Stawy

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Stawy

Post autor: Tubisia » 17 maja 2017, 14:30

Ranka to od samego chodzenia i leków, a właśnie ból pośladków lub pachwiny jest w spondyloartropatii charakterystyczny (posmaruj sobie na to perskindol) i odwiedź reumatologa/ortopedę po skierowanie na rehabilitację.
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

Awatar użytkownika
eliszka
Początkujący ✽✽
Posty: 442
Rejestracja: 10 sie 2015, 21:31
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Stawy

Post autor: eliszka » 06 cze 2017, 20:13

Zastanawiam się, czy stan zapalny w lewym kolanie i woda, która się w ciągu jednej nocy w nim zebrała może mieć jakiś związek z CU..
Minęły już dwa lata od czasu usunięcia jelita grubego i wyłonienia stomii, więc te sprawy chyba nie mają ze sobą bezpośredniego wpływu. Ale przypuszczam, że mój organizm jest podatny na stany zapalne. Bo jak to możliwe, ze bez żadnego urazu, tak po prostu w ciągu kilku godzin noga spuchła jak arbuz i wkradł się stan zapalny..

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Stawy

Post autor: Tubisia » 07 cze 2017, 11:20

eliszka pisze:Zastanawiam się, czy stan zapalny w lewym kolanie i woda, która się w ciągu jednej nocy w nim zebrała może mieć jakiś związek z CU..
Minęły już dwa lata od czasu usunięcia jelita grubego i wyłonienia stomii, więc te sprawy chyba nie mają ze sobą bezpośredniego wpływu. Ale przypuszczam, że mój organizm jest podatny na stany zapalne. Bo jak to możliwe, ze bez żadnego urazu, tak po prostu w ciągu kilku godzin noga spuchła jak arbuz i wkradł się stan zapalny..
Mi tak w barku się zrobiła "woda" nagle, bez urazu, od tak sobie... :cry: dopiero 3 silne dostawowe zastrzyk ze sterydui pomogły.
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

Awatar użytkownika
eliszka
Początkujący ✽✽
Posty: 442
Rejestracja: 10 sie 2015, 21:31
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Stawy

Post autor: eliszka » 07 cze 2017, 19:36

Tubisia pisze:Mi tak w barku się zrobiła "woda" nagle, bez urazu, od tak sobie... :cry: dopiero 3 silne dostawowe zastrzyk ze sterydui pomogły.
Jaka była diagnoza w Twoim przypadku? Co wywołało nagły stan zapalny?
Mi lekarz na pogotowiu (bo tam się udałam z nagłym bólem) powiedział, że muszę iść do neurologa i do ortopedy zbadać to dokładniej, ponieważ taka sytuacja nie jest normalna i jest jakaś głębsza przyczyna na razie bliżej nie określona.

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Stawy

Post autor: Tubisia » 08 cze 2017, 10:55

Dokładnie mam kilka diagnoz na chwilę obecną: spondyloartropatia towarzysząca Crohnowi, wapniejące zapalenie ścięgna mięśnia nadgrzebieniowego oraz w trakcie dokładniejszego potwierdzenia naczyniak i mielodyzplazja szpiku - wszytkie te choroby mają wpływ na nerwy, kości, stawy i mięśnie u mnie. Ponieważ płyn zebrał mi się w barku, to akurat ortopeda zadysponował zastrzyki, a od której choroby się on zebrał: nie wiadomo (wtedy miałam diagnozę CD i artopatię, teraz doszły dodatki).
A w ogóle czemu masz iść do neurologa, masz jakieś zaniki czucia, drętwienia ? I taka rada zapisuj się od razu do ortopedy, który dysponuje w gabinecie USG - bo od razu zrobi badanie i ew. zastrzyk (zastrzyk dostawowy przeważnie podaje się pod kontrolą USG, ale jak jest dobry lekarz to poradzi sobie i bez niego).
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

Awatar użytkownika
eliszka
Początkujący ✽✽
Posty: 442
Rejestracja: 10 sie 2015, 21:31
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Stawy

Post autor: eliszka » 13 cze 2017, 21:05

Tubisia pisze:A w ogóle czemu masz iść do neurologa, masz jakieś zaniki czucia, drętwienia ?
Kiedyś faktycznie drętwiały mi ręce i odczuwałam ból w nadgarstku..Sama się zastanawiam dlaczego neurolog. Bardziej chyba ortopeda lub reumatolog, bo to mogą być bóle reumatyczne przecież.

