Opuchlizna stóp

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
necia
Debiutant ✽
Posty: 37
Rejestracja: 10 lip 2012, 17:03
Choroba: CU
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Polska

Opuchlizna stóp

Post autor: necia » 11 lip 2012, 17:36

Puchną Wam nogi, stopy? Jeśli tak, to jak sobie z tym radzicie? Bo ja nie wiem już co mam zrobić, moje nogi wyglądają tak, jakbym była w ostatnich miesiącach ciąży...
Opuchlizna pojawia się co kilka dni... potem jest kilka dni... potem znika na kilka dni... potem znów się pojawia... i tak w kółko... i nie wiem już jaki jest jej powód.

necia
Debiutant ✽
Posty: 37
Rejestracja: 10 lip 2012, 17:03
Choroba: CU
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Polska

Re: Opuchlizna stóp

Post autor: necia » 11 lip 2012, 19:28

od kwietnia do dzisiaj metypred, przez kilka początkowych tygodni dawka w miligramach: 16x16x16, potem schodziłam z tego pomału 4 mg raz na kilka dni, w tej chwili mam dawkę 4x2x2. oprócz tego biorę od miesiąca imuran w dawne 2 razy dziennie po 25 mg. też jem asamax tabletki 500, 3 razy dziennie po dwie tabletki. raz na jakiś czas jem afladiol, calperox, i magnez -- ostatnio okropnie drętwiały mi łydki :) pomyślałam, że musi mi brakować jakiś witamin :)
... i zastanawiam się, czy to od tych tabletek? ale już mam małą dawkę metypredu w porównaniu do tego co brałam...

necia
Debiutant ✽
Posty: 37
Rejestracja: 10 lip 2012, 17:03
Choroba: CU
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Polska

Re: Opuchlizna stóp

Post autor: necia » 11 lip 2012, 19:36

nie próbowałam z białkiem, a jeśli chodzi o nerki to chyba mam zdrowe, tzn. miałam, bo dzisiaj to nie wiem, bo wczoraj można mieć coś zrdrowe a jutro chore :) w naszych chorobach to nic nie jest pewne ;) ... nerki mnie nie bolą, elektrolity robiłam kiedyś to były ok. usg brzucha też było ok, ale to robione było kilka tygodni temu.

I proszę :) nie chcę czytać, że do lekarza... :) bo rodzinny sie śmieje jak mnie widzi, bo on też kiedyś brał sterydy... ale nie wie dlaczego nogi miałyby puchnąć... gastrolog mówi żeby pić coś moczopędnego... i piję, próbuję pić dużo, ale nie zawsze wypiję te 2 litry wody w ciągu dnia. A i jeszcze jedno te stopy to są takie, że jak są takie opuchnięte i je tam mocno przycisnę to jakby woda się przesuwała. Może to jest odwodnienie? już sama nie wiem co o tym mam myśleć... bo nigdy do tej pory tak nie miałam. nigdy też nie brałam żadnych leków, a teraz "nagle" w jednej chwili jem ich masę.
Ostatnio zmieniony 11 lip 2012, 19:43 przez necia, łącznie zmieniany 1 raz.

necia
Debiutant ✽
Posty: 37
Rejestracja: 10 lip 2012, 17:03
Choroba: CU
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Polska

Re: Opuchlizna stóp

Post autor: necia » 11 lip 2012, 19:55

jeszcze do tego co kilka dni mam okropnie ciężkie nogi, tak jakby mi ktoś do nóg kilka kilogramów przywiązał... nigdy tak nie miałam. czyli jest tak kilka dni normalnie, wszystko dobrze, nogi jak ta lala :) a potem zaczyna się ;( zaczynają puchnąć i być coraz cięższe... i potem są tak jakbym była przed porodem :D
chciałabym aby ktoś powiedział, że to minie samo z siebie, bo nie chcę brać kolejnych leków, ani takich bez recepty.

necia
Debiutant ✽
Posty: 37
Rejestracja: 10 lip 2012, 17:03
Choroba: CU
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Polska

Re: Opuchlizna stóp

Post autor: necia » 11 lip 2012, 20:01

to też patrzyłam, tylko wiesz, żeby obserwować z tej strony to trzeba dłuższego czasu ;) a leki biorę od kwietnia. opuchlizna pierwszy raz pojawiła się gdzieś w połowie maja. faktycznie miesiąc temu zaczęły mi puchnąć ok. 2 tygodnie przed okresem, a po okresie zrobiły się normalne, i teraz też tak jest, że za ok. 2 tygodnie będę mieć okres (mam nadzieję ;) że będzie)
... sama nie wiem...
ale czy to by było wszystko powiązane ze sobą? no bo jak już wczesniej powiedziałam, nigdy do tej pory nie miałam problemów takich, żadnych problemów ze zdrowiem nie miałam i żadnych leków nigdy nie brałam

