czy ktoś z Was miał kiedykolwiek podobne dolegliwości?

Awatar użytkownika
Ala57
Aktywny ✽✽✽
Posty: 873
Rejestracja: 05 lis 2010, 20:19
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Koszalin

Re: Bóle stawów

Post autor: Ala57 » 02 lip 2012, 08:49

Elsi, no niestety właśnie tego doświadczam.Po 3,5 roku sterydoterapii od 21maja nie biorę(ale brzmi).Mam wrażenie ,że tak czują się bardzo starzy ludzie.Ból jest tak dokuczliwy,że nie mogę wejść do wanny,kiedy zdarzylo mi sie usiąść na podłodze wstanie z niej stanowiło wręcz cyrkowy popis.Schylenie się po coś leżącego na podlodze?Masakra,ale kucnięcie jest niemożliwe bo łydki mi pękają z powodu obrzęku limfatycznego,którego nie miałam gdy brałam metypred.
Co z tego ,że mam pełną remisję kiedy jakość mojego życia jest żadna.

revers

Re: Bóle stawów

Post autor: revers » 02 lip 2012, 15:42

W trakcie schodzenia z dawki sterydów , miałem podobnie przykre doświadczenia.
Staw kolanowy lewej nogi , byłem w stanie zgiąć o pięć stopni , i wyobraźcie sobie ,
wsiąść do samochodu w takim stanie. trwało to trzy do pięciu minut , jeśli chciałem uniknąć bólu.
Z samą jazdą nie było problemu , bo mogę operować tylko prawą nogą.
Dyskomfort nie możliwości wyprostowania nogi , zmusił mnie do odwiedzin lekarki.
Ta o dziwo , zaleciła zwiększenie dawki , co niezwłocznie uczyniłem , i po tygodniu ,
staw przestał boleć.
Obecnie w trzy i pół miesiąca po odstawieniu sterydów , jestem sprawny w 99%.
Raz na kilka dni odczuwam lewy bark , ale dokuczliwość minimalna.
Stosuję żel który łagodzi ból , i mam nadzieję że sterydy to już przeszłość.

Elsi
Debiutant ✽
Posty: 9
Rejestracja: 13 gru 2006, 23:03
Choroba: CU
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Re: Bóle stawów

Post autor: Elsi » 02 lip 2012, 21:46

Ala57 pisze:Elsi, no niestety właśnie tego doświadczam.Po 3,5 roku sterydoterapii od 21maja nie biorę(ale brzmi).Mam wrażenie ,że tak czują się bardzo starzy ludzie.Ból jest tak dokuczliwy,że nie mogę wejść do wanny,kiedy zdarzylo mi sie usiąść na podłodze wstanie z niej stanowiło wręcz cyrkowy popis.Schylenie się po coś leżącego na podlodze?Masakra,ale kucnięcie jest niemożliwe bo łydki mi pękają z powodu obrzęku limfatycznego,którego nie miałam gdy brałam metypred.
Co z tego ,że mam pełną remisję kiedy jakość mojego życia jest żadna.
Ala57, czy próbowałaś może diagnozować swoje dolegliwości? Byłaś u jakiegoś lekarza?

Ja dziś odwiedziłem reumatologa, który zasugerował, że moje problemy ze stawami mogą wynikać ze zbyt szybkiego odstawienia sterydu, chociaż odstawiałem zgodnie z przyjętymi zasadami - 5mg na tydzień. Dostałem zalecenie by wrócić do sterydu w dawce 5mg dziennie i sprawdzić jak zareaguje organizm.

Awatar użytkownika
Ala57
Aktywny ✽✽✽
Posty: 873
Rejestracja: 05 lis 2010, 20:19
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Koszalin

Re: Bóle stawów

Post autor: Ala57 » 03 lip 2012, 08:36

Elsi, byłam u reumatologa,powiedział, ze to typowe objawy odstawienia i kazał brac minimalne dawki no i brałam,jeszcze przez m-c .Kolega lekarz powiedzial, ze pozostaje mi zaciśnięcie zębów i wytrzymanie,jeśli ból bywa mniejszy a nie tylko narasta to może uda sie uwolnić od sterydów,jeśli nie to najpierw krótko brać małą dawkę i zobaczyć co się będzie działo.Może się jednak zdarzyć,że trzeba bedzie je brać całe życie.Zciskam więc zęby,czasem muszę łyknąć coś p/bólowego.Nie chcę powrotu do sterydów.
U mnie nie wchodzi w grę zbyt szybkie odstawienie bo z dawki 4mg schodziłam 3-m-ce.

