Świąd odbytu

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Agatha
Początkujący ✽✽
Posty: 54
Rejestracja: 09 lis 2012, 19:14
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: śląsk

Świąd odbytu

Post autor: Agatha » 22 gru 2012, 11:28

Witam ponownie. Przeczytałam już wszystkie kwartalniki, poradnik, oraz co bardziej mnie dotyczące posty tutaj. Nie znalazłam natomiast nic na temat świądu odbytu. A mnie to własnie spotkało. Bylam u proktologa, nie stwierdził żadnych szczelin czy przetok. Przpisał maśc robioną na receptę i maść cynkową. Niestety nic nie pomaga. Swędzi mnie coraz bardziej, nie potrafie funkcjonować normalnie, nie przesypiam nocy. Do tego dzisiaj (po 3 tygodniach bez biegunek i krwi) znowu biegam do toalety. Czy może mi ktoś powiedzieć z czego mam ten świąd? I czy powodem zaostrzenia mogą być produkty, które lekarz kazał mi wprowadzić do diety, sałatki z owoców i warzyw (gotuję je i rozdrabniam) z dwoma łyżkami oleju, oraz 3 razy dziennie łyżka otrębów? najgorsze jest to, że jest koniec roku i pewnie do nowego roku do żadnego lekarza się nie dostanę :(
Agatha

SZymon86
Początkujący ✽✽
Posty: 146
Rejestracja: 30 lis 2012, 16:07
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Świąd odbytu

Post autor: SZymon86 » 22 gru 2012, 11:51

Świąt odbytu ma chyba też jakiś związek z hemoroidami.
"Odwaga nie polega na nieodczuwaniu strachu,ale na umiejętności działania mimo niego"

Agatha
Początkujący ✽✽
Posty: 54
Rejestracja: 09 lis 2012, 19:14
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: śląsk

Re: Świąd odbytu

Post autor: Agatha » 22 gru 2012, 11:53

hemoroidów nie stwierdzono
Agatha

Awatar użytkownika
toczka
Początkujący ✽✽
Posty: 459
Rejestracja: 15 mar 2009, 19:22
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice

Re: Świąd odbytu

Post autor: toczka » 24 gru 2012, 10:35

ale sprobuj posmarowac zewnetrznie maścia na hemoroidy, ew mascia z wit A
Na końcu jest zawsze dobrze. A jeśli nie jest dobrze, to znaczy, że to nie jest jeszcze koniec...

Nobody expects the Spanish Inquisition!

Agatha
Początkujący ✽✽
Posty: 54
Rejestracja: 09 lis 2012, 19:14
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: śląsk

Re: Świąd odbytu

Post autor: Agatha » 24 gru 2012, 18:58

Próbowałam już maści prurigo , zasypki dla niemowląt, krem penaten ...i też nie pomogło :(
Agatha

Awatar użytkownika
izo.sim
Doświadczony ❃
Posty: 1479
Rejestracja: 22 sty 2009, 17:20
Choroba: CD u dziecka
województwo: śląskie
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

Re: Świąd odbytu

Post autor: izo.sim » 24 gru 2012, 22:33

Świąd odbytu miałam chyba ze 2 lata i nic nie pomagało. Jedynie troszkę ulgi przynosiło smarowanie hydrocortisonem. Maści na hemoroidy (które miałam zdrowe) szczypały, niemal paliły. Od jakiegoś czasu mam spokój. Nie stosowałam niczego szczególnego, nie zmieniłam diety. Próbowałam dojść do tego co przyczyniło się do ustąpienia objawów. Jedynie przychodzi mi do głowy to, że od kilku miesięcy zajadam się wiśniami (dżemy, kompoty itp.), a wcześniej za nimi nie przepadałam. Potrafię zjeść cały słoik z Lidla na jedno posiedzenie. Czyżby wiśnie pomogły? Nie mam pojęcia, ale może spróbuj, jeżeli oczywiście jelitom to nie zaszkodzi, bo ja póki co jelita chyba mam zdrowe.
https://marcinsim.wordpress.com/

02.05.2011 - 25.01.2012 HUMIRA
REMICADE:
05.06.2012, 19.06.2012, 16.07.2012,
11.09.2012, 6.11.2012, 2.01.2013, 27.02.2013 po kilku minutach odłączony z powodu reakcji alergicznej czyli wykluczenie z programu lekowego

