zapalenie spojówek, ból stawów, biegunek brak

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
monika1985
Początkujący ✽✽
Posty: 111
Rejestracja: 13 cze 2011, 08:30
Choroba: nie ustalono
województwo: opolskie
Lokalizacja: opole
Kontakt:

zapalenie spojówek, ból stawów, biegunek brak

Post autor: monika1985 » 21 maja 2012, 18:58

Powiedzcie mi jak to działa. któryś dzień brak biegunek. Stawy bolą, oczy dzisiaj w stanie agonalnym. Samopoczucie do bani. Moje biegunki też są chyba jakieś mega nietypowe. Kilka dni biegam po cztery , pięć razy dziennie a potem cisza. I za tydzień znowu. Ostatnio beznadziejne stolce 10 dni. Teraz czwarty dzień ok przy czym dzisiaj już był śluz. Stawy po prostu masakra. Jama usta zawalona. Na jęzorze mam rany. Ni to afty. Jakieś bąble i normalne rany. Mam wzdęty brzuch i czuję się jak flak. Zimno i do bani.

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Posty: 1591
Rejestracja: 23 wrz 2010, 12:59
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Polski

Re: zapalenie spojówek, ból stawów, biegunek brak

Post autor: Alis » 22 maja 2012, 11:19

monika1985, nie wiem czy masz NZJ, ale te choroby mają to do siebie, że są bardzo podstępne i naprawdę znaczaco utrudniają życie, ale należy o tym pamiętać że każdy inaczej to przechodzi, bo też każdy z nas w indywidualny sposób jest wrazliwy na ból, no i oczywiście psychika ma duże znaczenie. No i te choroby z czasem co bardziej się ujwniają, najpierw miała zajęte jelito grube, potem żołądek, teraz i cienkie :mrgreen:
U mnie choroba zaczeła się własnie od zapaleń spojówek, nawracające zapalenia trwały przez 1,5 roku, bardzo się męczyłam, bardzo bolało, a jeszcze bardziej wkurzało mnie to, ż enikt mi nie wierzy, że tak bolą oczy, żadnych innych dolegliwości nie miałam. Ale minęło to 1,5 roku i doszły bóle brzucha, przelewania treści jelitowej, zaparcia, krew w stolcu, bóle stawów starszne, takie, że chciałam sobie kończyny poodcinać. Niedawno miałam też afty, ale to zrozumiałe przy aktywnym zapaleniu, no i stawy też mnie teraz bolą. Ty piszesz o biegunce, a ja znam bardzo duzo osób, które w ogóle biegunki nie miały, a jelita były w złym stanie. Najważniejsze to się nie poddawać, bo po złym zawsze dobre przychodzi.
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

greentea
Debiutant ✽
Posty: 16
Rejestracja: 20 mar 2012, 12:42
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: śląskie
Lokalizacja: ...

Re: zapalenie spojówek, ból stawów, biegunek brak

Post autor: greentea » 22 maja 2012, 13:10

U mnie też jest podobnie. Bóle brzucha, stawów, oczu, afty...I też z brzuchem nietypowo, bo tu najgorsze są dla mnie silne bóle. Czasami to wszystko dzieje się w tym samym czasie, ale zdarzało się też, że z jelitami było dobrze, a stawy bolały tak,że trudno mi było chodzić. Obecnie na stawy lepiej, a reszta gorzej i znowu zapalenie spojówek i afty...

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Posty: 1591
Rejestracja: 23 wrz 2010, 12:59
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Polski

Re: zapalenie spojówek, ból stawów, biegunek brak

Post autor: Alis » 22 maja 2012, 16:46

greentea pisze:najgorsze są dla mnie silne bóle
dla mnie też najbardziej kłopotliwe były bóle, szczególnie brzucha
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

revers

Re: zapalenie spojówek, ból stawów, biegunek brak

Post autor: revers » 30 maja 2012, 16:34

Tak się składa , iż miałem podobne problemy , i niektóre udało mi się zwalczyć starymi metodami. Po wyjściu ze szpitala , przeszedłem na miesiąc na lekkostrawną dietę (wraz z lekami), dzięki czemu udało mi się przywrócić prawidłową pracę jelit . Obecnie odżywiam się normalnie , czyli naturalnie bez chemii . Tym samym zapomniałem co to jest biegunka i kilkanaście wizyt w toalecie. Standard to jedna poranna wizyta , żadnych pustych parć , czy obaw czy zdążę .
Zapalenie spojówek w czasie gdy brałem sterydy , leczyłem "parówkami" z trzech ziół.
Lipa , szałwia i rumianek , po dwie torebki do dużego rondla , zagotowałem a następnie ręcznik na głowę i tak kilka razy dziennie. Efekt przerósł moje oczekiwania , w kilka dni wyleczyłem infekcję zatok , poważne zapalenie spojówek , które jak wyczytałem można leczyć tylko antybiotykami , których oczywiście brać nie mogłem.
Obecnie szukam panaceum na ból barku , przy czym nie zamierzam łykać już żadnych pigułek.
Przez trzy miesiące nałykałem się ich za całe życie , i nie zamierzam uszkodzić sobie wątroby lub nerek.
Stosuję żel polecony mi przez znajomego , i na razie czekam na efekty.

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃
Posty: 1262
Rejestracja: 18 mar 2008, 18:24
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: ....

