Śluz - czy tak powinno być?

Czyli wszystko, co dotyczy chorób wątroby, żołądka (np. refluks), trzustki, itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bizonik
Moderator
Posty: 984
Rejestracja: 30 mar 2016, 14:17
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Śluz - czy tak powinno być?

Post autor: Bizonik » 06 lip 2017, 21:41

Noelia kisiel jabłkowy to mega prosty przepis.

Gotuje jabłko w wodzie z odrobina cynamonu i gozdzikami. Po ugotowaniu jabłka, obieram jabłko ze skóry i gniazda nasiennego rozgniatam widelcem dodaje do wywaru . Ilość wody to około 0,4 0,5 l na jedno spore jablko.
W poł szklanki zimnej wody rozrabiam łyżkę maki ziemniaczanej i wlewam to do gotującego się kompotu z jabłkiem. Mieszam do zgęstnienia az zacznie bąbelkować. I gotowe. Wersja do picia musi być ciut bardziej wodnista, wtedy mniej mąki ziemniaczanej.
Staram się nie dosładzać ale można cukrem choć ja bym raczej dodał odrobinę miodu.

Vercia co do wody z solą to rano robie sobie 2 litry takiego napoju i wypijam to w ciągu dnia.
Woda niegazowana, łyżeczka soku z cytryny lub dwa trzy plasterki cytryny bez skórki, łyżeczka soku z pomarańczy plub plaster pomarańczy bez skóry, kilka listków mięty no i sól himalajska szczypta czasem dwie. Bez cukru, chyba że idę na siłownie to wtedy dodaje łyżeczkę miodu. Teraz w sezonie truskawkowym testowałem to z truskawkami i tez jest ok.
Najlepszy gust muzyczny i koloryt w Kwietniu 2016
Jeden z najlepszych gustów muzycznych w lipcu, sierpniu i październiku 2016

Moja pasja moją pracą, moja praca moją pasją:)
http://blog.aquamagic.nazwa.pl

Www.wedkarskiemazowsze.pl

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: Śluz - czy tak powinno być?

Post autor: Noelia » 06 lip 2017, 23:36

Bizonik pisze:Noelia kisiel jabłkowy to mega prosty przepis.
Dzięki, wypróbuję na pewno :roll:
Jabłka gotowane/pieczone super działały na męża, więc może to też się sprawdzi.
Bizonik pisze:Vercia co do wody z solą to rano robie sobie 2 litry takiego napoju i wypijam to w ciągu dnia.
Mąż też pił wodę z solą himalajską albo z morską, ale to żeby elektrolity uzupełniać podczas biegunek.

U niego to w ogóle nie ma mowy o Jackowej (hah ;)) skali, bo od samego początku, czyli od marca, ma wodniste biegunki, czasem z krwią, czasem bez, więc co tu rozważać.
Na żaden śluz to uwagi nie zwracał - pewnie nawet nie wie, jak niby miałoby to wyglądać przy takiej biegunce, ja zresztą też nie wiem...

Oby nie tracił krwi, oby nie bolało, oby można było funkcjonować bez obsesji "gdzie tu jest toaleta i to natychmiast!", oby nie było gorączki, odwodnienia i żeby siły wróciły.
A reszta, jakieś skale i śluzy, to tam.....:razz:
On na pewno żadnych wnikliwych obserwacji prowadzić nie będzie, bo to faktycznie zwariować można.

Swoją drogą śluz jest też objawem IBS, a w tym wypadku nie ma żadnego stanu zapalnego, nic nie zagraża zdrowiu ani życiu, tylko co najwyżej je uprzykrza i dokucza.
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

Awatar użytkownika
Bizonik
Moderator
Posty: 984
Rejestracja: 30 mar 2016, 14:17
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Śluz - czy tak powinno być?

