Postępująca utrata masy ciała

Czyli wszystko, co dotyczy chorób wątroby, żołądka (np. refluks), trzustki, itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Harry
Początkujący ✽✽
Posty: 61
Rejestracja: 30 sty 2010, 15:52
Choroba: CU
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Postępująca utrata masy ciała

Post autor: Harry » 15 kwie 2017, 22:34

Witam,

Mniej więcej od jesieni walczę o dłuższą remisję. Udało mi się ją osiągnąć mniej więcej na miesiąc, ale potem wróciło zaostrzenie. W trakcie tej krótkiej remisji miałem robioną sigmoidoskopię, która nie wykazała żadnych niepokojących objawów.

Zaostrzenie to jest ono bardzo uciążliwe. Jest to przede wszystkim śluz i niewielkie ilości krwi. Ból brzucha i liczba wypróżnień bez zmian (~5, prawdopodobnie te objawy na tle nerwowym).

Pod koniec lutego mój lekarz przepisał mi Cortiment MMX 9mg. Kiedy zacząłem zażywać ten lek zauważyłem, że stolce zrobiły się rzadsze, oceniłbym jako półpłynne (po pewnym czasie rozpływają się na płaską papkę). Ostatnio zauważyłem też, że zacząłem chudnąć. Jeszcze w styczniu miałem ok 64-66 kg wagi. Teraz jest to już 59. Apetyt mam bez zmian, czuję się dobrze.

Obecnie oprócz Asamaxu i Cortimentu stosuję też wlewki. Kiedy je stosuję krew w stolcu znika, jednak wystarczy dzień przerwy i w ostatnich wypróżnianiach na nowo pojawia się krew (w niewielkich ilościach, wydaje mi się, że zdrowa osoba mogłaby nawet tego nie zauważyć).

Planuję odwiedzić po świętach mojego lekarza i powiedzieć mu o tych objawach, ale może ktoś z Was spotkał się z podobną sytuacją i będzie w stanie mi coś doradzić/wyjaśnić?

P.S. Zimą (grudzień-styczeń) miewałem też dni kiedy czułem się jakbym miał lekko podwyższoną temperaturę chociaż termometr nie zawsze to potwierdzał.
Czuję pustkę w środku

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: Postępująca utrata masy ciała

Post autor: Anette28 » 27 kwie 2017, 12:53

Harry pisze:Planuję odwiedzić po świętach mojego lekarza i powiedzieć mu o tych objawach, ale może ktoś z Was spotkał się z podobną sytuacją i będzie w stanie mi coś doradzić/wyjaśnić?
czy już wiesz cokolwiek, masz zmieniony lek?
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Awatar użytkownika
Harry
Początkujący ✽✽
Posty: 61
Rejestracja: 30 sty 2010, 15:52
Choroba: CU
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Postępująca utrata masy ciała

Post autor: Harry » 28 kwie 2017, 19:05

Zostałem wysłany do szpitala w poniedziałek i właśnie dziś wróciłem. Dostawałem 3x kroplówki z Metronidazolem, 4x Corhydron 100 + 3x Pentasa 1g. Krew i śluz zniknęły praktycznie po poniedziałkowych dawkach. Badania krwi były w porządku, CRP 0.5, OB bodajże 5mm (piszę z pamięci), w stolcu nie wykryto żadnych pasożytów, bakterii itp, nie stwierdzono anemii.

Skarżyłem się jednak na ucisk po lewej stronie i duże ilości gazów. Stwierdzono przyspieszoną perystaltykę i potwierdzono sporą ilość gazów (stetoskop i USG).

Teraz mam przyjmować 2x2 Asamax 500, Meprol 2x16mg przez miesiąc (i potem schodzenie z dawki) + dodatkowo Ircolon na poprawę motoryki jelita.

Wczoraj miałem też takie uczucie gorąca jak przy wysokiej temperaturze, ale termometr wskazał 36,7 stopnia więc możliwe, że takie stany mam podczas dużego zmęczenia (spałem krótko i nie mogłem zasnąć w trakcie dnia).

Dostałem też zalecenie stosowania diety ubogoresztkowej i bezlaktozowej (możliwe, że obecność laktozy w posiłkach powoduje tak silne wzdęcia).
Czuję pustkę w środku

ODPOWIEDZ

Wróć do „Powikłania ze Strony Ukł. Pokarmowego”