Bóle stawów

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ

Czy bed?c chorym na nzj odczuwasz bóle stawów?

Tak.
223
85%
Nie.
33
13%
Nie wiem.
7
3%
 
Liczba głosów: 263

szaula
Debiutant ✽
Posty: 17
Rejestracja: 12 sie 2012, 20:06
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Bóle stawów

Post autor: szaula » 15 sie 2012, 22:12

u mnie przy CU i Colitis chronica nonspecyfica bolą mnie stawy barkowe.
szaula
Sulfasalizin NK Krka 500 2x2,Accidum folicum Hasco 5mg 1x1.
Kolonoskopi-4 + sigmoidoskopia-1 (2009-2012),Gastroskopi-1.
Objawy od 2009: zaparcia,biegunki,stolec ze śluzem i krwia,bóle stawów,głowy,brzucha,wzdęcia,przelewanie z lewej strony,dziwne pykania w brzuchu,aftowe zap.jamy ustnej.


CU+Colitis chronica nonspecyfica,wewnętrzne guzki krwawnicze w kanale odbytu.

Awatar użytkownika
Krzysztof Ł
Początkujący ✽✽
Posty: 127
Rejestracja: 12 lut 2012, 18:59
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź

Re: Bóle stawów

Post autor: Krzysztof Ł » 17 sie 2012, 13:50

PSC i CU kolana i stopy (kostki) powodują że rankiem czuję się jak nienaoliwiona maszyna.
W ciągu dnia się to poprawia.
Ale ranki są marne.

Melilotus
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 28 sie 2012, 18:54
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Bóle stawów

Post autor: Melilotus » 28 sie 2012, 19:06

Witajcie! Miałam tu już kiedyś konto i opisywałam swoją chorobę....
Zaczałm chorowac mając 13 lat. Zostałam zdiagnozowana: CU. Po zastosowaniu terapii Mesalazyna sterydy wypuszczono mnie do domu. Mając 14-15 lat chodziłam na akupunkture, Cu zdawało sie byc calkowicie w remisji, przestałam brac leki.
Teraz mam 26 lat jelita w porzadku, ale... bardzo dokuczaja mi stawy miałam badanie na rzs- ostatecznie jednak lekarze stwierdzili że to z powodu CU

Minal rok i znowu cos sie zacyzna..., jelita w porzadku ale te stawy,,, Nie wiem do jakiego isc specjalisty.
-SIostra mamy ma celiakie, reszta rodziny bez chorób auto
Poradzcie prosze

marcin820201
Początkujący ✽✽
Posty: 416
Rejestracja: 19 mar 2011, 14:13
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.
Kontakt:

Re: Bóle stawów

Post autor: marcin820201 » 13 wrz 2012, 23:08

Melilotus pisze:Nie wiem do jakiego isc specjalisty
reumatolog mysle na poczatek. Ja tez wedlug mojego gastro jetem w remisji natomiast po ostatnim zaostrzeniu moje stawy zaczely 'klikac'- po prostu strzelaja. O co chodzi? Przeciez zmiany zapalne sa odwracalne i nie uszkadzaja powierzni stawowych (w naszych chorobach). To skad to klikanie?
Salofalk 3x1g, Multivitamina High Potency, Witamina D3 7000IU, Omega 3 - 3 g, LDN 4.5 mg, lipolic acid 600 mg, probiotyk. momentami melatonina 1-5 mg.

Jednej rzeczy nauczyłem się w moim długim życiu: że cała nasza nauka w konfrontacji z rzeczywistością wydaje się prymitywna i dziecinna - a jednak jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy. (Albert Einstein)

Z czasem zrozumiesz, że 3 rzeczy się liczą: zdrowie, miłość i.... (Obyty z CU)

maxmo
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 25 maja 2018, 13:15
Choroba: nie ustalono
województwo: wielkopolskie