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3130
Rejestracja: 02 lut 2011, 16:33
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Reda

Re: Opuchlizna stóp

Post autor: deth » 11 lip 2012, 21:37

mi jak kiedyś puchły, to sól odstawiłem na jakiś czas. Może za dużo soli w diecie ? :|

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Opuchlizna stóp

Post autor: Natalka » 11 lip 2012, 23:19

necia pisze: rodzinny sie śmieje jak mnie widzi, bo on też kiedyś brał sterydy... ale nie wie dlaczego nogi miałyby puchnąć..
niektórzy lekarze rodzinni są "śmieszni", to że jemu nic nie było po sterydach, nie oznacza, że każdemu nic nie będzie.
na sterydach stopy puchły mi strasznie, wyglądały jak krokodylki (nie pytaj czemu tak mi się kojarzyło, po prostu) i też nie działo się to na najwyższej dawce, tylko przy schodzeniu, nie miałam takich butów, żebym mogła wyjść z domu :wink:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

necia
Debiutant ✽
Posty: 37
Rejestracja: 10 lip 2012, 17:03
Choroba: CU
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Polska

Re: Opuchlizna stóp

Post autor: necia » 12 lip 2012, 18:49

dzisiaj mam właśnie tak jak mówisz Natalka, jak krokodylki :) buty mi się nie mieszczą, przez te głupie tabletki wszystko mi się "rozwaliło" w organizmie. dostałam dzisiaj okres, ale się go jeszcze nie spodziewałam. najgorsze jest to, że jak sobie pomyślę, że mi się tak już do końca życia wszystko zepsuje to nie wiem, już lepiej nie brać tych leków w ogóle, bo na jedno działa, a szkodzi na tysiąc innych rzeczy... :)

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Opuchlizna stóp

Post autor: Natalka » 12 lip 2012, 20:15

w końcu odstawisz sterydy i wróci do normy, dobrze będzie :spoko:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

necia
Debiutant ✽
Posty: 37
Rejestracja: 10 lip 2012, 17:03
Choroba: CU
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Polska

Re: Opuchlizna stóp

Post autor: necia » 05 wrz 2012, 17:24

odstawiłam metypredjuż dwa i pół tygodnia temu. Nogi nadal mi puchną. Jak długo w organizmie może być steryd? Nie wiem czemu mam te nogi takie opuchnięte.

necia
Debiutant ✽
Posty: 37
Rejestracja: 10 lip 2012, 17:03
Choroba: CU
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Polska

Re: Opuchlizna stóp

Post autor: necia » 05 wrz 2012, 19:02

m-ce? o jej, myślałam, że ze dwa tygodnie. Czyli opuchlizna posterydowa może być nawet trzy miesiące po całkowitym odstawieniu?

necia
Debiutant ✽
Posty: 37
Rejestracja: 10 lip 2012, 17:03
Choroba: CU
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Polska

Re: Opuchlizna stóp

Post autor: necia » 05 wrz 2012, 19:08

może dlatego, że niedługo go brałaś, ja od dawki początkowej do dawki końcowej to brałam przez cztery miesiące

necia
Debiutant ✽
Posty: 37
Rejestracja: 10 lip 2012, 17:03
Choroba: CU
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Polska

Re: Opuchlizna stóp

Post autor: necia » 13 wrz 2012, 17:52

Natalka? A długo miałaś te opuchnięte nogi po odstawieniu sterydów? Bo ja już trzy tygodnie nie biorę sterydów, a nogi nadal mam opuchnięte. Tzn. lewa noga bardzo opuchnięta, a prawa troszkę. I jeszcze ta opuchlizna zaczęła mi się podnosić wyżej, tak że już mam opuchnięte stopy, kostki, i trochę wyżej podudzie. Jak myślicie, czy to nadal po sterydach, czy może mi się coś "popsuło". Boję się, że może coś z żyłami, albo jakiś obrzęk limfatyczny, albo z nerkami, albo nie wiem jeszcze co :(

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Opuchlizna stóp

Post autor: Natalka » 13 wrz 2012, 21:52

Jakieś 2 tygodnie po odstawieniu sterydów nie miałam już krokodylków :wink: opuchlizna schodziła stopniowo przy zmniejszaniu dawki encortonu, tak gdzieś od około 15 mg.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

necia
Debiutant ✽
Posty: 37
Rejestracja: 10 lip 2012, 17:03
Choroba: CU
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Polska

Re: Opuchlizna stóp

Post autor: necia » 14 wrz 2012, 17:01

dzięki Wam za odpowiedzi i porady. hmmm poczekamy i zobaczymy co dalej będzie ;)

Zablokowany

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”