Uczucie lekkiego pieczenia i szczypania w ustach.

Czyli wszystko, co dotyczy chorób wątroby, żołądka (np. refluks), trzustki, itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Luki36
Aktywny ✽✽✽
Posty: 662
Rejestracja: 11 lip 2013, 11:32
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie

Uczucie lekkiego pieczenia i szczypania w ustach.

Post autor: Luki36 » 27 lut 2017, 11:03

Mam pytanko, a nie chcę pisać w ogólnym temacie , związanym ze stricte moim przypadkiem, co by się przypadkiem nie rozmyło ;)

Czy jest możliwe, że jak delikatnie jest gorzej z jelitami, to zazwyczaj po zjedzeniu czegoś , po pewnym czasie mam w utach dziwne uczucie lekkiego pieczenia oraz szczypanie języka ( jakby w końcowej części). Dodatkowo , wydaje mi się , że mimo ,ze jem regularnie, to jakby nieświeży oddech mam ostatnio bardziej.
O ile pierwsze objawy, są wkurzające dla mnie, tak ostatni - niekoniecznie działa dobrze w kontaktach z osobami trzecimi.

Wiem, że przy wielu poważniejszych dolegliwościach, opisany przeze mnie problem , jest dosyć błahy, ale chwiałbym się podpytać.
Z żołądkiem i błoną śluzową jest ok. Objawów ze strony żołądka brak (dawno temu miałem).
Zgagi i innych takich nie mam.
Czy jest możliwe, że to ze strony układu pokarmowego, jakieś jeśli trochę gorzej z jelitami, to objawia się takim bonusami w jamie ustnej?
Może macie jakieś patenty , co z tym robić ?
Na razie, bez leków

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Uczucie lekkiego pieczenia i szczypania w ustach.

Post autor: obyty.z.cu » 27 lut 2017, 11:37

ten zapach to taki bonus chorobowy układu pokarmowego, złe zakwaszenie organizmu,ale i np. halitoza, problemy z zębami itd. Pytanie czy to czasem nie uaktywnia się grzybica ...drożdżaki..może być kilka przyczyn.
Często problemy w żołądku, z zaleganiem tam jedzenia, pomagają np.leki prokinetyczne (Zirid).
Pomaga też jedzenie chromu organicznego, zielona pietruszka i kilka innych babcinych przepisów.
Wszystko zależy od ustalenia przyczyny.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Uczucie lekkiego pieczenia i szczypania w ustach.

Post autor: Tubisia » 27 lut 2017, 11:56

Jeśli nie ma widocznych strasznych ubytków w zębach i widocznych aft, to nie powodują one nieświeżego oddechu - żeby tak było stan zapalny musi być naprawdę spory, no i boli :wink:

Na pewno nie należy żuć za dużo gumy, bo w za dużych ilościach powoduje biegunkę. Płukanka dentoseptem czasem pomaga, picie ciepłej wody. Jednym słowem musisz wypróbować na sobie i sprawdzić co pomaga. Dobrze też jest przejść się do internisty, by zobaczył język, żeby wykluczyć bakterie.
Luki36 pisze:Czy jest możliwe, że to ze strony układu pokarmowego, jakieś jeśli trochę gorzej z jelitami, to objawia się takim bonusami w jamie ustnej?
Niestety tak.
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

Awatar użytkownika
Luki36
Aktywny ✽✽✽
Posty: 662
Rejestracja: 11 lip 2013, 11:32
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie

Re: Uczucie lekkiego pieczenia i szczypania w ustach.

Post autor: Luki36 » 27 lut 2017, 13:46

Dzięki za odpowiedzi.
Tak sobie poczytałem, jak inni sobie z tym radzą i faktycznie różnie to bywa. Oczywiście można (i pewnie trzeba ) stosować środki łagodzące objawy dla otoczenia.
Niektórzy piszą o zakwaszeniu organizmu ,inni o innych przyczynach (migdałki, zęby, etc.).
Sam nie wiem. oczywiscie skoczę do apteki po Dentosept, wezmę z drogerii jakiś płyn do płukania jamy ustnej , by non stop zębów nie myć.
Myślałem o tych Halitomin tabsach...aczkolwiek łykam sobie cynk tak czy siak i nic na to nie pomaga (fakt ( Halitomin ma jeszcze inne składniki oprócz cynku i to bardziej do ssania tabsy są, więcmoże inaczej łagodzi stan) .
Na razie, bez leków

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Uczucie lekkiego pieczenia i szczypania w ustach.

