Stawy

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
biedronka24
Aktywny ✽✽✽
Posty: 663
Rejestracja: 09 wrz 2007, 21:02
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: podlaskie
Lokalizacja: białystok

Re: Stawy

Post autor: biedronka24 » 18 wrz 2017, 15:51

U mnie reumatolog powiedziała, że moje zapalenie stawów to właśnie artropatia seronegatywna w przebiegu ibd. Czekam na rezonans stawów krzyżowo - biodrowych z oceną grubości szpiku. Na razie jest w miarę. Jak będzie gorzej to sterydy. I próba zmiany mesalazyny na sulfasalazynę.
Salofalk 500 2 x 3 tabl., Contracid 40 mg, Telfexo 180, Cortare 250, Oxodil, Ventolin.

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Stawy

Post autor: Tubisia » 18 wrz 2017, 17:09

U mnie próbowano włączyć sulfasalazynę, ale było mi źle na niej jelitowo. Potem włączyli mi metotreksat, po 1 zastrzyku lekka pokrzywka, po 2 zastrzyku ledwo oddychałam, krosty na całym ciele i podwyższone próby wątrobowe x6. Pomogła dopiero rehabilitacja, tramal zamiennie z kodeiną i Preskindol. Ale nadal mam "ataki" bólowe wszystkich stawów, tak że 300mg czystego tramalu musi pójść :(.
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Stawy

Post autor: obyty.z.cu » 18 wrz 2017, 17:51

Tubisia pisze: mam "ataki" bólowe wszystkich stawów, tak że 300mg czystego tramalu musi pójść :(.
aż tak to ...trochę dużo.
Wiem, że masz to opanowane, ale...wiem, że warto obniżać sobie te dawki, aby były skuteczne.
Czasem to tylko nasza psyche wymusza tak wysokie dawki dobowe. Często bierzemy bo tak "głowa" podpowiada, że już czas.
Wiem czym to grozi, uzależnieniem, a to nie jest fajne, przerabiałem to.
Czasem warto albo sięgnąć po pomoc w Poradni Leczenia Bólu Przewlekłego, znaleźć jakiś środek zastępczy , wymienny.
Skala naszego bólu jest zmienna, warto mieć to na uwadze.
Czasem Tramal "markuje" też , czy ukrywa wręcz inne problemy.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Stawy

Post autor: Tubisia » 18 wrz 2017, 18:25

Te duże dawki stosuje baardzo rzadko, jak już serio ledwo wytrzymuje. Na ogól do 10 kropelek, a i to też nie co dzień tylko jak potrzeba. Co do Poradni Leczenia Bólu to mieli mi dać skierowanie, ale zapomnieli, a ja głupia się nie upomniałam :(
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

Awatar użytkownika
biedronka24
Aktywny ✽✽✽
Posty: 663
Rejestracja: 09 wrz 2007, 21:02
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: podlaskie
Lokalizacja: białystok

Re: Stawy

Post autor: biedronka24 » 20 wrz 2017, 12:20

Ja szczerze mówiąc to załamałam się trochę tą diagnozą. Chyba liczyłam, że reumatolog powie, że wymyślam i nic mi nie jest :cry:
Salofalk 500 2 x 3 tabl., Contracid 40 mg, Telfexo 180, Cortare 250, Oxodil, Ventolin.

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Stawy

Post autor: Tubisia » 20 wrz 2017, 12:21

Nie załamuj się tylko ćwicz :)
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃
Posty: 1262
Rejestracja: 18 mar 2008, 18:24
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: ....

Re: Stawy

Post autor: leila » 30 wrz 2017, 17:09

jak pomoc sobie z bolami stawow barkowych? boli mnie jak ubieram sie ipodnosze rece do gory wieczorami tez ,czy cwiczyc mocno czy pic jakies duo stawy ale boje sie o jelito?co radzicie? bol jest od 3 tygodni :cry:
zepchnac chorobe na dalszy plan
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Stawy

Post autor: Tubisia » 30 wrz 2017, 19:11

Posmaruj Perskindol (żółtym) powinno pomóc, jeśli ból będzie nie do wytrzymania to idź do reumatologa po skierowanie na usg i rtg i rehabilitację oraz do gastrologa po zmianę leków. Żadne "super leki na stawy" tu nie pomogą niestety. Z ćwiczeń tylko ćwiczenia rozciągające, ale jak nie boli. Niestety ból stawów jest "wpisany" w NZJ i im wcześniej zareagujesz, tym szybciej lekarze są Ci w stanie jakoś pomóc z tym walczyć.
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

Awatar użytkownika
medd
Debiutant ✽
Posty: 6
Rejestracja: 27 wrz 2017, 18:24
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie

Re: Stawy

Post autor: medd » 17 gru 2017, 00:16

Cześć wszystkim. Od tygodnia znajduję się w takcie wyciszenia CU. Niestety zauważyłem, że stawy zaczęły mi nieźle dokuczać. Głównie nadgarstki. Przeszkadza mi to o tyle, że regularnie gram w koszykówkę, a nie chcę doprowadzić do momentu, w którym każdy kontakt z piłką będzie powodować ból. Jestem w miarę młody mam 27 lat więc chciałbym jeszcze trochę za piłką poganiać ;) Stąd też moje pytanie czy można jakoś temu zaradzić? Może wprowadzić coś w kwestii żywienia? Piszę gdyż boję się eksperymentować, gdy wszedłem w czas błogiej remisji... Czytałem, że bóle stawów mogą oznaczać zbliżające się zaostrzenie, lecz u mnie trochę to potoczyło się na odwrót, czyli gdy było coraz lepiej (co wiązało się z zażywaniem wlewek i czopków + tabletki) zaczęły doskwierać bóle stawów :smutny:
Aktualnie przyjmowane leki:
Asamax 500 2x4 tab.

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Stawy

Post autor: Tubisia » 17 gru 2017, 14:41

Czytaj mój post wyżej ...i ogólnie proszę przeczytaj dokładnie cały temat zanim napiszesz powielającego pytania posta - zgodnie z Regulaminem.
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”