Problemy z pamiecią i koncentracją?

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Angelo
Debiutant ✽
Posty: 48
Rejestracja: 26 kwie 2007, 22:13
Choroba: CD
województwo: lubuskie
Lokalizacja: Gorzów

Problemy z pamiecią i koncentracją?

Post autor: Angelo » 28 maja 2012, 15:35

Hejo.. Nie wiedziałem za bardzo gdzie to wcisnąć a zanim skontaktuje się z lekarzem wolałbym coś tutaj najpierw naskrobać.. Otóż aktualnie jestem już ponad rok po operacji która nie tylko uratowała mi życie ale umożliwiła jako tako normalne funkcjonowanie.. Nie będę Was tutaj zanudzał szczegółami i zamiast tego od razu przejdę do rzeczy.. Na początku wszystko było bardzo dobrze.. Po jakichś 2 miesiącach od operacji (a miałem ją w marcu 2011 ) pojawiły się pierwsze symptomy, które w zasadzie towarzyszą mi do dzisiaj - bywa że czuje jakby na całym ciele, lub częściej na torsie czy na twarzy wbijały mi się setki małych rozżarzonych igiełek. Uczucie nieprzyjemnego gorąca które trwa około kwadransa po czym przechodzi. W tym czasie zazwyczaj pojawiają się jakieś czerwone wypryski, jakby uczulenie które znika wraz z ustąpieniem objawów. Pogorszył mi się także wzrok ( chociaż niewiem czy w przypadku CD to sprawa normalna ) zamiast 0,5 mam teraz 1,5. Z niepokojących nowości które pojawiły się po raz chyba pierwszy w życiu to; 2krotnie zdarzyła mi się sytuacja że przez 15-20 minut miałem "świetliste prążki" lub "błyskawice" na oku które w irytujący sposób ograniczały widzenie i 4krotnie towarzyszył mi dziwny ból głowy.. Bolał mnie już w życiu kilka razy łeb ale zazwyczaj było tak że położyłem się spać rano wstałem i było ok. Teraz bywa że jak zacznie boleć pod wieczór położę się spać wstanę rano to łeb mnie dalej boli tak jak bolał wczoraj.. Niewiem czy to czasami nie migrena? No i ostatnia niepokojąca dość sprawa - od jakiegoś miesiąca zacząłem miewać problemy z koncentracją i pamięcią. Chodzi głównie o pierdoły - większość istotnych rzeczy pamiętam ale np. Grzebałem coś kluczami oczkowymi przy motocyklu położyłem je najpierw na ziemi, potem żeby było bliżej na siedzeniu. Szukałem innego rozmiaru i przeszedłem 3 kroki do miejsca w którym wcześniej leżały na ziemi, zdziwienie że ich tam nie ma po czym przypominam sobie że przecież leżą na siedzeniu. Kładę kask u kumpa na moto żeby nie spadł, kumpel mówi że ucieka więc przynosi mi kask i zawiesza na lusterku, ja coś tam robię on mówi "Dobra to ja lece" a ja do niego "Hej, czekaj, a gdzie kask?" Po czym mi pokazuje na lusterko ja"Aha, ok". I bywa że średnio mam takich dziwnych sytuacji koło 6-8 na dzień.. Wcześniej rzadko mi się zdarzało - bywało że nie pamiętałem czy zamknąłem drzwi i musiałem się wrocić ale o ile wiem większość osób tak ma.. W necie gdy szukałem podobnych objawów to mi wyskoczyło "Stwardnienie Rozsiane".. Wolałbym zostać mimo wszystko z jedną chorobą przewlekłą.. Jest jeszcze osobna sprawa którą warto nadmienić - otóż od czerwca 2011 popalam papierosy.. Jak sądzę mogą mieć z tym jakiś związek.. Jakieś pomysły?
Ad maiora natus sum.

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: Problemy z pamiecią i koncentracją?

Post autor: Raysha » 28 maja 2012, 16:07

Jeśli chodzi o pamięć i koncentracje, to ja mam duże problemy, co widać na przykładzie szkoły, gdy mam do opanowania duży zakres materiału i nie jestem w stanie się po prostu nauczyć wszystkiego, by wszystko pamiętać. Tak samo mam problemy z koncentracją. bywają dni, kiedy krążę wokół biurka i nie mogę się totalnie skupić, byle pierdoła mnie wyprowadza z równowagi. W sumie takie coś zaobserwowałam też po operacji, mozliwe, ze jak jest jelito usunięte i nie wchłania się połowa rzeczy co normalnie, to i pada pamięć oraz koncentracja.

Awatar użytkownika
Angelo
Debiutant ✽
Posty: 48
Rejestracja: 26 kwie 2007, 22:13
Choroba: CD
województwo: lubuskie
Lokalizacja: Gorzów

Re: Problemy z pamiecią i koncentracją?

