Wypadanie włosów

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
alate
Moderator
Posty: 862
Rejestracja: 23 wrz 2014, 18:28
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Starachowice

Re: Wypadanie włosów

Post autor: alate » 16 paź 2019, 13:43

Odnawiam temat, bo odkryłam cudowny sposób na wypadające włosy, w 100% naturalny i bardzo tani...siemię lniane! Przed każdym myciem włosów, a co najmniej 1x tydzień, nakładam na całą głowę i włosy maskę, dobrze jest przykryć głowę folią i otulić ręcznikiem. Maska to bardzo gęsty kleik z siemienia, 2 łyżki ziaren zalane pół szklanki wody, pogotować, jeszcze gorące przelać przez sitko, gdy ostygnie można dodać żółtko(ja biorę całe jajko) i nieco oliwy, albo nafty kosmetycznej. Ważne, żeby przelać, a raczej odcisnąć na sitku, gdy jest jeszcze gorące, bo potem tak zgęstnieje, że będzie to niemożliwe, oddzielnie ziarenek od "gluta" ...Nałożyć, okryć(może przeciekać, więc lepiej na wszelki wypadek drugi ręcznik na ramiona położyć, trzymać ok.pół godziny, choć ja czasami to cały dzień w tym pakunku na głowie chodziłam😁po tym włosy normalnie umyć..
Ok. 5 miesięcy temu dramatycznie zaczęłam tracić włosy, wypadło ok 1/3...Maska z siemienia nie tylko zahamowała wypadanie, ale spowodowała odrastanie włosów ! Wcześniej było już naprawdę źle...
Dodatkowo przygotowałam sobie wcierkę: niepełna łyżka siemienia, łyżka pokrzywy, łyżka skrzypu, zalać szklanką zimnej wody, pogotować z 5 min. Zostawić do ostygnięcia, przecedzić, dodać łyżkę octu jabłkowego najlepiej BIO, można sobie przelać do butelki ze spryskiwaczem, wtedy aplikacja jest bardzo wygodna...To wcierać codziennie wieczorem w skórę głowy. Dodatkową zaletą tej mikstury jest optyczne zwiększenie objętości włosów, bo siemię lniane lekko usztywnia, włosy tez się lepiej ukladają, mniej przetłuszczają..
Szkoda, że wcześniej tego nie odkryłam, bo w moim przypadku, żaden Jantar, Radical i inne odżywki, ale też pokrzywa, skrzyp, biotyna pita i połykana..nic nie pomagało !
Załączam zdjęcie czubka mojej głowy, takich "igiełek" mam pełno na całej !!!😊 oraz wcześniejsze, z końca czerwca...chyba widać różnicę 😁
Załączniki
20191016_135459.jpg
Przed
20191016_135016.jpg
Po i w trakcie
Crohn ? Z tym da się żyć !

julienx
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 18 paź 2019, 17:25
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: mazowieckie
miasto: Warszawa

Re: Wypadanie włosów

Post autor: julienx » 18 paź 2019, 17:39

Dzień dobry, ja mam podobny problem z włosami. U
Mnie dochodzi jeszcze pieczenie skory głowy, tak ze nie moje dotknąć włosów. A potem obserwuje wzmożone wypadnIe włosów. Włosy słabo rosną i w przeciągu ostatnich 5 lat straciłam ich polowe, a bujnych nie miałam. Na dzień dzisiejszy zauważam znaczące prześwity na skroniach i koronie.

Robiłam już wszystkie badania: tarczyce, żelazo, hormony, badanie w kierunku łysienia adrogenowego, prolaktyna, kortyzol, hormony kobiece - wszystko w normie.

Medycyna konwencjonalna nie dawała mi odpowiedzi ani poprawy.
Udałam się w końcu na biorezonans, gdzie dowiedziałam się, że włosy powiązane są ze stanem jelit. U mnie Nie wchłaniają się substancje odżywcze. Mam tez przywre oraz salmonellę, paciorkowce i candide. Zdecydowałam się na terapie biorezonansową oraz odpowiednia suplementację w celu naprawy jelit. I tak wydałam już tyle kasy na wizyty u lekarzy akademickich i tych wszystkich specyfików, sZamponow, wcierek że postanowiłam „zaryzykować”

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie?

