Stawy

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Adam

Stawy

Post autor: Adam » 08 lip 2006, 23:59

Gdzies z rok temu w okolicach wakacji mialem takie bole stawow ze wszystko normalnie, klade sie np spie z 30 min i chce wstac... i nie moge zabardzo :] i jak inwalida doslownie musialem sie podpierac o meble zeby kolejny krok zrobic tak mnie nogi bolaly, mieliscie takie sytuacje?

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Posty: 1262
Rejestracja: 29 lis 2004, 20:10
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Zdunska Wola
Kontakt:

Re: Stawy

Post autor: Shima » 09 lip 2006, 00:15

Mam takie sytuacje bardzo czesto....nawet przy dluzszym siedzeniu tez...a jesli dlugo stoje lub chodze-kilka godzin- to moge zapomniec o przykucnieciu...zreszta bardzo rzadko podnosze cos z ziemi kucajac no i prawie zapomnialam juz co znaczy ukleknąć.
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Misia

Re: Stawy

Post autor: Misia » 09 lip 2006, 11:41

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
aleksandra12
Aktywny ✽✽✽
Posty: 959
Rejestracja: 07 lut 2006, 22:09
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Stawy

Post autor: aleksandra12 » 09 lip 2006, 14:16

No ja też mam ten efekt, staw biodrowy mnie czasami przy kucaniu boli, ale coraz mniej...
Pozdrawiam, Aleksandra

palkafarm
Początkujący ✽✽
Posty: 74
Rejestracja: 17 lip 2006, 11:20
Choroba: CU
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Stawy

Post autor: palkafarm » 22 lip 2006, 23:31

U mnie rzut choroby zaczyna sie bólem, szczególnie częsci krzyżowej kręgoslupa. Czuje sie jak stara babulenka, ktora nie moze sie pochylic po cokolwiek.Do tego dochodzi oczywiście ból kolan :neutral:
Ostatnio dostalam od przedstawiciela firmy farmaceutycznej saszetke Nimesilu i powiem wam ze przyniosl mi ulge. Preparat ten jest na recepte, wiec trzeba skonsultowac z lekarzem, ale na mnie zadzialal fantastycznie. :roll:

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Stawy

Post autor: Mamcia » 23 lip 2006, 19:33

Substancja czynna jaw w Aulinie. należy do NLPZ i

Kod: Zaznacz cały

Ostrożnie stosować u osób z objawami zaburzeń żołądkowo-jelitowych oraz wywiadem wskazującym na chorobę Leśniowskiego i Crohna, zaburzeniami w układzie krzepnięcia, zaburzeniami hematologicznymi. [quote]
Mamcia[/quote]
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: Stawy

Post autor: Raysha » 23 sie 2006, 12:49

Co do stawów to ja mam niekiedy taki przeyszywający,krótki ból ręki ale nie wiem czy to kości czy skłute żyły :neutral: .Oczywiście tradycyjnie bolą mnie plecy okolice łopatek i to w sumie wszystko ale jak juz ktos wspomniał może to byc skutek sterydoterapii...jak narazie może niedługo minie bo mam juz tylko 5mg :]

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Stawy

Post autor: Mamcia » 23 sie 2006, 19:01

Sterydy powodują osteopenię i osteoporozę. Czy miałaś badania wieku kostnego i densytometrię kości? Przy CD to powinien być standart nie tylko u dzieci.
Mamcia
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: Stawy

Post autor: Raysha » 24 sie 2006, 08:07

Tak Mamciu miałam dansytometrię i mam osteopenię,wiek kostny niedawn miałam prześwietlenie nadgarstka,ale wyniki nie było jeszcze jak pojadę nastepnym razem to sie spytam.Ale wiem że jak miałam 11 lat a robiłam też prześwietlenie to wyszło że wiek kostny mam 7 lat.Teraz pewnie większej różnicy nie będzie.Mam 138 cm wzrostu i mam meganiedowagę.Mama mi mówi że to od tego że nie ćwiczę (mam zwolnienie z wf od 1 klasy podstwówwki).
Pozdrawiam Ania