Post autor: Bizonik » 06 lip 2017, 23:56

Noelia ja w 2015 roku przed operacja jechałem na samym rozgotowanym ryżu i bananach i jabłkach gotowanych. Każde inne jedzenie powodowało mega biegunki. Może i Twojemu mężowi by pomogła taka mega monotematyczna dieta.
Najlepszy gust muzyczny i koloryt w Kwietniu 2016
Jeden z najlepszych gustów muzycznych w lipcu, sierpniu i październiku 2016

Moja pasja moją pracą, moja praca moją pasją:)
http://blog.aquamagic.nazwa.pl

Www.wedkarskiemazowsze.pl

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Śluz - czy tak powinno być?

Post autor: Tubisia » 07 lip 2017, 00:12

vercia przede wszystkim, by aza zadziałała to trzeba minimum 3 miesiące brania, więc na spokojnie. Ja zauważyłam, że strasznie mi się zmieniło w organizmie od kiedy biorę leki w ogóle i do tego też trzeba się przywyknąć i się od nowa "nauczyć" swego organizmu. W sumie w CD jedyną słuszną radą jest taka: obserwuj swój organizm i wtedy działaj. Jednemu posłuży mleko innemu nie (mleko nie jest zalecane ogólnie, ale jeśli jelita tolerują to można), mi np. nie trawią flaki marchewki :(
vercia pisze:Zastanowię się jak ogarnąć śniadania i kolacje, bo wtedy jem biały chleb i spróbuję odstawić to pieczywo, zobaczę co się będzie działo. Kurcze, nie przyszłoby mi do głowy, zwłaszcza, że w "zaleceniach" dietetycznych ze szpitala mam właśnie jasne pieczywo.
To są ogólne zalecenia diety łatwo/lekkostrawnej. Mogę Ci na maila podesłać co sama dostałam od dietetyk z MSW w Wawie :)
vercia pisze: Ten śluz i mnie martwi. Chociaż zdarza się teraz czasem tak (miałam nawet o to pytać, ale nie chciałam pisać nowego wątku), że na początku załatwiania pojawiają mi się takie zbite "bobki" drobne. Co to może oznaczać? Bo ogólnie konsystencja nadal cały czas jest taka "budyniowata" i luźna - ale to nie są biegunki.
Próba poradzenia sobie jelit z niestrawionym pokarmem i za szybką perystaltyką, Crohn to wredna menda więc będziesz miała ładny przegląd różności w wc :lol:
Luki36 pisze:A może by tak rzadziej oglądać tę kupkę?
Luki no na miłość boską głupoty bredzisz. Trzeba oglądać, by wiedzieć co się dzieje, czy krwi nie ma etc...
Noelia pisze:Mojego męża też w szpitalu studenci oglądają, bo praktyki wakacyjne, dla niego to istna gehenna :lol:
Nie wiem, która strona do oglądania ciekawsza dla studentów :lol:
Bizonik pisze:Niestety tak kochany przez CU cipronex przy CD potrafi dołożyć sporo złego. u mnie np doprowadził do przewlekłej biegunki i powrotu zaostrzenia jak dostałem go przy zapaleniu ucha. natomiast metronidazol dostawałem przy większości mocniejszych zabiegów dentystycznych czy innych chirurgicznych i oprócz metalicznego posmaku w jamie ustnej oraz dziwnego zapachu potu nie działo się nic. Mnie jeszcze ratowała wankomycyna ale to już antybiotyk bardzo agresywny, dostałem go po operacji jak wdało się zakażenie rany.
O dokładnie, my w Crohnie mamy ciężej ze względu na to jak on jest umiejscowiony i że może przejść na inne organy i kości/stawy/mięśnie, oczy etc. Po mojej operacji flaka ponad miesiąc brałam właśnie sam metronidazol bez problemów, ale jak już zalecili metronidazol + cipronex lub sam cipronex to masakra była.
Bizonik pisze:Co do śluzu to u mnie bardzo szybko pozbywam się go pijąc wodę z odrobina soli himalajskiej oraz sokiem z cytryny oraz białą herbatę a za posiłki służy kleik ryżowy z gotowanym jabłkiem lub kisiel jabłkowy. Bardzo szybko wycisza mi to jelita.
O muszę wypróbować, choć nie wiem czy w obecnym stanie coś to mi pomoże :smutny:
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

Awatar użytkownika
Luki36
Aktywny ✽✽✽
Posty: 662
Rejestracja: 11 lip 2013, 11:32
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie

Re: Śluz - czy tak powinno być?

