Osłabienie i kołatanie serca

Czyli wszystko, co dotyczy chorób wątroby, żołądka (np. refluks), trzustki, itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
KrzysztofSK
Debiutant ✽
Posty: 16
Rejestracja: 30 lis 2016, 14:57
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Osłabienie i kołatanie serca

Post autor: KrzysztofSK » 01 cze 2017, 19:03

Od początku mojej choroby mam objawy. które bardzo mnie osłabiają.
Otóz najczęściej od rana czuje bardzo mocne bicie serca (cisnienie i puls w normie), do tego straszne osłabienie. Męcze się, pocę i jest mi gorąco od najmniejszej aktywnosci typu wejście po schodach. Do tego dochodzi kompletny brak apetytu. Ogólnie zauważyłem że im więcej biegunek, tym mocniej to fatalne samopoczucie we mnie uderza. Z tego powodu też podejrzewam jakieś braki witamin lub minerałów. Tylko jakich ? Morfologia + żelazo badane niedawno w normie. Czy ktoś miał podobnie ?



post edytowany

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: Osłabienie + kołatanie serca

Post autor: Anette28 » 01 cze 2017, 21:17

Jakie leki przyjmujesz?
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

KrzysztofSK
Debiutant ✽
Posty: 16
Rejestracja: 30 lis 2016, 14:57
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Osłabienie + kołatanie serca

Post autor: KrzysztofSK » 01 cze 2017, 23:07

Pandziaak pisze:Jakie leki przyjmujesz?
Entocort, Pentasa, vivomixx. Ale to samo działo się zanim brałem, więc nie łączyłbym tego z lekami.

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: Osłabienie i kołatanie serca

Post autor: Noelia » 01 cze 2017, 23:13

KrzysztofSK pisze:Ogólnie zauważyłem że im więcej biegunek, tym mocniej to fatalne samopoczucie we mnie uderza.
Może jakieś zaburzenia wodno-elektrolitowe?
Mąż ma na to w zaostrzeniu Kalipoz (potas) przepisany.
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

Awatar użytkownika
S_Gosia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 661
Rejestracja: 21 sty 2017, 21:41
Choroba: CU u dziecka
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Lubin

Re: Osłabienie i kołatanie serca

Post autor: S_Gosia » 02 cze 2017, 16:22

Noelia pisze:Mąż ma na to w zaostrzeniu Kalipoz (potas) przepisany.
Kalipoz ma mój syn przepisany przy sterydzie, a Ty z tego co widzę masz
KrzysztofSK pisze:Entocort,
a to jest steryd.
Poza tym codziennie mamy mierzyć ciśnienie - właśnie przez steryd.
Może to kołatnie serca od sterydu :?: choć piszesz, że tak masz od początku :(
Gosia - mama Krzysia (ur. 2004r.)
diagnoza: 12.01.2017r. - CU u dziecka
Asamax 500mg 2x3, Imuran 1x50mg, D-Vitum Forte 4000j.m., Ecomer, Vivomixx kapsułki, Sanprobi ibs - czekamy na remisję


Wygrana majowa i czerwcowa Lista Naszych Przebojów 2017 :)

jolal
Początkujący ✽✽
Posty: 88
Rejestracja: 18 mar 2017, 09:35
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie

Re: Osłabienie i kołatanie serca

Post autor: jolal » 02 cze 2017, 17:09

Moja 12-letnia córka też ma najczęściej rano momenty omdlenia, osłabienie i niskie ciśnienie - w zaostrzeniu.
Wyniki badań krwi i gospodarki elektrolitowej w normie. Nawet holter serce zbadał w momencie omdleń i nic nie wykazał. No i konkluzja lekarzy jest taka, że może ma taki organizm...
Życzę zdrówka

KrzysztofSK
Debiutant ✽
Posty: 16
Rejestracja: 30 lis 2016, 14:57
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Osłabienie i kołatanie serca

Post autor: KrzysztofSK » 02 cze 2017, 19:29

Dzisiaj zbadalem sobie poziom magnezu, sodu i potasu i wszystko w normie.
jolal pisze:Moja 12-letnia córka też ma najczęściej rano momenty omdlenia, osłabienie i niskie ciśnienie - w zaostrzeniu.
Wyniki badań krwi i gospodarki elektrolitowej w normie. Nawet holter serce zbadał w momencie omdleń i nic nie wykazał. No i konkluzja lekarzy jest taka, że może ma taki organizm...
Życzę zdrówka
Też byłem badany przez kardiologa, zakładany miałem holter, ekg robione wiele razy. Wyniki zawsze świetne i brak pomysłu ze strony lekarzy skad to się bierze.