Misia

Re: Stawy

Post autor: Misia » 24 sie 2006, 21:41

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Stawy

Post autor: Raysha » 25 sie 2006, 07:48

Dziękuję za odzew Misiu.Co do diet to ja przekopywałam to forum,bardzo ciekawe rzeczy znalazłam nie powiem.Ale co z tego jak mój organizm nie znosi tego typu odżywek,wiem bo próbowałam.Nie potrafię.Najpierw wszystko idzie fajnie wypijam jedno,drugie ale potem jakby przyzwyczajenie i nie potrafię przełknąć.Próbowałam:protifar,portagen,nutrifrinki,ensure i nic :cry: .Co do Rehabilitacji to zapewne masz racje,ale wiesz jak to się skończyło?Otóż w Jaworznie mam takich "specjalistów" jeśli im coś dasz taka jest prawda,to po pierwsze po drugie.Lekarz stwierdził że nie potrzebna mi rehabilitacja,chociaż jak byk widak że potrzebna (skrzywienie kręgosłupa widać gołym okiem a i jeszcze jestem malutka :neutral: ).Mama wymusiła na nim żeby cokolwiek wypisał jako rehabilitację.I chodziłam na basen,niestety jakoś takoś się zbiegło że miałam zaostrzenie i nie chodziłam...Ale ogólnie mówiąc w Jaworznie nie chcą mi przepisywać rehabilitacji.Mama powiedziała że musimy się spytać lekarza jak pojadę na drugą dawkę infliximabu (1września).Zapytam się o ten rowerek elektryczny,może bym dostała dofinansowanie z MOPS-u....:]
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
inkaska
Aktywny ✽✽✽
Posty: 645
Rejestracja: 31 sie 2004, 10:55
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź, CU

Re: Stawy

Post autor: inkaska » 25 sie 2006, 09:11

jaledwo sie poruszam od kilku dni, mam takie nerwobole ze jade na tramalu bo inaczej kroku bym nie dala.....ale zato od maja CU w calkowitej remisji - i tutaj zaznaczam nie biore od maja zadnych lekow!!! wiem, ze pewnie niektore osoby uznaja to za szaleństwo....na poczatku po odstawieniu bylo roznie, ale teraz zero biegunek, kiedy normalnie biegalam po 6-8 razy...nie wiem co zaszło w oragnizmie ale poza odrobina typowych dla CU gazow podczas wizyty w toalecie, i od czasu do czasu ssaniem w jelicie po lewej stronie , i prawej w okolicach gdzie cienkie przechodzi w grube jest ok. :neutral:
cos byc musi do cholery za zakretem;)

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Stawy

Post autor: Mamcia » 25 sie 2006, 19:16

Misia jak zwykle ma rację. Leczenie żywieniowe to nie tylko uzupełnienie niedoborów żywieniowych, ale w CD terapia, której skutecznośc jest porównywalna ze sterydami. jeżeli nie możesz preparatów pić powinnaś je mieć podawane dojelitowo przes sondę dożołądkową. Moja Panna tylko dzięki temu urosła. Z sondą chodziła do szkoły, ćwiczyła na Wf, a nawet chodziła na basen. Niestety nie wszystkie kliniki w Polsce stosują ten rodzaj terapii, bo leczenie dojelitowe w warunkach domowych nie jest refinansowane.
Będzie to jeden z tematów na spotkanie z Ministrem Zdrowia.
We wrześniu ukarz ię poradnik, w ktorym te sprawy będą dokładnie opisane. Poradnik będzie rownież dostępny on-line. Obecnie można go otrzymać pocztą na płycie CD.
Otrzymało go ju wiele osób, nawet te, które nie są członkami J-elity. W takich przypadkach, kosztami przesyłki jest obciązany skromny budżet Towarzystwa.
Mamcia
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Misia

Re: Stawy

Post autor: Misia » 25 sie 2006, 20:22

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: Stawy

Post autor: Raysha » 26 sie 2006, 07:30

Dziękuję Mamciu i Misiu za pomoc ale czy sonda to juz nie ostateczność? Jak ostatnio byłam CZD w Warszawie (więc widzieli mnie jakim byłam w stanie:że mała i chuda) to zaproponowali całkiem co innego.Mianowicie aby doprowadzic do remisji poprzez podanie infliximabu,a jak będę mieć remisję to urosnę i przytyję.W najgorszym wypadku jeśli nie daj Boże nie zadziała infliximab to wytną część jelita cienkiego odpowiedzialnego za wchłanianie żeby jedzenie się normalnie wchłoniło i urosłam.Nikt nie proponował mi takiej sondy.Aha chce zaznaczyć że jak mi się na siłę wciska to co nie lubię.Np. peptamen junior miałam podawany przez sondę w szpitalu to za przeproszeniem zwyrzygałam razem z sondą i...wyciągneli. :neutral: Co do wf będę się starała coś załatwiać,najpierw powiem mamie,potem lekrzowi jak będę na kontroli i napiszę co mi przepisali za gimnastykę.
Serdecznie pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”