Post autor: Luki36 » 07 lip 2017, 08:02

Tubisia pisze:Luki no na miłość boską głupoty bredzisz.
Obrazek

Nie wydaje mnie się :wink:
Na razie, bez leków

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: Śluz - czy tak powinno być?

Post autor: Noelia » 07 lip 2017, 11:15

Bizonik pisze:Może i Twojemu mężowi by pomogła taka mega monotematyczna dieta.
Teraz jest na ŻP, ale niedługo mają wprowadzać stopniowo normalne posiłki.
Z tego, co zrozumiałam, to ten cewnik w żyle centralnej zostanie jeszcze jakiś czas i pewnie będzie pół na pół, czyli pozajelitowo + normalnie.
Na pewno zaczną od kleików i kisielu właśnie.

A potem zobaczymy, to mogłoby się sprawdzić, bo banany i rozgotowany, kleisty ryż też mu uspokajały jelita.
Tylko gorzej z kaloriami, białkiem i witaminami na takiej monodiecie.
Ogólnie to nie schudł jakoś o dziwo, ale sił nie ma kompletnie, autentycznie fizycznie nie ma sił na nic (psychicznie to ok).
Tubisia pisze:Trzeba oglądać, by wiedzieć co się dzieje, czy krwi nie ma etc...
Przede wszystkim to trzeba na krew zwracać uwagę, bo można w porę zareagować (np. większe dawki leków), zanim zaostrzenie się rozszaleje na dobre.
Ale ja myślę, że nie ma co się tak zamartwiać tą całą skalą, bo w końcu można wpaść w jakąś paranoję i każda wizyta w łazience będzie mega stresem, a to na dobre nie wyjdzie.
Ale łatwo powiedzieć, wiem.

Moja babcia mieszka w zabytkowej kamienicy i tam są toalety z taką jakby "półeczką", to dopiero można sobie obserwować z każdej strony :lol:
Takie WC chyba wyszły z mody, bo nigdzie indziej takich nie spotkałam, ani w Polsce, ani w innych krajach, w sklepach też chyba (?) już takich nie ma.
Tubisia pisze:Nie wiem, która strona do oglądania ciekawsza dla studentów
Co chwilę ktoś przychodzi mu brzuch uciskać (tak ręką, nie wiem, jak to badanie się nazywa w sumie), jelita, wątroba, nerki i wszystko - już po nocach mu się to śni :mrgreen:
I tak dobrze, że tylko to, chociaż to dopiero początek tych praktyk, może się jeszcze rozkręcą, nie daj Boże :lol:
Luki36 pisze:Nie wydaje mnie się
Masz 50% racji :mrgreen:
Za to Mamed jest :cool:
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Śluz - czy tak powinno być?

Post autor: Jacekx » 07 lip 2017, 11:24

Noelia pisze:...

Moja babcia mieszka w zabytkowej kamienicy i tam są toalety z taką jakby "półeczką", to dopiero można sobie obserwować z każdej strony  :wink:
Takie WC chyba wyszły z mody, bo nigdzie indziej takich nie spotkałam, ani w Polsce, ani w innych krajach, w sklepach też chyba (?) już takich nie ma...
Fakt takich :wc: już nie ma prxynajmniej w naszych marketach budowlanych w Gdańsku nie widziałem . Też takie cudo kiedyś miałem w domu x lat wstecz :smutny:
Spotkałem też takie cudo w którymś z sanatoriów ale to też dawno było...
Myślę, że dla nas chorych na NZJ czasami mogliby choć w szpitalach na oddziałach gastroenterologii i sanatoriach takie cuda wrócić :idea:
Ostatnio zmieniony 07 lip 2017, 17:06 przez Jacekx, łącznie zmieniany 1 raz.

vercia
Debiutant ✽
Posty: 14
Rejestracja: 10 cze 2017, 19:41
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie

Re: Śluz - czy tak powinno być?

