trzustka, CU czy może ziarnica ?

Czyli wszystko, co dotyczy chorób wątroby, żołądka (np. refluks), trzustki, itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: trzustka, CU czy może ziarnica ?

Post autor: obyty.z.cu » 16 sty 2014, 19:15

lagics pisze:d 3 miesięcy wiem na co choruję - na przewlekłe zapalenie gruczołu krokowego (prostaty). Oświecił mnie urolog. Przepisał mi lek o nazwie Cipronex, po ktorym zaczalem czuc sie duzo lepiej ale po 12 dniach jego brania (docelowo mialem brac 2 miesiace) dostalem bolu stopy, coraz bardziej bolało wiec poszedlem do ortopedy -
na prostate bierze sie leki.
Ja akurat mam alfulek rano i apo-doxan wieczorem.
Cipronex to sprawy bakterii.
Ten urolog na podstawie czego postawił diagnozę ?
USG czy coś jeszcze ?
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
lagics
Debiutant ✽
Posty: 31
Rejestracja: 07 sie 2013, 10:19
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: trzustka, CU czy może ziarnica ?

Post autor: lagics » 16 sty 2014, 19:59

obyty.z.cu pisze:na prostate bierze sie leki.
Ja akurat mam alfulek rano i apo-doxan wieczorem.
Cipronex to sprawy bakterii.
Ten urolog na podstawie czego postawił diagnozę ?
USG czy coś jeszcze ?
I pomagaja Ci te lekarstwa?

Ja po tym Cipronexie jestem zle nastawiony do wszystkich medykamentów. Nigdy wcześniej nie miałem problemów z nogami, a teraz mam to zapalenie sciegien, bola mnie okolic ud, kolan - dramat. Mimo, że nie biorę tego antybiotyku już ponad tydzien. Z tego wszystkiego bole krocza przy zapaleniu prostaty wydają się teraz pestką. Przestrzegam wszystkich przed tym Cipro (cyprofloksacyna), w USA np. dali go na czarną listę z WARNINGiem, natomiast u nas oczywiscie jest bez. Szkoda, że moj urolog nie uczulił mnie na mozliwosc wystapienia zapalenia sciegien przy braniu tego leku, bo juz po 3 pastylce bym przestal (wtedy mnie juz zaczelo bolec, ale nie skojarzylem tego bólu w ogole z antybiotykiem). Na razie czekają mnie 2 tygodnie zabiegów fizjoterapeutycznych w celu zlikwidowania tego zapalenia sciegien (nie moge praktycznie chodzic) a co dalej to zobaczymy, mam nadzieje, ze obejdzie sie bez operacji.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: trzustka, CU czy może ziarnica ?

Post autor: obyty.z.cu » 16 sty 2014, 20:35

lagics pisze:I pomagaja Ci te lekarstwa?

Ja po tym Cipronexie jestem zle nastawiony do wszystkich medykamentów. Nigdy wcześniej nie miałem problemów z nogami, a teraz mam to zapalenie sciegien, bola mnie okolic ud, kolan - dramat. Mimo, że nie biorę tego antybiotyku już ponad tydzien. Z tego wszystkiego bole krocza przy zapaleniu prostaty wydają się teraz pestką.
pomagają i to bardzo.
Załatwiły problem,inna sprawa to badania z krwi.Te od razu sie poprawiły i teraz jest ok.,tyle że te leki biore stale.
Cos za coś,czyli bezbólowo i bez problemowo w zakresie prostaty.

Co zas do Cipronexu to nie rozumiem,nie sprawdziłes ulotki ?
:wink:
Z drugiej strony,akurat teraz biorę Metronidazol i Cipropol i u mnie bez problemowo.
Cipronex i zamienniki biore od kilku lat w razie potrzeby i nigdy nie miałem z nim problemów,no może z jelitami,ale to juz inna działka naszych chorób.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
lagics
Debiutant ✽
Posty: 31
Rejestracja: 07 sie 2013, 10:19
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: trzustka, CU czy może ziarnica ?

Post autor: lagics » 16 sty 2014, 21:33

obyty.z.cu pisze: pomagają i to bardzo.
Załatwiły problem,inna sprawa to badania z krwi.Te od razu sie poprawiły i teraz jest ok.,tyle że te leki biore stale.
Cos za coś,czyli bezbólowo i bez problemowo w zakresie prostaty.