Elsi
Debiutant ✽
Posty: 9
Rejestracja: 13 gru 2006, 23:03
Choroba: CU
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Re: Bóle stawów

Post autor: Elsi » 03 lip 2012, 21:58

Ala57 pisze:Elsi, byłam u reumatologa,powiedział, ze to typowe objawy odstawienia i kazał brac minimalne dawki no i brałam,jeszcze przez m-c .Kolega lekarz powiedzial, ze pozostaje mi zaciśnięcie zębów i wytrzymanie,jeśli ból bywa mniejszy a nie tylko narasta to może uda sie uwolnić od sterydów,jeśli nie to najpierw krótko brać małą dawkę i zobaczyć co się będzie działo.Może się jednak zdarzyć,że trzeba bedzie je brać całe życie.Zciskam więc zęby,czasem muszę łyknąć coś p/bólowego.Nie chcę powrotu do sterydów.
U mnie nie wchodzi w grę zbyt szybkie odstawienie bo z dawki 4mg schodziłam 3-m-ce.
Ala57, czy podczas tego miesiąca, gdy przyjmowałaś minimalne dawki, to ból Ci trochę zelżał, a wrócił, gdy znowu odstawiłaś steryd? Jak odstawiałaś? Bo jeżeli te minimalne dawki Ci nie pomogły, to zastanawiam się czy wogóle warto zaczynać je przyjmować i znów ładować się w encorton.

Awatar użytkownika
Grzyb333
Doświadczony ❃
Posty: 1075
Rejestracja: 10 mar 2008, 13:49
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Bóle stawów

Post autor: Grzyb333 » 17 lip 2012, 20:17

Wczoraj około północy prosto zlotniska pojechałem do szpitala. Stopa bolała i prawie nie mieściła się w trampku, chociaż popuściłem sznurówki do końca. Doktory rześwietlili girę nic. Objawy były jak klasyczna "Dna moczanowa". Badanie krwi nie potwierdziło diagnozy. Wróciłem do domu z diagnozą "nieokreslone zapalenie stawu".
Ciekawe czy to moje flaki miały na to wpływ, nie powinny - przeca mam remisję. :mad:
GrzybaBlog - http://graforoman.wordpress.com/ Darwin się mylił. Ja nie pochodzę od małpy. Ja pochodzę od Purchawki :E

Awatar użytkownika
Nusia22
Początkujący ✽✽
Posty: 74
Rejestracja: 28 kwie 2009, 16:11
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: Bóle stawów

Post autor: Nusia22 » 27 lip 2012, 23:12

hej,mam wielką prosbę,nie wiem za bardzo co robić,mam straszne bóle stawów(nadgarstki,kolana,biodro najbardziej) oraz samego kręgosłupa, wzięłam niedawno serię zastrzyków z dicofenaku, nie wiem co robić dalej,cierpię niemiłosiernie,chodzić nie mogę i nie wiem co dalej robic.Do lekarza poprostu się juz wstydze isc bo ciągle mi cos dolega,p/bólowych tez nie chce tyle brac....mam 25 lat a czuje sie jak emerytka:(
Si vis vincere iram, non potest te illa. <Jeśli chcesz pokonać gniew, on nie może pokonać ciebie>

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Posty: 5135
Rejestracja: 29 kwie 2009, 12:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Bóle stawów

Post autor: Natuśka » 28 lip 2012, 11:05

Nusia22 pisze:Do lekarza poprostu się juz wstydze isc bo ciągle mi cos dolega
Chyba nie będziesz miała wyjścia ale będzie musiała do medyka pójść. Jeśli wstydzisz się tego to idź do innego. Ja kiedyś wstydziłam się chodzić do swojego ortopedy, bo bolała mnie noga, kręgosłup, stawy, a na wynikach nic nie było, ale twardo chodziłam, bo coś mi dolegało.
W drodze wyjątku może warto odwiedzić jakiegoś rehabilitanta? Może coś doradzi, kogoś poleci? :roll:
Idź do ortopedy czy reumatologa. Pomyśl sobie ile masz lat i jaka jest jakość Twojego życia. Mnie to motywowało- nie warto się tak męczyć :smile:
Nusia22 pisze:czuje sie jak emerytka:(
No patrz- to podobnie jak ja :razz:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”