Operacje Marcina:
I. 6.01.2012 uchyłek Meckela
II. 10.02.2012 resekcja ileo-cekalna
III. 27.04.2012 resekcja zespolenia z II operacji i wstępnicy

Agatha
Początkujący ✽✽
Posty: 54
Rejestracja: 09 lis 2012, 19:14
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: śląsk

Re: Świąd odbytu

Post autor: Agatha » 25 gru 2012, 11:45

Dzięki izo.sim. Gdybym była w remisji to pewnie bym się skusiła na te wiśnie. Ale obecnie boje się trochę ruszyć coś, co może mi zaszkodzić. Zastanawiam się tylko od czego to...nigdy nic mnie nie swędziało...i to w takim nasileniu. :smutny:
Agatha

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Świąd odbytu

Post autor: Mamcia » 25 gru 2012, 22:19

Przyczyna może prosta - podrażnienie wywołane np. zmianą gatunku papieru toaletowego, proszku do prania, mydła itp. oczywiście wykluczamy pasożyty.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Świąd odbytu

Post autor: kasia38 » 25 gru 2012, 23:48

miałam kiedyś ten problem, trochę pomagała maść, proktoglywenol (chyba taka nazwa) a ostatecznie przeszło jak ..... zrezygnowałam z basenu
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Agatha
Początkujący ✽✽
Posty: 54
Rejestracja: 09 lis 2012, 19:14
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: śląsk

Re: Świąd odbytu

Post autor: Agatha » 26 gru 2012, 09:08

Nie zmieniałam gatunku papieru toaletowego ani proszków do prania. Zastanawiam się czy to nie jest skutek przyjmowania czopków ...Pentasy. A wizyta u proktologa dopiero 7 stycznia. Może jakos wytrzymam
Agatha

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Świąd odbytu

Post autor: Mamcia » 26 gru 2012, 18:54

Może być od pentasy. Spróbuj zamienić na salofalk. Jak nie możesz dostać recepty, to może ma je ktoś ze Śląska. Możesz tak reagować na któryś ze składników.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Posty: 5135
Rejestracja: 29 kwie 2009, 12:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Świąd odbytu

Post autor: Natuśka » 26 gru 2012, 20:10

U mnie po Pentasie w czopkach występował świąd nie tylko odbytu, ale całego ciała+ wysypka :neutral: (miałam zamianę Sulfy, Salofaku z powodu złej tolerancji).
Przy Pentasie pamiętam- cierpiałam: nie dość, że dupsko swędziało, ogólnie ciało swędziało to jeszcze w tyłku bolało jak diabli i biegunkę miałam :oops: Na początku myślałam, że za "płytko" wprowadzałam, ale jak się okazało, nie o to chodziło...
Może faktycznie któryś składnik... :neutral:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
Mimi2
Aktywny ✽✽✽
Posty: 778
Rejestracja: 24 lip 2012, 16:32
Choroba: inna choroba jelita
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Rsko
Kontakt:

Re: Świąd odbytu

Post autor: Mimi2 » 26 gru 2012, 20:47

Mnie na świąd odbytu rodzinny wypisał Proctosedon w maści. Pomogło na świąd odbytu po kolonoskopii(chyba jestem uczulona na któryś z środków do dezynfekcji)-a swędziało tak, że mało na środku ulicy nie drapałam się :oops: :lol:
K55.2 Angiodysplazje jelita grubego&dolichocolon
Waga 54kg Wzrost 166cm stan: remisja :)
Łykam probiotyka i nic się flaka nie tyka!

Agatha
Początkujący ✽✽
Posty: 54
Rejestracja: 09 lis 2012, 19:14
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: śląsk

Re: Świąd odbytu

Post autor: Agatha » 26 gru 2012, 22:06

Kolonoskopie miałam robioną pod koniec października. A zaczęło mnie swędzieć w grudniu. Więc też odpada. Ale wdzięczna jestem za podzielenie się wskazówkami.
Agatha

Agula84
Aktywny ✽✽✽
Posty: 873
Rejestracja: 20 lip 2010, 21:59
Choroba: IBS
województwo: małopolskie
Lokalizacja: małopolska

Re: Świąd odbytu

Post autor: Agula84 » 27 gru 2012, 07:04

Mimi2 pisze:Mnie na świąd odbytu rodzinny wypisał Proctosedon w maści
proctosedon jest bardzo dobry ale jak sie go duzo uzywa to sam powoduje swedzenie, wiec przerzucilam sie na proctis M.
Agula 84 :)

Zablokowany

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”