jolal
Początkujący ✽✽
Posty: 88
Rejestracja: 18 mar 2017, 09:35
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie

Re: Osłabienie i kołatanie serca

Post autor: jolal » 02 cze 2017, 22:28

Nam pozostało wykluczyć jeszcze ewentualne sprawy neurologiczne. Myślę jednak, że i tu nic nie znajdziemy. Chyba trzeba niestety pogodzić się z myślą, że jest to indywidualna reakcja organizmu
Trzymaj się, mam nadzieję, że nie męczy Cię to za bardzo!

jolal
Początkujący ✽✽
Posty: 88
Rejestracja: 18 mar 2017, 09:35
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie

Re: Osłabienie i kołatanie serca

Post autor: jolal » 02 cze 2017, 22:37

Dodam jeszcze, że były dwa dni, kiedy córce nie zdążyły się te epizody zasłabnięcia. Było to w szpitalu, kiedy dostawała kroplówkę nawadniającą. Hmm... A zaburzeń elektrolitów nie stwierdzono... Później w domu próbowaliśmy tego, żeby piła więcej wody, ale to już nie pomogło. Wniosek jest taki, że coś w tej kroplówce najprawdopodobniej pomogło. Pytanie tylko co...?

KrzysztofSK
Debiutant ✽
Posty: 16
Rejestracja: 30 lis 2016, 14:57
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Osłabienie i kołatanie serca

Post autor: KrzysztofSK » 02 cze 2017, 23:20

jolal pisze:Dodam jeszcze, że były dwa dni, kiedy córce nie zdążyły się te epizody zasłabnięcia. Było to w szpitalu, kiedy dostawała kroplówkę nawadniającą. Hmm... A zaburzeń elektrolitów nie stwierdzono... Później w domu próbowaliśmy tego, żeby piła więcej wody, ale to już nie pomogło. Wniosek jest taki, że coś w tej kroplówce najprawdopodobniej pomogło. Pytanie tylko co...?
Wiem, że to może zabrzmi jak czarna magia, ale... czy córka próbowała pić wodę z solą ?
Szukając po zagranicznych forach ludzi z podobnymi objawami trafiłem na temat, gdzie pewien użytkownik opisywał podobne objawy do moich. Tam też dostał zuper rozbudowaną odpowiedź dlaczego sie tak dzieje i że pomóc może właśnie picie codzinnie szklanki wody i dodania do tego 1/3 łyżki soli.
Stwierdziłem że nie zaszkodzi, więc spróbowałem i zadziałało. Kołatanie mojego serca zmniejszyło się od kiedy piję tę sól przynajmniej dwukrotnie. Nadal jestem jednak przemęczony i w zaostrzeniach dostaję te stany które opisałem wcześniej. Mógłbym spróbować odnaleźć tą wypowiedź i wkleić tutaj link, lub przekleić cały tekst (po angielsku), ale nie wiem czy regulamin na to pozwala.
Ale zaznaczam tutaj że ja nigdy nie miałem epizodów zasłabnięć, conajwyżej zakręci mi się trochę w głowie od wysiłku.

Awatar użytkownika
Luki36
Aktywny ✽✽✽
Posty: 662
Rejestracja: 11 lip 2013, 11:32
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie

Re: Osłabienie i kołatanie serca

Post autor: Luki36 » 03 cze 2017, 07:22

KrzysztofSK pisze:Od początku mojej choroby mam objawy. które bardzo mnie osłabiają.
Otóz najczęściej od rana czuje bardzo mocne bicie serca (cisnienie i puls w normie), do tego straszne osłabienie. Męcze się, pocę i jest mi gorąco od najmniejszej aktywnosci typu wejście po schodach. Do tego dochodzi kompletny brak apetytu. Ogólnie zauważyłem że im więcej biegunek, tym mocniej to fatalne samopoczucie we mnie uderza. Z tego powodu też podejrzewam jakieś braki witamin lub minerałów. Tylko jakich ? Morfologia + żelazo badane niedawno w normie. Czy ktoś miał podobnie ?



post edytowany
Pamiętam,że jak.dawno temu gorzej się czułem, to właśnie cholerne 'mocne bicie' serca oraz jakieś takie fale ciepła ( jak przy jakimś przeziębienie) oraz częste stany podgorączkowe, dosyć często mnie nawiedzały. Też niestety nie wiedziałem skąd to.
Potem, gdy było lepiej to podobne stany,no może bez temperatury, miewałem,jak np. Zjadłem sobie śniadanie i coś sobie lezalem w łóżku. To po kilkunastu minutach,serce mocno biło oraz trudno się jakby oddychalo. Nie wiem ocb. Może jakiś wyrzut insuliny,może jakaś to reakcja organizmu na jedzenie.
Ogólnie współczuję Ci
Na razie, bez leków

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3130
Rejestracja: 02 lut 2011, 16:33
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Reda

Re: Osłabienie i kołatanie serca

Post autor: deth » 03 cze 2017, 13:10

Przebadaj tarczyce. Najlepiej od razu usg tarczycy.