Post autor: vercia » 07 lip 2017, 12:17

To nie ma już takich kibelków w sprzedaży? :o :mrgreen:
W szpitalu były takie z "półeczką" a ja jestem właśnie na etapie planowania wykończenia łazienki na piętrze (niedawno wyremontowaliśmy ale łazienki nie zrobiliśmy i muszę biegać na parter :grin: ) i myślałam, że taki :wc2: sobie sprawię :oops:
Uczę się siebie.

Awatar użytkownika
Bizonik
Moderator
Posty: 984
Rejestracja: 30 mar 2016, 14:17
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Śluz - czy tak powinno być?

Post autor: Bizonik » 07 lip 2017, 12:59

Prostym rozwiązaniem jest wrzucenie papieru toaletowego nim sie załatwi. Łatwiej wtwdy zerknąć co i jak.
Najlepszy gust muzyczny i koloryt w Kwietniu 2016
Jeden z najlepszych gustów muzycznych w lipcu, sierpniu i październiku 2016

Moja pasja moją pracą, moja praca moją pasją:)
http://blog.aquamagic.nazwa.pl

Www.wedkarskiemazowsze.pl

vercia
Debiutant ✽
Posty: 14
Rejestracja: 10 cze 2017, 19:41
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie

Re: Śluz - czy tak powinno być?

Post autor: vercia » 07 lip 2017, 13:08

Póki co tak sobie "radzę" :D
Uczę się siebie.

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Śluz - czy tak powinno być?

Post autor: Tubisia » 07 lip 2017, 13:26

Jak to nie ma ? Są w sprzedaży, tylko trzeba poszukać albo zamówić specjalnie :D
Luki36 pisze:Nie wydaje mnie się :wink:
Jeśli już " nie wydaje mi się" :lol:
Noelia pisze:Przede wszystkim to trzeba na krew zwracać uwagę, bo można w porę zareagować (np. większe dawki leków), zanim zaostrzenie się rozszaleje na dobre.
Ale ja myślę, że nie ma co się tak zamartwiać tą całą skalą, bo w końcu można wpaść w jakąś paranoję i każda wizyta w łazience będzie mega stresem, a to na dobre nie wyjdzie.
No tu nie chodzi o to żeby non stop patrzeć, ale żeby zwracać ogólnie uwagę na to, to raz, a dwa po jakimś czasie sprawdzanie wchodzi w nawyk i tyle :mrgreen:
Noelia pisze:Teraz jest na ŻP, ale niedługo mają wprowadzać stopniowo normalne posiłki.
Z tego, co zrozumiałam, to ten cewnik w żyle centralnej zostanie jeszcze jakiś czas i pewnie będzie pół na pół, czyli pozajelitowo + normalnie.
Na pewno zaczną od kleików i kisielu właśnie.

A potem zobaczymy, to mogłoby się sprawdzić, bo banany i rozgotowany, kleisty ryż też mu uspokajały jelita.
Tylko gorzej z kaloriami, białkiem i witaminami na takiej monodiecie.
Ogólnie to nie schudł jakoś o dziwo, ale sił nie ma kompletnie, autentycznie fizycznie nie ma sił na nic (psychicznie to ok).
A dodatkowo nutridrinki i inne podobne je?
Noelia pisze:Co chwilę ktoś przychodzi mu brzuch uciskać (tak ręką, nie wiem, jak to badanie się nazywa w sumie), jelita, wątroba, nerki i wszystko - już po nocach mu się to śni :lol:
I tak dobrze, że tylko to, chociaż to dopiero początek tych praktyk, może się jeszcze rozkręcą, nie daj Boże :lol:
Ja to badanie ostatnio nazwałam "ręcznym" - a poprawnie to "badanie palpacyjne jamy brzusznej" :lol:
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

Awatar użytkownika
Luki36
Aktywny ✽✽✽
Posty: 662
Rejestracja: 11 lip 2013, 11:32
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie

Re: Śluz - czy tak powinno być?