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Wypadanie włosów

Post autor: obyty.z.cu » 18 paź 2019, 21:03

nikt poważnie nie traktuje biorezonansu...wyrzucanie kasy i tyle.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

kotkowy
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 28 lip 2020, 15:17
Choroba: nie ustalono
województwo: małopolskie

Re: Wypadanie włosów

Post autor: kotkowy » 28 lip 2020, 15:21

A korzystaliście może z czegoś takiego? https://apteka.bonifratrzy.pl/wyciag-zi ... 100ml.html albo generalnie z czegoś z tej linii: https://apteka.bonifratrzy.pl/produkty- ... rskie.html? Pytam gdyż wygląda to ciekawie, ale nie mam zamiaru kupować czegoś nie sprawdzone co nie daj bóg mi jeszcze zaszkodzi. także będę wdzięczny za wszystkie informacje na ten temat.

plussize89
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 01 maja 2020, 13:20
Choroba: nie ustalono
województwo: śląskie
miasto: Wodzisław Sląski

Re: Wypadanie włosów

Post autor: plussize89 » 29 lip 2020, 13:49

U mnie sprawdził się olejek rycynowy w połączeniu z biotyną. Zdziwiłam się właściwościami olejku, i jego działaniem. fakt trzeba byc systematycznym i cierpliwym, ale warto ;) https://piotrturkowski.pl/olej-rycynowy ... -na-wlosy/

Awatar użytkownika
Brawurka
Doświadczony ❃
Posty: 1085
Rejestracja: 16 kwie 2014, 20:16
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Żuławy

Re: Wypadanie włosów

Post autor: Brawurka » 17 paź 2020, 15:30

Mi pomaga tylko Alpicort E na receptę. Mam bardzo gęste włosy z natury i wieczne problemy z wypadaniem. W ciąży i po jakiś czas miałam piękne, swoje włosy. Niestety, ciągłe problemy ze zdrowiem powodują, że włosy lecą i ratuję się płynem. Pięknie odrastają, ale potem znów lecą i tak w koło. Nie mogę osiągnąć już efektu mojej natury. Musiałabym chodzić ciągle w ciąży :P
15.12.2013 Usunięcie jelita grubego + j-pouch
16.03.2014 Zamknięcie stomii



Obrazek

zolla
Debiutant ✽
Posty: 3
Rejestracja: 11 cze 2021, 21:05
Choroba: nie ustalono
województwo: podlaskie
miasto: Nie ważne

Re: Wypadanie włosów

Post autor: zolla » 10 paź 2021, 18:54

U mnie niestety też szału nie ma z włosami. Dlatego ostatnio nawet doszłam do wniosku, że postawię teraz na przedłużanie włosów. Nawet znalazłam już sklep https://www.violahairextensions.co.uk gdzie są udostępnione wszelakie kolory naturalnych włosów- z możliwością też ich aplikacji najróżniejszymi metodami.

Awatar użytkownika
Brawurka
Doświadczony ❃
Posty: 1085
Rejestracja: 16 kwie 2014, 20:16
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Żuławy

Re: Wypadanie włosów

Post autor: Brawurka » 28 lut 2022, 17:16

Ja jestem po ciężkim przejściu korony i teraz włosy mi tak lecą, że nie da się tego opisać. Niestety czytałam, że tak bywa. Wcześniej tak korony nie przechodziłam, włosy mi nie leciały. Teraz miałam full opcję. Już obcięłam koło 10cm. włosów żeby je odciążyć i smaruję Alpicortem. Zobaczymy.
15.12.2013 Usunięcie jelita grubego + j-pouch
16.03.2014 Zamknięcie stomii



Obrazek

karolinaa
Debiutant ✽
Posty: 7
Rejestracja: 17 maja 2022, 11:54
Choroba: nie ustalono
województwo: -- poza Polską --