Re: Bóle stawów

Post autor: maxmo » 25 maja 2018, 13:23

Mi przed chorobą nie klikał ani jeden staw no chyba że specjalnie palcami strzeliłem, po miesiącu choroby strzelały mi kolana, palce stóp, łokcie nadgrarski, teraz chyba każdy staw mi strzela po chwili spoczynku jak je rozchodzę to ok, chodząc po roumatologach i ortopedach uzyskałem jedną odpowiedz: strzelanie stawów to naturalny proces związane to jest z jakim powietrzem nagromadzeniem bąbelków w płynie stawowym no nie będę się tu mądrzył (nikt nie był mi w stanie powiedzieć dla czego wcześniej nie strzelały a teraz strzelają). Potwierdziłem jedną PRAWIDŁOWOŚĆ jeżeli podczas takiego strzału nie odczuwasz bólu w strzelającym stawie to OK, jeżeli jednak boli cię jak staw podczas takiego strzału to już zwyrodnienie i wtedy nie jest już dobrze, pilnie w takim wypadku do dobrego ortopedy lub roumatolog z usg aby prześwielić staw na usg.

nika95
Debiutant ✽
Posty: 5
Rejestracja: 20 gru 2016, 10:11
Choroba: CU
województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok

Re: Bóle stawów

Post autor: nika95 » 20 wrz 2018, 16:48

Hej, hej witam
Od niecałych 3. tygodni jestem bez Encortonu. I właśnie od miesiąca mam bóle stawów/ mięśni stóp. Jak po wypoczynku nocnym wstaje z łóżka to ledwo idę, tak mnie bolą stopy, jakby były nierozchodzone lub bym miała zakwasy. I tak dzień w dzień. Po kilku minutach dolegliwość przechodzi. A teraz od około 4 dni mam bóle stawów placów, szczególnie, wskazującego i środkowego.
Czy to skutek uboczny przyjmowania sterydów, czy odstawienia sterydów, czy po prostu przyczyną jest choroba - czyli WZJG?

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: Bóle stawów

Post autor: Anette28 » 20 wrz 2018, 19:12

Może zacznij od suplementacji wapno/wit. D i K jeśli objawy nie ustąpią zwróć się z problemem do lekarza.
Dodatkowo odpowiednia dieta bogata w wapń i magnez.
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

nika95
Debiutant ✽
Posty: 5
Rejestracja: 20 gru 2016, 10:11
Choroba: CU
województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok

Re: Bóle stawów

Post autor: nika95 » 20 wrz 2018, 19:32

Spróbuję, bo to nie jest jakiś duży, uciążliwy ból. Ale na przykład przy noszeniu torby z zakupami odczuwam ból w palcach.
Dziękuję za odpowiedź :)

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃
Posty: 1262
Rejestracja: 18 mar 2008, 18:24
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: ....

Re: Bóle stawów

Post autor: leila » 20 wrz 2018, 20:47

a jakie wapno kupujecie? takie do picia?
zepchnac chorobe na dalszy plan
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: Bóle stawów

Post autor: Anette28 » 20 wrz 2018, 21:39

Teraz na rynku farmaceutycznym jest duży wybór, kwestia tego w jakiej formie Tobie służy
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

xan
Debiutant ✽
Posty: 9
Rejestracja: 13 mar 2013, 11:43
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bóle stawów

Post autor: xan » 13 mar 2019, 16:49

Hej,
czy Waszym bólom stawów towarzyszą też bóle mięsni? Nie możecie wstać z łóżka, ani się położyć, dźwigać lekkich przedmiotów jak szklanka?
Czy te bóle zdarzały Wam się w remisji?