Post autor: Angelo » 28 maja 2012, 16:22

Hmm w sumie mnie to niepokoi bo jest dość nowe - wcześniej nigdy czegoś takiego nie zaobserwowałem.. Stosunkowo łatwo też się rozkojarzam, zaczynam jakiś wątek, coś innego mi się przypomni w między czasie i nie potrafię sobie przypomnieć co chciałem powiedzieć, więc sklecam jakieś zdania z przypału byle nie wyjść na idiote co zdania umie składać do połowy :D No niewiem, przejdę się w tygodniu do lekarza zobaczymy co powie..
Ad maiora natus sum.

Awatar użytkownika
Miska Ryżu
Doświadczony ❃
Posty: 1475
Rejestracja: 03 lip 2008, 10:38
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Problemy z pamiecią i koncentracją?

Post autor: Miska Ryżu » 28 maja 2012, 21:46

na pamięc to m.in magnez. niepewność odnośnie zamknięcia czy niezamknięcia drzwi to np może być nerwica natręctw :D albo po prostu roztrzepanie, skup sie bardziej na tym co robisz, jak sie skupisz gdzie kładziesz klucze to będziesz wiedział gdzie je połozyłeś. Czasem kładzie się cos gdzies odruchowo a potem szuka pół dnia. Co do drzwi, to np zamknij raz drzwi w innej kolejności niż zazwyczaj, wtedy będziesz pewny ze zamknąłes, gdyz nie będziesz tego robił odruchowo a będziesz musiał skupić się na chwilę, bo to będzie coś nowego.

Z kolei co do bólów głowy i tymi krążkami przed oczami to może warto by było zasięgnąć porady neurologa, albo chociażby lekarza pierwszego kontaktu.
Smutno Ci? A może budyń? :)

Awatar użytkownika
Angelo
Debiutant ✽
Posty: 48
Rejestracja: 26 kwie 2007, 22:13
Choroba: CD
województwo: lubuskie
Lokalizacja: Gorzów

Re: Problemy z pamiecią i koncentracją?

Post autor: Angelo » 29 maja 2012, 13:07

Obadamy.. Jak znajde chwile to spróbuje się z lekarzem skontaktować, zobaczymy co będzie miał do powiedzenia w tej sprawie.. Może być to też faktycznie kwestia witamin bo w ostatnim roku zacząłem prowadzić też znacznie aktywniejszy tryb życia niż dotychczas prowadziłem..
Ad maiora natus sum.

Piciu
Znawca ❃❃
Posty: 2059
Rejestracja: 02 wrz 2006, 02:13
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Problemy z pamiecią i koncentracją?

Post autor: Piciu » 29 maja 2012, 22:18

@Angelo, masz może podawany lek biologiczny lub jesteś w programie biologicznym ?

Awatar użytkownika
Moniaaa89
Początkujący ✽✽
Posty: 162
Rejestracja: 09 mar 2012, 14:52
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontakt:

Re: Problemy z pamiecią i koncentracją?

Post autor: Moniaaa89 » 29 maja 2012, 23:21

ja również mam od jakiegoś czasu straszne problemy z pamięcią i koncentracją, bywa to naprawdę uciążliwe. Wczoraj nawet zdarzyło mi się, że mówiłam jakieś zdanie i w połowie się zacięłam i zapomniałam o czym mówiłam... Zapewne jednym z powodów jest to, że mam teraz bardzo dużo na głowie i się nie wysypiam, ale wydaję mi się, że nie tylko przez to. Zastanawiam się, czy to nie przez któreś leki...
Obecnie biorę: Sulfasalazin EN 3x2 tabl., Ac. Folicum 15mg, Metypred 8mg, wlewki z hydrokortyzonu
---------------------------------------------------
"Muzyka uspokaja umysł, ułatwia wzlot myśli, a gdy trzeba, pobudza do walki..."

Awatar użytkownika
Angelo
Debiutant ✽
Posty: 48
Rejestracja: 26 kwie 2007, 22:13
Choroba: CD
województwo: lubuskie
Lokalizacja: Gorzów

Re: Problemy z pamiecią i koncentracją?

Post autor: Angelo » 30 maja 2012, 03:16

@Piciu

Nie, aktualnie nie jestem w żadnym programie ani nie przyjmuje żadnych leków biologicznych Piciu.
Ad maiora natus sum.

Awatar użytkownika
Slip
Początkujący ✽✽
Posty: 96
Rejestracja: 01 sie 2011, 22:34
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Problemy z pamiecią i koncentracją?

Post autor: Slip » 30 maja 2012, 13:00

serio może być jakieś powiązanie słabej pamięci z chorobą?
ja w sumie też zauważyłem, że kiepsko u mnie z zapamiętywaniem i skoncentrowaniem się na czymś.. żeby się czegoś nauczyć to masakra, myli mi się co kommu powiedziałem. jak jeszcze sam siedzę i się zastanawiam to jakoś tam idzie, ale jeśli dojdzie do rozmowy i szybkiego przekazywania informacji to mi potrafi umknąć ile moja siostra ma lat :razz:

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: Problemy z pamiecią i koncentracją?

Post autor: Raysha » 01 cze 2012, 14:52

Serio, serio.
Organizm niedożywiony, po sterydoterapiach, leczeniach biologicznych. To nie są czynniki obojętne. Na coś musiało paść. Padlo na pamięć i koncentracje.

Zablokowany

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”