Post autor: Tubisia » 27 lut 2017, 22:35

Luki36, czasem serio pomagają leki od internisty na bakterie, kurczę nie pamiętam nazwy, ale chodzi o taką "maść" słodką na język, po której bakterie w jamie ustnej giną.
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

Awatar użytkownika
Luki36
Aktywny ✽✽✽
Posty: 662
Rejestracja: 11 lip 2013, 11:32
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie

Re: Uczucie lekkiego pieczenia i szczypania w ustach.

Post autor: Luki36 » 27 lut 2017, 22:56

Tubisia pisze:Luki36, czasem serio pomagają leki od internisty na bakterie, kurczę nie pamiętam nazwy, ale chodzi o taką "maść" słodką na język, po której bakterie w jamie ustnej giną.
Ale to by raczej bardziej chyba bolało ,przecie jak by bakterie były.
Dodatkowo nie mam w buzi jakiś śladów stanu zapalnego.
Dentosept, też moze przecież wykończyć bakterie
Na razie, bez leków

Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Uczucie lekkiego pieczenia i szczypania w ustach.

Post autor: Jacekx » 27 lut 2017, 23:54

A może Eludril Classic w płynie ... ale ostrzegam piecze.
Nie jestem jego dilerem a jego stosuję od ponad roku często pomaga na dziąsła i moją jamę ustną...

https://www.doz.pl/apteka/p67423-Eludri ... nej_500_ml

http://medicdental.com.pl/aktualnosci/d ... si-tellus/

Choć jest też żel Eludril. Żel jest słodkawy ...
Też stosowałem ciut mniej piecze i można go w określone miejsce dziąsła zaaplikować

http://www.eludril.pl/podstrony/produkt ... pp=3&pr=12

Awatar użytkownika
Bizonik
Moderator
Posty: 984
Rejestracja: 30 mar 2016, 14:17
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Uczucie lekkiego pieczenia i szczypania w ustach.

Post autor: Bizonik » 28 lut 2017, 02:22

Napary z szałwi lekarsiej naprzemiennie z rumiankiem oraz wodą z solą. Goja rany w jamie ustnej, likwidują afty a co ważne zmieniają też wyziew. U mnie problemem nieświeżego oddechu bywa mięso szczególnie czerwone, ale jak do mięsa dołożę np sałatkę z kiszonej kapusty lub ogórków problem znika.
Najlepszy gust muzyczny i koloryt w Kwietniu 2016
Jeden z najlepszych gustów muzycznych w lipcu, sierpniu i październiku 2016

Moja pasja moją pracą, moja praca moją pasją:)
http://blog.aquamagic.nazwa.pl

Www.wedkarskiemazowsze.pl

Awatar użytkownika
Luki36
Aktywny ✽✽✽
Posty: 662
Rejestracja: 11 lip 2013, 11:32
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie

Re: Uczucie lekkiego pieczenia i szczypania w ustach.

Post autor: Luki36 » 14 mar 2017, 19:24

Od tamtego ostatniego wpisu,okresowo dziwne uczucie w ustach, raz lepiej, raz gorzej.
Nic tam w buzi nie ma. To nie jest jakieś silne pieczenie, tudzież szczypanie,tylko jakby taki dziwne szczypiace lekko uczucie na końcu języka. Zazwyczaj jak coś tam się z brzuchem kiełbasa,to taki jest objaw dodatkowy. A że teraz się od 2-3 dni kiełbasi,to i częściej to wkurzają uczucie występuje.
Na razie, bez leków

BlackRose
Początkujący ✽✽
Posty: 477
Rejestracja: 03 sie 2017, 22:29
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
miasto: Warszawa

Re: Uczucie lekkiego pieczenia i szczypania w ustach.

Post autor: BlackRose » 06 wrz 2017, 12:10

U mnie też jest coś nie tak i nie halo z jamą ustną. Język szczypie i piecze , jakieś dziwne osady, taki jakby dyskomfort, często nieświeży oddech mimo że naprawdę bardzo dbam o higienę. To musi mieć związek z moimi problemami jelitowymi, bo wcześniej jakoś było wszystko OK.
Używam płynu Listerine, Dentoseptu, płynu Aphtin, płuczę naparem z szałwii , ale średnio pomaga to wszystko.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Powikłania ze Strony Ukł. Pokarmowego”