Co zas do Cipronexu to nie rozumiem,nie sprawdziłes ulotki ?
:wink:
Racja nie doczytałem zakładki "niezwykle rzadkie reakcje" - nie wiedziałem, że jestem aż tak "wyjątkowy"..;) Jednak nawet na FB jest strona "Cipro is POISON", więc widzę, że nie tylko mi ten lek zaszkodził.. Mam mały żal do urologa, że nie uczulił mnie na te możliwe bóle ścięgien i tyle, bo w życiu bym nie pomyślał, że taki antybiotyk może spowodować zapalenie ścięgien a nawet ich zerwanie(!!). No ale skoro Tobie nic nie jest, to widocznie na każdego działa inaczej.
Na razie chciałbym wyleczyć te ścięgna, żeby móc chodzić i wtedy może nabiorę odwagi i wybiorę się do kolejnego urologa i zasugeruję mu te leki, które Ty mi tu podałeś. Może nię będą aż tak niebezpieczne dla mnie jak to Cipro.

Aha pytałeś się jak mnie zdiagnozował urolog - poprzez badanie per rectum (aż krzyknąłem z bólu) i także na USG po oddaniu moczu wyszło, że mam duże zaleganie moczu (ok. 100ml)..

Długo się zmagałeś z tym zapaleniem prostaty zanim zacząłeś je leczyć? (chodzi mi od chwili wystąpienia bóli i dyskomfortu)

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: trzustka, CU czy może ziarnica ?

Post autor: obyty.z.cu » 16 sty 2014, 22:51

lagics pisze:Długo się zmagałeś z tym zapaleniem prostaty zanim zacząłeś je leczyć? (chodzi mi od chwili wystąpienia bóli i dyskomfortu)
u mnie podstawa to CU i stan ...nazwijmy to bez remisji.
A to oznacza,że tak naprawdę to ja nie pamietam jak to jest normalnie.
Chcę powiedzieć,że u mnie bóle sa w wielu miejscach,a leczę się u wielu specjalistów.
To znaczy wieele badań,a to oznacza,że ciągle cos znajdują.
W USG gastroenterolog znalazł powiekszona prostatę szukając odpowiedzi skąd tyle bólu we mnie ,bo jelito,plecy,podbrzusze itd...
Ostatni TK tez to potwierdziło,no i badanie krwi na PSA też trzeba zrobić.
Ale fakt,problem z moczem miałem wcześniej,tyle że jakoś nie kojarzyłem tego.
Gruczolak niestety tez się znalazł,póki co mały.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
lagics
Debiutant ✽
Posty: 31
Rejestracja: 07 sie 2013, 10:19
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: trzustka, CU czy może ziarnica ?

Post autor: lagics » 17 sty 2014, 00:35

obyty.z.cu pisze:
lagics pisze:Długo się zmagałeś z tym zapaleniem prostaty zanim zacząłeś je leczyć? (chodzi mi od chwili wystąpienia bóli i dyskomfortu)
u mnie podstawa to CU i stan ...nazwijmy to bez remisji.
A to oznacza,że tak naprawdę to ja nie pamietam jak to jest normalnie.
Chcę powiedzieć,że u mnie bóle sa w wielu miejscach,a leczę się u wielu specjalistów.
To znaczy wieele badań,a to oznacza,że ciągle cos znajdują.
W USG gastroenterolog znalazł powiekszona prostatę szukając odpowiedzi skąd tyle bólu we mnie ,bo jelito,plecy,podbrzusze itd...
Ostatni TK tez to potwierdziło,no i badanie krwi na PSA też trzeba zrobić.
Ale fakt,problem z moczem miałem wcześniej,tyle że jakoś nie kojarzyłem tego.
Gruczolak niestety tez się znalazł,póki co mały.
Kurczę to zdrowiej Kolego, trzymam kciuki, że Ci te lekarstwa pomogą, że chociaż Cię nie będzie bolało.. Eh masakra, gówniane, niesprawiedliwe życie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Powikłania ze Strony Ukł. Pokarmowego”