Po remisji - brak wypróżnień i silny ból

Czyli wszystko, co dotyczy chorób wątroby, żołądka (np. refluks), trzustki, itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Mesukan
Debiutant ✽
Posty: 3
Rejestracja: 13 cze 2019, 15:36
Choroba: CU
województwo: lubuskie
miasto: Zielona Góra

Po remisji - brak wypróżnień i silny ból

Post autor: Mesukan » 13 cze 2019, 15:46

Witam serdecznie. Od momentu kiedy rozpoznano chorobę, po dwóch latach przyszedł czas na powrót. Tydzień temu we wtorek rozpoczęło się biegunką, po dwóch dniach doszła krew. Cała sytuacja zmieniła się w sobotę kiedy rano miałem ostatnie wypróżnienie. Pojawił się ból brzucha, niezbyt uciążliwy. W niedzielę był już bardzo silny. Dostałem zastrzyk rozkurczajacy i wydawało się że pomogło. Bóle wróciły wieczorem i trwają do dziś. Cała prawa strona. Chodzę do lekarza, badania itd. Usg dopiero 25 będzie, rtg wykazało dużą ilość gazów w okrężnicy ale ponoć ich wymiar jest ok. Czyli dalej nie wiadomo. Dzisiaj jest 6 dzień bez wypróżnienia, ból ciągły, czy ktoś spotkał się z podobną sytuacja? Pozdrawiam serdecznie
Ostatnio zmieniony 13 cze 2019, 18:01 przez Noelia, łącznie zmieniany 1 raz.

Mesukan
Debiutant ✽
Posty: 3
Rejestracja: 13 cze 2019, 15:36
Choroba: CU
województwo: lubuskie
miasto: Zielona Góra

Re: Po remisji - brak wypróżnień i silny ból

Post autor: Mesukan » 13 cze 2019, 18:04

Przepraszam za te wyróżnienia, chodziło oczywiście o wypróżnienia.

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: Po remisji - brak wypróżnień i silny ból

Post autor: Noelia » 13 cze 2019, 18:55

Mesukan pisze:
13 cze 2019, 18:04
Przepraszam za te wyróżnienia, chodziło oczywiście o wypróżnienia.
Czas na edycję to kilka minut, później forumowicz nie ma już szans poprawienia literówki, ale po to są moderatorzy, żeby to uporządkować, także wszystko ok i nie ma sprawy :)
Zresztą mój słownik w tel. też uwielbia poprawiać wypróżnienia na wyróżnienia ;)
Mesukan pisze:
13 cze 2019, 15:46
Chodzę do lekarza, badania itd. Usg dopiero 25 będzie, rtg wykazało dużą ilość gazów w okrężnicy ale ponoć ich wymiar jest ok. Czyli dalej nie wiadomo. Dzisiaj jest 6 dzień bez wypróżnienia, ból ciągły, czy ktoś spotkał się z podobną sytuacja?
Poczytaj tutaj: Zaparcia
Ja pisałam w tym wątku, że mąż póki co nigdy nie miał zaparć, ale od tamtego czasu zaliczył 2 takie epizody - kilkudniowe + do tego krew i ból podbrzusza.
Pomogła właśnie ta laktuloza - syrop, który tam polecałam.
Wspomniałam tam również o modyfikacji diety.
Przejrzyj Poradnik żywieniowy - są w nim opisane produkty i potrawy pobudzające perystaltykę jelita.
Ale trzymaj rękę na pulsie i uważnie obserwuj sytuację, bo takie objawy mogą też świadczyć o niedrożności lub podniedrożności jelit - zwłaszcza, jeśli towarzyszy temu zatrzymanie gazów oraz wymioty.
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

Mesukan
Debiutant ✽
Posty: 3
Rejestracja: 13 cze 2019, 15:36
Choroba: CU
województwo: lubuskie
miasto: Zielona Góra

Re: Po remisji - brak wypróżnień i silny ból

Post autor: Mesukan » 15 cze 2019, 15:45

Noelia, oficjalnie stałaś się moją bohaterką :* Najprawdopodobniej właśnie ten syrop pomógł, dzień po spożyciu jakby nagle coś "ruszyło" ;) Jest coraz lepiej. Dziękuję za odpowiedź i linki do materiałów. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: Po remisji - brak wypróżnień i silny ból

Post autor: Noelia » 16 cze 2019, 13:09

Mesukan pisze:
15 cze 2019, 15:45
Noelia, oficjalnie stałaś się moją bohaterką :* Najprawdopodobniej właśnie ten syrop pomógł, dzień po spożyciu jakby nagle coś "ruszyło" ;) Jest coraz lepiej. Dziękuję za odpowiedź i linki do materiałów. Pozdrawiam.
Cieszę się, że pomogło, oby tak dalej!
Laktuloza jest bezpieczna w NZJ, więc warto wypróbować w przyp. zaparć.
Mąż stosował konkretnie syrop o nazwie Lactulosum, ale jest kilka tych preparatów, w różnych cenach, wszystkie bez recepty.
Pozdrawiam :)
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Powikłania ze Strony Ukł. Pokarmowego”