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: Osłabienie i kołatanie serca

Post autor: Noelia » 03 cze 2017, 17:52

KrzysztofSK pisze:Mógłbym spróbować odnaleźć tą wypowiedź i wkleić tutaj link, lub przekleić cały tekst (po angielsku), ale nie wiem czy regulamin na to pozwala.
Pozwala - skopiuj cały tekst.
Chętnie przeczytam, bo mojemu mężowi też zdarzają się takie dziwne momenty - że mam wrażenie, że traci przytomność.
Ale to tylko w trakcie bólu, zanim leki (np. Tramal) zaczną działać.
Gastroenterolog stwierdziła, że to z powodu silnych dolegliwości bólowych właśnie, bo wszystkie badania kardiologiczne, ciśnienie, puls, EKG i tarczyca idealnie w normie.
Z powodu biegunek i utraty elektrolitów ma przepisany Kalipoz.
Nie jest osłabiony tak ogólnie - wszystko w normie, tylko w trakcie tych napadów skurczowych ma jakby zaburzenia świadomości...
Sama nie wiem, co o tym myśleć i martwi mnie to bardzo :(
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

KrzysztofSK
Debiutant ✽
Posty: 16
Rejestracja: 30 lis 2016, 14:57
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Osłabienie i kołatanie serca

Post autor: KrzysztofSK » 05 cze 2017, 13:01

Noelia pisze:Pozwala - skopiuj cały tekst. :(
Przeklejam więc tekst, może komuś pomoże.

on those days when things are normal, did you happen to eat more salt and drink more water than usual? and what is your blood pressure??i ask because the fact that you're anemic, and have low albumin probably means you have pretty low blood/plasma volume (especially if you're dehydrated on top of it). you body's emergency systems are designed to make sure the same rate of blood flow reaches your brain and heart (the two most vital systems) whether you have the right amount of blood, or you lost a bunch into your stool from Crohn's. it does this by constricting your veins to shove pooled blood to your heart (makes heart beat harder), and by causing your heart to beat faster.only if your blood pressure is low or normal (and it doesn't conflict with any special diet for Crohn's of course) try the following:take a regular coke or a regular gatorade and put a tsp. of salt in it and drink it all. it is an easy way to boost blood volume. you may have to do this for a few days to see full results, but if you notice any lessening of your symptoms on the frirst day... they are likely due to low plasma/blood volume. especially if you're still bleeding internally (loosing volume) you may want to supplement with a good amount of protein, iron and continued gatorade+salt to build your blood levels and plasma volume back up as much as possible because ***when low blood volume occurs for a long time, your body releases norepinephrine and epinephrine (adrenaline) to keep your blood vessels constricted and your heart beating hard &fast--and high constant levels of those two can cause anxiety-like symptoms (which it sounds like ur having as well).best of luck!

proszę podać źródło inaczej post zostanie edytowany

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3130
Rejestracja: 02 lut 2011, 16:33
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Reda

Re: Osłabienie i kołatanie serca

Post autor: deth » 05 cze 2017, 18:56

Tsh ft4 ft3 zawsze mialem w "normie". Tylko ta norma okreslana jest dla zdrowej tarczycy. W przypadku hashimoto norma laboratoryjna nie jest aktualna. U mnie hashimoto stwierdzilo dopiero usg, przy wzorcowych "normach" okazalo sie ze blisko polowy tarczycy nie ma a pozostala jej czesc ma obraz swiadczacy o hashimoto.
Bardzo dlugo poszukiwalem wczesniej suplementow na wlasna reke ktore moglyby ulzyc mojemu czestemu zlemu samopoczuciu, czestej ospalosci itp Z przeswiadczeniem, ze Crohn to Crohn, nie mozna czuc sie dobrze.
Teraz jestem zdania ze Crohn nie ma monopolu na nasz organizm. Jest zlodziejem zdrowia, ktory moze zapraszac do naszego organizmu kolegow po fachu. Nie twierdze, majac jeszcze i te przypadlosc, ze dotyka ona wszystkich, ale doradzam by zbadac i tarczyce by wykluczyc te mozliwosc. Trzeba domknac drzwi, przed innymi zlodziejami :razz:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Powikłania ze Strony Ukł. Pokarmowego”