Re: Wypadanie włosów

Post autor: karolinaa » 24 maja 2022, 11:53

Niestety, ale muszę się z wami zgodzić moje drogie. Wypadanie włosów to problem, który dotyka wiele z nas. Sama się z nim zmagam i szukam jakichś sposobów, które by mi pomogły. W tzw. międzyczasie staram się znaleźć jakieś modne upięcia, które by zamaskowały braki. Jakbyście szukały informacji, to polecam w wolnej chwili zajrzeć https://www.biotebal.pl/pielegnacja-wlo ... esany-vlog tutaj. Można tam znaleźć film z poradami od fryzjera. Tak w ogóle, jeżeli macie sprawdzone sposoby na wzmocnienie włosów, to koniecznie dajcie znać!

rajkumar14
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 24 maja 2022, 10:05
Choroba: nie ustalono
województwo: wielkopolskie
miasto: poland

Re: Wypadanie włosów

Post autor: rajkumar14 » 24 maja 2022, 16:23

Pierwsza w Indiach wszechstronna kuracja do włosów z 3 naukami - dermatologią, ajurwedą i odżywianiem. Uzyskaj receptę od lekarza wraz ze swoimi produktami, bezpłatny plan diety i trenera włosów. Darmowa dostawa. Usługi: Bezpłatna diagnostyka on-line, Konsultacja lekarska, Indywidualny zestaw, Trener włosów.

pacanchik
Debiutant ✽
Posty: 16
Rejestracja: 11 maja 2022, 12:42
Choroba: nie ustalono
województwo: małopolskie

Re: Wypadanie włosów

Post autor: pacanchik » 14 cze 2022, 13:58

Cześć wszystkim. Myślę, że problem jest bardzo poważny. Tutaj należy zwrócić uwagę na pielęgnację włosów. Fundusze kupuję tutaj https://barbercompany.pl/broda-i-wasy/g ... y-i-wasow/ . Mają też przybory do golenia i brody, wąsów. Bardzo fajny sklep, specjalizuje się w tego typu produktach.

Emilder
Początkujący ✽✽
Posty: 73
Rejestracja: 20 cze 2022, 11:43
Choroba: nie ustalono
województwo: opolskie

Re: Wypadanie włosów

Post autor: Emilder » 05 sty 2023, 13:58

Nie wnikam w składy za bardzo, ale po sobie i mojej mamie widzę, że super działa seria Jantar bursztynowa. Mamie garściami wypadały włosy przez leki na kręgosłup, nawet przestały się kręcić. Kupiłam jej całą serię Jantar - od wcierki po odżywkę BS. Już po dwóch miesiącach była duża poprawa. Teraz używa serii Cantu, po której wrócił jej skręt włosów.

Polecam również zakupić sobie dobrej jakości zioła na porost włosów oraz pić je codziennie, działają często prawdziwe cuda:
https://loremvit.pl/herbata-na-wlosy/

Poczytaj sobie o nich tutaj.

andrzaj
Debiutant ✽
Posty: 23
Rejestracja: 16 cze 2022, 12:23
Choroba: nie ustalono
województwo: podlaskie

Re: Wypadanie włosów

Post autor: andrzaj » 19 sty 2024, 13:27

Ja np. mam ferryrynę nadal w normie, ale strasznie niską i dowiedziałam się, że to też przyczynia się do wypadania włosów - na szczęście moja endokrynolog się ze mną zgodziła i przepisała mi żelazo na receptę. Trochę pomaga.
Ponadto wcieram Minovivax i Alpicort, a z takich bez recepty to wcięrkę Anwen.
Mam też IO, którego też nie widać w badaniach na pierwszy rzut oka, a dopiero po obciążeniu glukozą. A to też potęguje wypadanie. Niestety w tej kwestii nie toleruję leczenia lekami, więc nadrabiam aktywnością fizyczną. W pierwszej kolejności warto jest na pewno skonsultować się z lekarzem, który da badania do wykonania:
https://rcmskawina.pl/zakres-uslug/
Polecam tę przychodnię w Skawinie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”