Re: zapalenie spojówek, ból stawów, biegunek brak

Post autor: leila » 13 cze 2012, 09:08

chciałam zapytac walcze z zapaleniem spojówek i łzawieniem oczu od roku ,wplyw ma ze duzo czasu spedzam przy komputerze okulista narazie dała krople ale tylko na 2 tyg.i ulotke o sztucznych łzach ale one 20 zl kosztuja.Co powinnam zrobic ?Kupic jakies okulary na komputer? bo uwazam ze od komputera mam te objawy
zepchnac chorobe na dalszy plan
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Posty: 1591
Rejestracja: 23 wrz 2010, 12:59
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Polski

Re: zapalenie spojówek, ból stawów, biegunek brak

Post autor: Alis » 13 cze 2012, 10:26

leila, okulary na komputer z antyrefleksem, jak masz wadę. Sztuczne łzy są dobre i żel do oczu też, pamiętaj że może być tak, że jakiś ci nie będzie pasował, wtedy możesz zmienić na inny, cała gama tego jest. Jak pracujesz długo przy kompie to rób sobie przerwy, spójrz w dal co jakiś czas, zamknij oczy.
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Annmi
Początkujący ✽✽
Posty: 81
Rejestracja: 29 mar 2005, 17:31
Choroba: CU u partnera
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Re: zapalenie spojówek, ból stawów, biegunek brak

Post autor: Annmi » 13 cze 2012, 10:27

leila pisze:okulary na komputer
a masz wade wzroku?
bo jak nie, to co zerowki?
na pewno gdybyś kupowała to takie z powłoką antyrefleksyjną - specjalnie do kompa

oczy Cię pieką, szczypią, uczucie piasku??
bo jesli tak to możesz mieć zespół suchego oka (częste przy kompie) - wtedy polecam HYLO-COMOD albo HYLO-GEL - drogie, ale można używać przez 3-6 miesięcy (zalezy które) nie trzeba wywalać po 4 tyg. jak większość
ale jesli Ty masz łzawienie - sama nie wiem

może skonsultuj się jeszcze z innym okulistą

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃
Posty: 1262
Rejestracja: 18 mar 2008, 18:24
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: ....

Re: zapalenie spojówek, ból stawów, biegunek brak

Post autor: leila » 13 cze 2012, 19:56

wady nie mam,czyli zerówki z ta powłoka?jest lzawienie szczypanie,często kiedy jestem na dworze ide ulica i zaczerwienienie,to wszystko od kompa ,przedtem nigdy tego nie było,moge miec to suche oko
a te zele,sztuczne łzy to uzywacie tylko jak szczypie czy bez objawow tez?
zepchnac chorobe na dalszy plan
Obrazek
Obrazek

Annmi
Początkujący ✽✽
Posty: 81
Rejestracja: 29 mar 2005, 17:31
Choroba: CU u partnera
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Re: zapalenie spojówek, ból stawów, biegunek brak

Post autor: Annmi » 13 cze 2012, 21:56

leila, ja mam od kilkunastu lat zespół suchego oka
i alergie w oczach
nie toleruje prawie nic (makijaż tylko kosmetykami dla alergików od święta)
te ww. sztuczne łzy są własnie dla bardzo wrażliwych, alergicznych oczu - bo są bez konserwantów i dodatków
ja je używam jak sobie przypomnę (noszę w torebce) czesto własnie w pracy przy kompie
kupuje w aptekach internetowych, bo taniej

przejdź się może do innego okulisty - i spytaj też o okulary z powłoką antyrefleksyjną

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃
Posty: 1262
Rejestracja: 18 mar 2008, 18:24
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: ....

Re: zapalenie spojówek, ból stawów, biegunek brak

Post autor: leila » 14 cze 2012, 00:03

byłam u 2 okulistów biore aktualnie na zapalenie spojówek jakies krople do soboty
potem kupie te okulary
zepchnac chorobe na dalszy plan
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Posty: 1591
Rejestracja: 23 wrz 2010, 12:59
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Polski

Re: zapalenie spojówek, ból stawów, biegunek brak

Post autor: Alis » 14 cze 2012, 09:30

No u mnie choroba jelit zaczeła się od oczu, zapalenia itp. także ja biorę co dziennie te kropelki albo żel. Napewno Ci to nie zaszkodzi.
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃
Posty: 1262
Rejestracja: 18 mar 2008, 18:24
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: ....

Re: zapalenie spojówek, ból stawów, biegunek brak

Post autor: leila » 15 cze 2012, 17:27

byłam dzisiaj na komputerowym badaniu wzroku powiedzieli ze mam -2 i musze nosic okulary na stale.czy przy tym rzeczywiscie musze nosic na stale czy tylko zakładac na komputer?nie chce nosic na stałe.
dziwne troche bo byłam w szpitalu u okulistki zakropila atropina tydzien temu badala czytalam i nie mowiła zeby miala jakas wade?komu mam wierzyc?
zepchnac chorobe na dalszy plan
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Posty: 1591
Rejestracja: 23 wrz 2010, 12:59
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Polski

Re: zapalenie spojówek, ból stawów, biegunek brak

Post autor: Alis » 16 cze 2012, 11:02

leila, no -2 to duża wada, powinnaś widzieć z daleko zamazane i czesto mrużyć oczy, no i przy takiej wadzie trzeba nosić okularki jak najwięcej, bo oczy się męcza.
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Awatar użytkownika
biedronka24
Aktywny ✽✽✽
Posty: 663
Rejestracja: 09 wrz 2007, 21:02
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: podlaskie
Lokalizacja: białystok

Re: zapalenie spojówek, ból stawów, biegunek brak

Post autor: biedronka24 » 16 cze 2012, 11:42

Leila - badanie komputerowe nie jest miarodajne. Wada może wyjść ina niż jest w rzeczywistości.Jeśli po kropelkach okulita nic nie zalecił - to widocznie nie trzeba.

Zablokowany

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”