Post autor: Luki36 » 07 lip 2017, 13:32

Noelia pisze:Co chwilę ktoś przychodzi mu brzuch uciskać (tak ręką, nie wiem, jak to badanie się nazywa w sumie), jelita, wątroba, nerki i wszystko - już po nocach mu się to śni
I tak dobrze, że tylko to, chociaż to dopiero początek tych praktyk, może się jeszcze rozkręcą, nie daj Boże
Ciesz się ,że na urologii nie leży... :wink:
Na razie, bez leków

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Śluz - czy tak powinno być?

Post autor: obyty.z.cu » 07 lip 2017, 15:46

vercia pisze:To nie ma już takich kibelków w sprzedaży? :o :mrgreen:
W szpitalu były takie z "półeczką" a ja jestem właśnie na etapie planowania wykończenia łazienki na piętrze (niedawno wyremontowaliśmy ale łazienki nie zrobiliśmy i muszę biegać na parter :grin: ) i myślałam, że taki :wc2: sobie sprawię :oops:
w naszych chorobach taka muszla ustępowa to podstawa. U mnie jedną łazienkę w nią wyposażyłem i sprawdzała się, naprawdę warto ją zainstalować.Są w sprzedaży, choć faktycznie mniejszy wybór.

Wczoraj w jakimś filmie w TV pokazano, jak facetowi w szpitalu wręczono taki "kapelusz" :grin: , tzn. nakładka na sedes pełna i to było nawet pomysłowe. Wszystko co zrobił pozostało w tym kapeluszu "do inspekcji" i pobrania próbki.
Ja muszę przyznać u nas tego nigdzie nie widziałem, a szkoda.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Bizonik
Moderator
Posty: 984
Rejestracja: 30 mar 2016, 14:17
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Śluz - czy tak powinno być?

Post autor: Bizonik » 07 lip 2017, 16:55

W szpitalu na Szaserów w Warszawie mieli coś takiego na wyposażenie oddziału gastro
Najlepszy gust muzyczny i koloryt w Kwietniu 2016
Jeden z najlepszych gustów muzycznych w lipcu, sierpniu i październiku 2016

Moja pasja moją pracą, moja praca moją pasją:)
http://blog.aquamagic.nazwa.pl

Www.wedkarskiemazowsze.pl

Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Śluz - czy tak powinno być?

Post autor: Jacekx » 07 lip 2017, 17:12

obyty.z.cu pisze:...
w naszych chorobach taka muszla ustępowa to podstawa. U mnie jedną łazienkę w nią wyposażyłem i sprawdzała się, naprawdę warto ją zainstalować.Są w sprzedaży, choć faktycznie mniejszy wybór.

Wczoraj w jakimś filmie w TV pokazano, jak facetowi w szpitalu wręczono taki "kapelusz" :grin: , tzn. nakładka na sedes pełna i to było nawet pomysłowe. Wszystko co zrobił pozostało w tym kapeluszu "do inspekcji" i pobrania próbki.
Ja muszę przyznać u nas tego nigdzie nie widziałem, a szkoda.
Może Obyty i Tubisia byście podali jakiś market budowlany gdzie można takie cudo kibelkowe kupić a może zmówić... to się niektórym by przydało przy jakimś remoncie kapitalnym na takie cudo obecny wcelek z przepastną dziurą na nie wymienić...bo ja w Castoramie jakiś już czas nie widziałem :smutny:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Powikłania ze Strony Ukł. Pokarmowego”