płucny objaw choroby

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: płucny objaw choroby

Post autor: Noelia » 07 cze 2019, 12:24

Posty na temat Asamaxu - czyli OT, który sama zaczęłam :razz: - przeniosłam do odp. wątku: Asamax

Jeśli chodzi o wpływ mesalazyny na płuca, to są to rzadkie przypadki i prawdopodobnie mają podłoże alergiczne, podobnie jak np. uczulenie na aspirynę, która - tak jak mesalazyna - jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym i może wywołać tzw. astmę aspirynową - jest to po prostu nadwrażliwość na tę grupę leków, a przyczyny tego zjawiska nie są do końca poznane.
Mąż bierze Asamax od samego początku (tj. od dnia diagnozy CU), w zaostrzeniu w max dawce 4,5 g na dobę (9 tabl. po 500 mg), dawka w remisji też była dość duża (3 g) - póki co wszystko ok z płucami, żadnych problemów.
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

teresa256
Początkujący ✽✽
Posty: 144
Rejestracja: 03 cze 2014, 23:01
Choroba: CU
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: kielce

Re: płucny objaw choroby

Post autor: teresa256 » 04 lis 2019, 19:19

Czytam i czytam i coraz mniej wiem .Ostatnio u mnie lekarz wysłuchał dziwne odgłosy w jednym płucu no i duszności czasami ból , zero kaszlu .Na RTG nic nie wyszło . Wizyta u pulmonologa za tydzień .

masterdark
Początkujący ✽✽
Posty: 258
Rejestracja: 24 wrz 2018, 14:04
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: śląskie

Re: płucny objaw choroby

Post autor: masterdark » 05 lis 2019, 15:15

Ja póki co nie rozmawiałem ze swoim pulmonologiem o jelitach i ewentualnych powiązaniach z płucami.
W prezentacji pisze, że problemy pozajelitowe mogą poprzedzać "właściwe" nzj. U mnie problemy płucne rozpoznano w styczniu 2018. Epizody dolegliwości płucnych występowały od kilku lat, ale lekarz rodzinny olewał sprawę dopóki nie skończyło się to zapadnięciem płuca. No a kilka miesięcy później rozpoczęły się problemy z jelitami.

dorota_kruk
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 19 kwie 2020, 13:46
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
miasto: Słupca

Re: płucny objaw choroby

Post autor: dorota_kruk » 19 kwie 2020, 13:59

Dołączę się do wątku..
Problemy z płucami mam od 2012 roku. Zaczęło się ciągłymi zapaleniami jak nie oskrzeli to płuc. Rtg fatalne, na TK wyszły 2 guzy, broncho nic nie wniosła ani Pet....kazali obserwować. Kolejne zawirowania po 5 latach. Na TK z kontrastem już 12 guzów wyszło... Pet nie dał jednoznacznej odpowiedzi. Skierowano mnie na tarakochirurgie do Poznania. Mieli mi pobrać wycinek do badania ale dzień przed operacja zrezygnowali 😠😠😠 kazali powtarzać TK. Każde kolejne pokazywało że guzy znikają i pojawiają się nowe.... Teraz od pół roku mecze się z kaszlem i ciągłymi infekcjami już mam tego dosyć.....

ODPOWIEDZ

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”