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: Bóle stawów

Post autor: Noelia » 14 mar 2019, 10:12

xan pisze:
13 mar 2019, 16:49
czy Waszym bólom stawów towarzyszą też bóle mięsni? Nie możecie wstać z łóżka, ani się położyć, dźwigać lekkich przedmiotów jak szklanka?
Czy te bóle zdarzały Wam się w remisji?
Mąż ma takie bóle stawów i mięśni w trakcie leczenia Metypredem - taki skutek uboczny - mamy nadzieję, że bóle miną po odstawieniu tego sterydu.
Niestety może to być również dodatkowa "atrakcja" tej choroby, czyli jedno z powikłań pozajelitowych :(
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

mari
Początkujący ✽✽
Posty: 238
Rejestracja: 23 gru 2017, 22:52
Choroba: CU
województwo: małopolskie
miasto: kraków

Re: Bóle stawów

Post autor: mari » 14 mar 2019, 12:50

Z innych przyczyn niezwiązanych z układem kostnym lekarz zmienił asamax na sulfasalazynę od tego momentu
nie mam bólu stawów ,mięśni -wcześniej takie bóle mi się zdarzały .

Awatar użytkownika
Darkness
Debiutant ✽
Posty: 43
Rejestracja: 28 paź 2018, 13:38
Choroba: CU
województwo: podkarpackie

Re: Bóle stawów

Post autor: Darkness » 14 mar 2019, 21:37

Czy macie ból stawów w remisji? Mi coraz bardziej dokuczaja kolona a z jelitami na razie spokój.

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: Bóle stawów

Post autor: Noelia » 15 mar 2019, 09:41

Darkness pisze:
14 mar 2019, 21:37
Czy macie ból stawów w remisji? Mi coraz bardziej dokuczaja kolona a z jelitami na razie spokój.
U męża w remisji było wszystko ok ze stawami - żadnych, nawet najmniejszych dolegliwości - mimo tego, że w ogóle nie oszczędzał tych stawów (dosyć hardkorowa siłka, CrossFit, rower - ogólnie intensywne treningi).
Dopiero teraz w zaostrzeniu pojawiły się takie bóle, prawdopodobnie jest to działanie niepożądane sterydu ogólnego.
Właśnie zaczął "schodzić", tj. zmniejszać dawkę tego Metypredu (po miesiącu na pełnej dawce) i zobaczymy, jak będzie dalej...
Albo druga opcja - już pesymistyczna - ten rzut choroby zaatakował nie tylko jelita, ale również stawy - jest to jednak bardzo częste powikłanie pozajelitowe, zarówno w CU, jak i w CD :(

Co ciekawe, najbardziej odczuwa to w palcach, przede wszystkim u rąk, ale stóp też.
Bóle pojawiły się o dziwo nie w trakcie ćwiczeń siłowych (czego można się było spodziewać, jak już), ale podczas...gry na gitarze :???:
Miał więcej wolnego czasu na zwolnieniu, więc zaczął uczyć córkę grać - no i na tym Metypredzie okazało się to niemożliwe, bo przez silny ból i sztywność nie był w stanie precyzyjnie złapać niektórych chwytów, samo szarpanie strun (uderzanie w struny) też zresztą wymaga sporo siły i pracy stawów palców - kto zagrał kiedyś cokolwiek trudniejszego na gitarze, to na pewno wie, o czym mowa.
Łokcie, kolana, biodra i reszta w miarę ok - póki co.

W przyp. bólu stawów w CU można zmienić Asamax (czy inną mesalazynę) na sulfasalazynę.
Sulfa w jelicie grubym ulega rozbiciu pod wpływem enzymów bakteryjnych i w ten sposób uwalnia 5-ASA, czyli mesalazynę - i ta mesalazyna z sulfy działa przeciwzapalnie na całe jelito grube tak samo jak Asamax.
+ sulfasalazyna zawiera (oprócz tej mesalazyny) dodatkowy składnik - sulfapirydynę - która wchłania się do krwi i działa przeciwzapalnie na stawy, tj. działa leczniczo na zmiany stawowe towarzyszące NZJ.
Sulfa jest stosowana zarówno w naszych NZJ, jak i w RZS.
No ale zawsze jest coś za coś - z uwagi na ten dodatkowy składnik sulfa ma trochę więcej możliwych działań niepożądanych.
Trzeba też odpowiednio przeliczyć dawkę, tzn. dawka sulfy powinna być odpowiednio wyższa: 1 g sulfasalazyny odpowiada tylko 400 mg (0,4 g) mesalazyny.
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”