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Stawy

Post autor: Tubisia » 14 cze 2017, 00:29

Dokładnie. Ja trafiłam na dobrego ortopedę w Krakowie, a reumatologa zaś w Warszawie.
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

Awatar użytkownika
Bizonik
Moderator
Posty: 984
Rejestracja: 30 mar 2016, 14:17
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Stawy

Post autor: Bizonik » 14 cze 2017, 08:06

A ja mam coś dziwnego,bardzo bolały mnie barki i stawy skokowe plus zapalenie achillesa. Lekarze stwierdzili że to przeciążeniowe zwyrodnienia, kiedyś trenowałem podnoszenie ciężarów. We środę miałem operacje tarczycy i po usunięciu prawego płata przestały boleć mnie stawy. Jak to jest możliwe?
Najlepszy gust muzyczny i koloryt w Kwietniu 2016
Jeden z najlepszych gustów muzycznych w lipcu, sierpniu i październiku 2016

Moja pasja moją pracą, moja praca moją pasją:)
http://blog.aquamagic.nazwa.pl

Www.wedkarskiemazowsze.pl

Awatar użytkownika
eliszka
Początkujący ✽✽
Posty: 442
Rejestracja: 10 sie 2015, 21:31
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Stawy

Post autor: eliszka » 14 cze 2017, 08:32

Bizonik pisze:We środę miałem operacje tarczycy i po usunięciu prawego płata przestały boleć mnie stawy. Jak to jest możliwe?
Przyznam, że nie znam zależności między tymi sprawami, ale zastanawia mnie fakt i trochę śmieszy, gdy lekarze przyczynę jednego schorzenia tłumaczą drugim schorzeniem. Ja usłyszałam, że stan zapalny, który zaatakował ostatnio moje kolano może mieć związek z CU (chociaż już od 2 lat mam stomię i po chorobie nie ma śladu?!), że może to być powiązane ze zmianami na płucach, z którymi się borykam (chociaż nie jest znana przyczyna takiego stanu i nie postawiono diagnozy w tej sprawie?!). Każdy gdyba i przypuszcza. Chciałabym trafić na takiego lekarza, który by mnie zbadał od góry do dołu i powiedział wreszcie coś sensownego, bo jak na razie to każdy mnie zbywa, a ja chodzę od Annasza do Kajfasza. eh
Dostałam leki przeciwzapalne i cześć! A gdzie szukanie prawdziwej przyczyny?

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: Stawy

Post autor: Noelia » 14 cze 2017, 10:29

eliszka pisze:Ja usłyszałam, że stan zapalny, który zaatakował ostatnio moje kolano może mieć związek z CU (chociaż już od 2 lat mam stomię i po chorobie nie ma śladu?!)
Gdzieś na stronie J-elity jest napisane, że niektóre powikłania pozajelitowe nie ustępują nawet po kolektomii u chorych na CU - czyli że nawet totalne usunięcie jelita grubego nie rozwiązuje wszystkich problemów.
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: Stawy

Post autor: ranka » 23 cze 2017, 23:28

Tubisia pisze:Ranka to od samego chodzenia i leków, a właśnie ból pośladków lub pachwiny jest w spondyloartropatii charakterystyczny (posmaruj sobie na to perskindol) i odwiedź reumatologa/ortopedę po skierowanie na rehabilitację.
Tubisia dziekuje za odp,na razie nic mnie nie boli, bylam zdziwiona tym rozpoznaniem, ew moge sie przyczepic do stawow u rąk troche pobolewaja ale nie za czesto.
Dam sobie spokoj :)
Obrazek

dorin
Debiutant ✽
Posty: 18
Rejestracja: 17 maja 2011, 09:53
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: warszawa

Re: Stawy

Post autor: dorin » 24 lip 2017, 14:13

Nie wiem czy dobrze trafiam w wątek, córkę zaczynają boleć stawy ,bierze Humire , dostała skierowanie do reumatologa . I mam pytanie o dobrą poradnię dla dorosłych w Warszawie .Nie myślcie , że załatwiam za nią sprawy ,18 lat skończyła wczoraj :smile:

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Stawy

Post autor: Tubisia » 24 lip 2017, 15:13

Instytut Reumatologii , w sumie chyba najlepiej tam, ew. MSW Wołoska oddział Reumatologii.
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

kalina
Debiutant ✽
Posty: 15
Rejestracja: 03 mar 2016, 13:43
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: małe

Re: Stawy

Post autor: kalina » 07 sie 2017, 16:06

Hej, mam pytanko, czy jest tu może ktoś kto miał ból stawów po odstawieniu sterydów? Po jakim czasie ten ból ustąpił, czy braliście jakieś leki czy postanowiliście "odczekać"? Czy braliście może jakieś suplementy, bądź spożywaliście więcej np. żelatyny, galaretek? :)

Awatar użytkownika
alate
Moderator
Posty: 862
Rejestracja: 23 wrz 2014, 18:28
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Starachowice

Re: Stawy

Post autor: alate » 11 sie 2017, 12:14

u mnie po ok.2 tygodniach od odstawienia sterydów ból był nie do wytrzymania, w efekcie wróciłam do ...sterydu, z tym ze minimalnej dawki. Przyjmuję ja już bez przerwy rok i 8 miesięcy. Od września próba odstawienia. Trzymajcie kciuki, bo już się boję
Cały czas przyjmuję tez suplementy z glukozaminą, boswelią, kwasem hialuro, imbirem..itp Ostatnio odkryłam bardzo dobry i jednocześnie tani Artrocol
Crohn ? Z tym da się żyć !

ODPOWIEDZ

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”